no-img
درسی فایل

گزارش تخصصی پیشرفت درسی دانش آموزان بسیار ضعیف در درس ادبیات


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

گزارش تخصصی پیشرفت درسی دانش آموزان بسیار ضعیف در درس ادبیات
zip
خرداد ۱۵, ۱۳۹۷
2000 تومان
2000 تومان – خرید

گزارش تخصصی پیشرفت درسی دانش آموزان بسیار ضعیف در درس ادبیات


نمونه گزارش تخصصی دبیر ادبیات , نمونه گزارش تخصصی دبیران ادبیات, دانلود فایل word, دانلود نمونه گزارش تخصصی پیشرفت درسی, دانلود گزارش تخصصی, دانلود گزارش تخصصی پیشرفت درسی, نمونه گزارش تخصصی پیشرفت درسی, درسی فایل, مقاله پیشرفت درسی, نمونه گزارش پیشرفت درسی, نمونه گزارش تخصصی درباره پیشرفت درسی, گزارش تخصصی, گزارش تخصصی پیشرفت درسی با فرمت ورد , گزارش تخصصی پیشرفت درسی با فرمت word , گزارش تخصصی درسی فایل پیشرفت درسی دانش آموزان بسیار ضعیف

گزارش تخصصی پیشرفت درسی دانش آموزان بسیار ضعیف در درس ادبیات

فرمت فایل:  ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات فایل: 42  صفحه

شرح مختصر فایل:

فهرست مطالب
چکیده: 8
مقدمه 10
بيان مسأله 11
توصيف وضعيت موجود: 11
پیشینه تحقیق 12
الف) مبانی نظری: 12
تعريف تبيين واژه هاي كليدي: 14
ب) پیشینه‌ی عملی: 15
اهميت و ضرورت حل مشكل: 16
گردآوري اطلاعات براي تعيين وضعيت موجود (شواهد نوع اول): 17
اقدامات راه حل هاي پيشنهادي: 17
یافتن راه حل مناسب 19
اجرای راه حل های انتخاب شده 19
ارزیابی نتایج بدست آمده 23
گرد آوري شواهد 2 24
ارزيابي نتايج: 24
بررسی میزان موفقیت 24
نتیجه‌گیری 25
ارائه پيشنهادات 27
فهرست منابع: 28

چکیده

مدیریت مدرسه محور یا تصمیم گیری مشارکتی از ویژگی های بارز نظام های آموزشی در دهه اخیر به شمار می رود. این مهم، به ویژه در کشورهای پیشرفته جهان به دگرگونی های مهمی در روش های اداره و راهبری مراکز آموزشی و آموزشگاهی به وجود آورده است. آشنایی با این شیوه ها، رهبران آموزشی و آموزشگاهی را قادر می سازد تا تب رهبری سازمان خود را بسنجند و به عنوان قلب نمای علمی، حرکت خود را از برنامه روزی به برنامه ریزی تغییر داده، هم چنین به رفع ابهامات عملکردی بپردازند؛ در نتیجه اهداف و رسالت های مدارس را محقق سازند. مدرسه محوری به این امر اشاره دارد که در فرآیند تصمیم گیری جامع و فراگیر، همه اعضای گروه به طور برابر شرکت داشته باشند.
مشکلاتی که امروزه در دانش آموزان مقطع متوسطه اول در افت تحصیلیشان مشاهده می کنیم همگی به وسیله راهکار های مدرسه محور قابل حل هستند . همانطور که می دانیم، ادبيات فارسي درسي آسان قلمداد می شود كه هر دبير غير‌متخصص و كم سوادي مي تواند از عهده ي تدريس آن برآيد و چنان شد كه خود به خود و از آغاز نيز گروه كم سوادان به سوي رشته ي ادبيات كشيده شدند. اكنون نيز اگر به نحوه ي هدايت تحصيلي دانش آموزان گذري بيندازيم، متوجه اين قضيه خواهيم شد . دانش آموزاني كه حتي رشته ي ادبيات را كسب نكرده اند نيز، با تشكيل كميسيون خاص در ادارات آموزش و پرورش به سوي اين رشته گسيل داده مي شوند . رشته اي كه خود دانش آموز به رفتن و ادامه‌ي تحصيل در آن راغب نيست و حتي با توجه به سوابق موجود استعداد راه يابي بدان رشته را ندارد . اين است حال و روز رشته ي ادبيات در اين روزگار .به همین دلیل بنده در این گزارش تخصصی سعی بر این دارم که بوسیله راهکار های مدرسه محور درس ادبیات و زبان فارسی را در کلاسم جذاب نموده و به دانش آموزم دانش آموزان کمک کنم تا در رویارویی با مشکلات فرارویش در این درس موفق شود.و همچنین در درس ادبیات دانش اموزان بسیار ضعیف را وادار به پیشرفت کنم.

مقدمه

امروزه بدون شک توجه بیشتر به امر تعلیم و تربیت مهمترین عامل پیشرفت فرهنگی و اجتماعی و افتصادی جامعه است .تعلیم و تربیت عهده دار ایجاد زمینه مناسب جهت تسهیل وتوسعه استعدادها و توانایی های افراد است .به این جهت است که بیشتر جوامع در تبین هدفها و اتخاذ روشهای آموزشی کلیه مساعی خود را به کار می برد بریهی است این امر مستلزم برنامه ریزی وسیع ، جامع و حساب شده با توجه به اهداف عمومی آموزشی در هر جامعه ای خواهد بود .تاسیس مراکز آموزشی از سطح پیش دبستانی تا دوره های آموزش عالی ،گزینش معلمان ، مربیان ، دبیران ،استادان فراهم آوردن امکانات و تجهیزات آموزشی ، تهیه متون و محتوای آموزشی ،پیشنهاد شیوه های مختلف آموزشی ، نظارت بر امر آموزش و به طور کلی برنامه ریزی و مدیریت مناسب از وطایف مهم کارگزاران تعلیم و تربیت به حساب می آیند .اما اینکه هدف های آموزشی چه هستند و روشهای حصول به آنها تا چه اندازه با اهداف تناسب دارند سوالی است که همواره بهره گیران نظام آموزشی صد در صد به اهداف اموزشی جود نرسیده است ولی موفق بودن هر نظام آموزشیبه نزدیکتر شدن هر چه بیشتر به اهداف تعیین شده بستگی دارد و به این ترتیب هیچ نظام آمورشی را نیز نمی توان ناموفق خواند بنابراین هر کجا که عدم موفقیت آن نظام در نزریک تر شدن به اهداف است .یکی از آفت های بزرگ تعلیم و تربیت هر نظامی که همه ساله به میزان بسیار زیادی امکانات ، منابع ، و استعدادها ی بالقوه انسانی و اقتصادی را تلف می کند و اثرات غیر قابل جبرانی را در ابعاد فردی و اجتماعی به جای می گذارد .پدیده افت تحصیلی است به همین دلیل است که یکی از ملاکهای عدم موفقیت هر نظام آموزشی را میزان افت تحصیلی در آن می دانند وامروزه مسله افت تحصیلی گریبان گیر کلیه نظام های آموزشی است و به لحاظ ارتباطی که اساسا جریان تعلیم و تربیت با دیگر نهاد های اجتماعی ، فرهنگی ،سیاسی دارد افت تحصیلی نیز از ابعاد مختلف مورد بررسی و مطالعه پژوهشگران قرار می گیرد .

 

 

2000 تومان – خرید

 برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید