no-img
درسی فایل

گزارش تخصصی حل مشکل روخوانی در یکی از دانش آموزان با روش های مناسب


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

گزارش تخصصی حل مشکل روخوانی در یکی از دانش آموزان با روش های مناسب
zip
فروردین ۳۰, ۱۳۹۷
2000 تومان
2000 تومان – خرید

گزارش تخصصی حل مشکل روخوانی در یکی از دانش آموزان با روش های مناسب


تدوین گزارش تخصصی مرتبط با حل مشکل روخوانی, تدوین گزارش تخصصی معلمان ابتدایی, تدوین گزارش تخصصی معلمان حل مشکل روخوانی,دانلود رایگان گزارش تخصصی آموزگاران ابتدایی حل مشکل روخوانی,دانلود رایگان گزارش تخصصی معلمان ابتدایی, دانلود رایگان گزارش تخصصی حل مشکل روخوانی, دانلود گزارش تخصصی, دانلود گزارش تخصصی معلمان ابتدایی, نمونه گزارش تخصصی, نمونه گزارش تخصصی ابتدایی, نمونه گزارش تخصصی معلمان, نمونه گزارش تخصصی معلمان ابتدایی

گزارش تخصصی حل مشکل روخوانی در یکی از دانش آموزان با روش های مناسب

فرمت ورد و قابل ویرایش 

تعداد صفحات:   16  صفحه 

شرح مختصر فایل

فرضیه های پژوهش:

با توجه به این که مهمترین و اساسی ترین هدف خواندن ، فهمیدن مطالب است و خوب خواندن باعث بهتر و سریع تر شدن یادگیری است واین که راه وروش یادگیری بهتر از یاد دادن است تصمیم گرفتم به جای پرسش و پاسخ های مکرربه او در کم شدن مشکلش کمک کنم .
– ضعف در روخوانی باعث ضعف دروس دیگر شده است .
-توانایی کنترل تنفّس در بهتر خواندن تأثیر دارد .
-تقویت حافظه ی شنیداری باعث بهتر خواندن می شود .
– تقویت حافظه ی دیداری باعث بهتر خواندن می شود .
-درست خواندن باعث درک بهتر مطالب می شود.
-طرح سوال از درس باعث در ک بهتر آنچه خوانده می شود.

اهداف گزارش تخصصی :

هدف اصلی :

حل مشکل روخوانی دانش اموز

اهداف جزئی :

-آشنایی بیشتر با روش ها وراه کارها یی جهت بهتر خواندن .
-پی بردن به نقش خواندن در پیشرفت دروس دیگر.
_کمک به دانش آموزی که مشکل خواندن دارد و این مشکل باعث افت تحصیلی او شده است
_مطالعه وتحقیق بیشتر جهت بهتر شدن امر یاددهی ویادگیری .

 

جمع آوری اطلاعات

جهت کمک به حمید ابتدا با معلّمان سال های قبل او ، ومدیر مدرسه صحبت کردم در سال های قبل هم درس او ضعیف بوده است به خصوص در درس املا و روخوانی ضعف شدید داشته و با گذشت زمان در پایه های بعدی هم ضعف او شدید تر شده است ؛ مدیر مدرسه و معلمان سالهای قبل هم تلاش کرده اند که به او کمک کنند، مثلاً در پایه ی دوم معلم او چون فکر می کرده دانش آموزدرگروه دانش آموزان دیر آموز می باشد او را به مرکز مشاوره ارجاع داده اند اما حمید از نظر بهره ی هوشی دانش آموز عادی تشخیص داده شده است .
در پایه ی سوم هم به دلیل فوت یکی از وابستگان مادر زهرا و کم توجّهی مادر به او احساس کمبود محبت نموده و انگشت خود را می مکیده که این مشکل هم با کمک خانواده و مشاور برطرف شده است ؛ امّا وابستگی او به مادر زیادتر از قبل شده است . مادر ش می گفت همیشه در درس ها به او کمک می کنم چون در خانه کار دیگری ندارم و وقت آزاد هم دارم امّا هر چه با او کار می کنم ، اصلاً نمی فهمد که کار او بیشتر به صورت تکرار و تمرین بوده است ؛ و این کار مادر باعث شده که او بیش از حد به مادر وابسته باشد و نتواند به تنهایی درس بخواند.
در ارزیابی های مکرر و مشاهد ه ی دقیق تر (مهر ماه )متوجّه شدم بیشتر اشکالات حمید مربوط به ضعف او در روخوانی می باشد و چون در خواندن سرعت عمل بالایی ندارد ودرست نمی خواند ، متوجّه مطالب نمی شود . البته قدرت یادگیری او هم بالا نبود.
هر روز از او می خواستم درس را روخوانی کند ، روز بعد می خواستم مجدداً همان متن روز قبل را روخوانی کند و اشکالات او را یادداشت می کردم تا بهتر بتوانم به او کمک کنم .

 

2000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید