no-img
درسی فایل

گزارش تخصصی رفع مشکل لجبازی دانش آموز کم توان ذهنی


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

گزارش تخصصی رفع مشکل لجبازی دانش آموز کم توان ذهنی
zip
خرداد ۲۰, ۱۳۹۷
2000 تومان
2000 تومان – خرید

گزارش تخصصی رفع مشکل لجبازی دانش آموز کم توان ذهنی


دانلود گزارش تخصصی لجبازی دانش آموز کم توان ذهنی ,نمونه گزارش تخصصی دانش آموز کم توان ذهنی, دانلود نمونه گزارش تخصصی رفع مشکل لجبازی, گزارش تخصصی رفع مشکل لجبازی با فرمت ورد,دانلود گزارش تخصصی رفع مشکل لجبازی با فرمت ورد ,دانلود نمونه گزارش تخصصی دانش آموز کم توان ذهنی با فرمت ورد , دانلود نمونه گزارش تخصصی رفع مشکل لجبازی با فرمت word, نمونه گزارش تخصصی رفع مشکل لجبازی با فرمت word, گزارش تخصصی لجبازی دانش آموز کم توان ذهنی با فرمت word, دانلود گزارش تخصصی دانش آموز کم توان ذهنی با فرمت word

گزارش تخصصی رفع مشکل لجبازی دانش آموز کم توان ذهنی

 فرمت فایل:  ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات فایل: 48  صفحه

شرح مختصر فایل:

چکیده :

هر جامعه ای برای پیشرفت و رشد در ابعاد مختلف اجتماعی-اقتصادی و فرهنگی و … نیاز به افرادی دارد که از نظر روانی و جسمانی سالم باشند. با توجه به اینکه کودکان امروز، صاحبان بلافصل آینده جامعه هستند، سلامتی و بیماری آنان در سلامتی و بیماری جامعه فردا و نسلهای آینده اثراتی قابل توجه خواهد داشت. بنابراین، لازم است به سلامت روانی-جسمانی این قشر عظیم بیشتر توجه شود و گامهایی اساسی در جهت پیشگیری و درمان اختلالات روانی و رفتاری آنان برداشته شود. در مجموع، تحقيقات معتبر انجام شده در جهان نشان داده اند كه ميزان اختلالات رفتاري در کودکان در مناطق مختلف متغير بوده و معمولا بين 2 تا 12 درصد است كه در غالب موارد بررسي شده، ميزان شيوع اين اختلالات در پسران بيشتر از دختران بوده است. علاوه بر آن نتایج بررسيهاي انجام شده نشان می دهد كه ميزان شيوع اين اختلالات در دانش آموزان ابتدایی بيش از ساير پايه هاست. اینجانب …. آموزگار پایه ….. ابتدایی آموزشگاه …. منطقه …. در سال تحصیلی اخیر با دانش آموزی به نام متین در آموزشگاه برخورد نمودم که کم توان ذهنی بود و از اختلال رفتاری لجبازی رنج می برد بنا بر این در صدد برآمدم تا با مشاوره و بررسی های به عمل آمده این مشکل را در او برطرف سازم.

مقدمه

” لجبازی “، در کودکان و نوجوانان به صورت لج بازی مستمر با اطرافیان در مدرسه و منزل دیده می شود، اغلب با بزرگترها یا افراد کوچکتر جر و بحث کرده و در صورت روبه رور شدن با مخالفتی در مقابل خواسته های خود از کوره در رفته و شروع به ناسزا گویی می کنند، بسیار زود رنج بوده و از اطرافیان توقع بیش از حدی دارند، همیشه در رفتارهای نا مناسب خود، دیگران را مقصر می داند، در بعضی موارد این لجبازی در مدرسه یا منزل دیده می شود ولی در اکثر مواقع در همه مکان ها این رفتار بروز داده می شود،(­فرقانی رئیسی، 1372، ص 99­).
یکی از مواردی که والدین و مربیان مدارس با آن روبرو هستند، لجبازی و نافرمانی نوجوان است که باعث عدم آرامش در دو طرف می شود و چه بسا خطراتی که برای نوجوان در آینده به همراه داشته باشد. توجه به این امر می تواند از بسیاری از مشکلات در آینده پیشگیری کند.· این اختلال در کودکان و نوجوانان به صورت لجبازی مستمر با اطرافیان چه در مدرسه و در منزل دیده می شود.· مرتب با بزرگترها یا افراد کوچکتر جرو بحث کرده و در صورت روبرو شدن با مخالفتی از کوره در می رود و شروع به ناسزا گویی میکند.· بسیار زود رنج بوده و از اطرافیان توقع بیش از حد دارد.· همیشه در رفتارهای نامناسب خود دیگران را مقصر می داند.· بیشتر اوقات تنها هستند و ایجاد ارتباط اجتماعی نمی کنند یا اطرافیان آنها را به علت رفتار نامناسب طرد می کنند.· دارای خلق افسرده و مضطرب می باشند.

 

2000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید