no-img
درسی فایل

طرح جابربن پاکسازی لکه های نفتی


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

طرح جابربن پاکسازی لکه های نفتی
zip
دی ۲۲, ۱۳۹۶
4000 تومان
4000 تومان – خرید

طرح جابربن پاکسازی لکه های نفتی


دانلود طرح جابر پاکسازی لکه های نفتی, درسی فایل طرح جابر, طرح جابر تکمیل شده, طرح جابر تکمیل شده پاک کردن لکه های نفتی, طرح جابر تکمیل شده پاکسازی لکه های نفتی, طرح جابر لکه های نفتی, طرح جابربن حیان نحوه پاکسازی لکه های نفتیب روی دریا, نمونه طرح جابر پاک کردن لکه های نفت, نمونه طرح جابر پاکسازی لکه های نفتی, نمونه طرح جابربن حیان پاکسازی لکه ه9ای نفتی, نمونه طرح جابربن حیان پاکسازی لکه های نفتی،طرح جابر،لکه های نفتی،جابر طرح،پاک سا

طرح جابربن پاکسازی لکه های نفتی

بافرمت ورد وقابل ویرایش

شرح مختصر فایل

این نمونه طرح جابر که برای شما تهیه کرده ایم و با قیمت مناسب در دسترس شما قرار داده ایم طرح جابربن حیان پایه پنجم پاکسازی لکه های نفتی می باشد که بلافاصله بعد از پرداخت قابل دانلود می باشد.

این مجموعه شامل:

  • پوستر های طرح جابربن حیان در مورد پاکسازی لکه های نفتی
  • تابلوی نمایش طرح جابربن حیان  در مورد پاکسازی لکه های نفتی
  • عکس جابربن حیان در مورد پاکسازی لکه های نفتی
  • مطالب علمی آموزشی در باره طرح جابربن حیان پاکسازی لکه های نفتی
  • این مستندات عنوان شده بر طبق آخرین بخش نامه طرح جابر می باشد.

قسمتی ازین مجموعه

به گزارش ایران اکونومیست به نقل از ساینس دیلی، برخی از سرخس های آبزی می توانند حجم زیادی نفت را در عرض مدت کوتاهی جذب کنند زیرا برگ های آنها به اندازه زیادی دافع آب و در عین حال به شدت جاذب نفت هستند.

محققان موسسه فناوری کارلسروهه به همراه دانشگاه بن متوجه شدند که قابلیت جذب نفت توسط این گیاهان ناشی از ساختار ریز مویی برگ های آنها است.

اکنون محققان از این گیاه به عنوان الگویی برای توسعه بیشتر و بهبود ماده جدید ‘نانو خز’ به منظور پاک کردن زیست سازگار لکه های نفتی استفاده می کنند.

پژوهشگران در جریان تحقیق خود برای یافتن گزینه ای برای از بین بردن لکه های نفتی که با محیط زیست هم سازگار باشد، گونه های مختلف سرخس های آبی را با هم مقایسه کردند و برای اولین بار متوجه قابلیت این گیاهان در زمینه جذب نفت شدند.

سرخس های آبزی در اصل در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می کنند و اکنون در بخش هایی از اروپا نیز یافت می شوند.

محققان متوجه شدند که یک گونه سرخس آبزی به نام ‘سالوینیا’ کرک هایی به طول ۰٫۳ تا ۲٫۲ میلی متر روی سطح برگ ان دارد.

به گفته محققان، می توان از این گیاهان در دریاچه ها برای جذب لکه های نفتی استفاده کرد زیرا در کمتر از ۳۰ ثانیه برگ های آنها به حداکثر جذب می رسد و می توان کل آنها را به همراه نفت جذب شده از آب جدا کرد.

مقایسه گونه های مختلف سالوینیا نشان داد که بلندی کرک های روی برگ تاثیری در افزایش میزان جدب نفت ندارد، بلکه شکل این زائده های کرک مانند، میزان جذب نفت در این گیاه را تعیین می کند.

محققان آلمانی بر اساس اطلاعات به دست آمده ی مرتبط با ساختار سطحی برگ ها و قابلیت جذب نفت توسط آنها، موفق به بهبود عملکرد ماده جدید ‘نانو خز’ شدند.

نانوخز پلاستیکی با تقلید اثر دفع کنندگی آب و جذب کنندگی نفت گیاه سالوینیا، می تواند نفت را از آب جدا می کند.

خطوط لوله آسیب دیده، تانکرهای نفتی حادثه دیده، بروز حوادث در زمینه حفر نفت و تولید سکوهای نفتی باعث آلودگی نفتی پهنه های آبی می شود.

4000 تومان – خرید


adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید