no-img
درسی فایل

دانلود مقاله تربیت و سبک زندگی ایرانی و اسلامی


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود مقاله تربیت و سبک زندگی ایرانی و اسلامی
zip
فروردین ۳۰, ۱۳۹۷
3000 تومان
3000 تومان – خرید

دانلود مقاله تربیت و سبک زندگی ایرانی و اسلامی


 دانلود مقاله تربیت و زندگی ایرانی و اسلامی مقاله با موضوع تربیت و سبک زندگی ایرانی اسلامی دانلود مقاله تربیت و سبک زندگی اسلامی مقاله با موضوع تربیت و سبک زندگی اسلامی ایرانی دانلود مقاله همایش ملی و علمی تربیت دانلود مقاله همایش علمی ملی تربیت با موضوع سبک زندگی اسلامی دانلود مقاله همایش ملی و علمی تربیت با موضوع سبک زندگی اسلامی نمونه مقاله همایش ملی وعلمی تربیت با موضوع سبک زندگی اسلامی مقاله همایش ملی و علمی تربیت دانلود مقاله همایش علمی تربیت

دانلود مقاله تربیت و سبک زندگی ایرانی و اسلامی

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات فایل 24 صفحه

شرح مختصر فایل

چکیده

اگر بپذيريم كه داشتن شيوه زندگي اسلامي، بسترساز تمدن نوين اسلامي و پيشرفت همه‌جانبه است، رسيدن به اين شيوه زندگي و عمل به آن اهميت خود را بهتر مي‌نماياند. يكي از عوامل بسيار مؤثر بر شيوه و مشي زندگي، تربيت فردي و اجتماعي است. همانطور که می دانیم برای رسیدن به یک سبک زندگی ایرانی اسلامی که از کشور مان توقع داریم تربیت دانش آموزان نقش بسزایی دارد . در صورتی که نسل آینده سازمان را بتوانیم به خوبی تربیت نماییم ، به بهترین نحو ممکن قادر خواهیم بود که به سبک زندگی ایرانی اسلامی دست یابیم. نکته دیگر این است که وقتي از تربيت و نقش و تأثير آن صحبت مي‌كنيم، بايد تأكيد داشته باشيم كه نقطه عطف تربيت يك انسان در دوران مدرسه و به همراه بازی های پرورشی و اردو های تفریحی او شكل مي‌گيرد. بنابراين بايد فكر كنيم كه چگونه مي‌توانيم يك دانش آموز را بالنده پرورش دهيم.

امروزه در بسیاری از كشورها، تعلیم و تربیت در هوای آزاد، یا آموزش در اردوها مورد توجه قرار گیرد. تا از این رهگذر هم نقایص نظام های آموزشی مرتفع و هم انعطاف پذیری بیشتری لحاظ شود. اردو در حقیقت بخشی از جریان تعلیم وتربیت است كه بچه ها به دور از فضای بسته كلاس و اغلب در هوای آزاد و فارغ از مقررات و قوانین خاص مدارس و براساس علایق و رغبت های خود به فعالیت های ویژه می پردازند و از این رهگذر شخصیت آنها در ابعاد ذهنی،‌عاطفی،‌اجتماعی، اخلاقی و … به طور متعالی رشد می یابد.

فاکتور مهم دیگری که در انتقال فرهنگ  و ارزش ها به دانش آموزان نقش بسزایی دارد امور تربیتی در مدارس است. این نهاد مهم در انتقال ارزش های دینی و فرهنگی انقلاب اسلامی به مدارس و  تربیت و بازسازی دانش آموزان در فضایی انقلابی و اسلامی و همچنین زمینه سازی برای ورود نگرش های دینی و ارزش های انقلاب اسلامی به نظام آموزش و امور تربیتی و رشد ارزش هاپرورش و حفظ مدارس از آفات فرهنگی و سیاسی نقش مهمی ایفا می کند.

با توجه به آنچه گفته شد در مقاله حاضر قصد داریم به سه فاکتور مهم بپردازیم: بررسی نقش تربیت در ترویج فرهنگ و توسعه سبک زندگی اسلامی-بررسی نقش اردو ها و بازی های پرورشی در تربیت دانش آموزان-بررسی نقش امور تربیتی در انتقال فرهنگ و ارزش ها به دانش آموزان

کلیدواژه : تربیت،سبک زندگی ایرانی اسلامی،اردو،بازی های پرورشی،امور تربیتی،فرهنگ،ارزش

3000 تومان – خرید


adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید