no-img
درسی فایل

دانلود مقاله تاثیر معلم در کاهش کمرویی


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود مقاله تاثیر معلم در کاهش کمرویی
zip
اسفند ۱۵, ۱۳۹۵
2500 تومان
2500 تومان – خرید

دانلود مقاله تاثیر معلم در کاهش کمرویی


 دانلود مقاله تاثیر معلم در کاهش کمرویی دانش آموزان

 فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات 24

 چکیده گزارش

 چکیده

کودکان سرمايه های ارزشمند و سازنده آينده جامعه هستند . آموزش و پرورش در دوره ی کودکی که زمان شکل گيری شخصيت و ايجاد عادات مختلف و پيشگيری از بروز مشکلات آينده فرد در جامعه را بنا می نهد ، و سپس حرکت مملکت را مشخص می سازد . توجه به مسائل و مشکلات کودکان و نوجوانان باعث پيشرفت و ترقی جامعه می شود ، و غفلت در رفع مشکلات آنان ، خسارات جبران ناپذيری به بار می آورد.

از اين رو سرمايه گذاری و برنامه ريزی در اين زمينه از حساس ترين و مهمترين وظايف مسئولان جامعه است ، و بايد از اولويت ويژه ای برخوردار باشد.(عبدالله شفيع آبادی-1372-1)

واژگان کلیدی : دانش آموز – معلم – کمرویی – پیشرفت

 مقدمه

در بسياری از کلاسهای درسی ، دانش آموزانی ديده می شوند کع آرام ، کمرو و خجالتی هستند. اين افراد در زندگی روزمهی خود اغلب اوقات با اعضاء خانواده و همسالان آشنا بازی می کنند . و از غريبه ها اجتناب می ورزند . شرم و خجالت اين افراد ممکن است آنها را از اکتساب مهارت ها و آمادگی های لازم برای بسياری از فعاليت هايی که همسالانشان از آن لذت می برند و يا اصولاً برای رشد شخصيت آن ها ضروری است ، بازدارد.ارزيابی والدين و معلمين از اين گروه متفاوت است .

بعضاً آن ها را دانش آموزانی بی آزار و خوب می شناسند و گاه ممکن است با حالت دلسوزانه به آن ها بنگرند و با اين گونه رفتارآن ها را غير عادی تلقی کنند ، ليکن در مقايسه با اختلالات رفتاری ديگر کمتر اتفاق می افتد که اين گروه افراد به عنوان موارد حاد مشکلات کلاس و مدرسه بر شمرده شوند .

اين دانش آموزان گرچه برای معلم و همکلاسی ها ی خود مشکلی ايجاد نمی نمايند ، ولی ممکن است به علت رنج ناشی از احساس نا امنی و بی کفايتی در خود ، يکی از ناشادترين کودکان باشند . اگر در مورد رفتار غير اجتماعی آنان چاره ای انديشيده نشود اين کودکان احتمالاً در معرض بيماري های روانی قرار حواهند گرفت

بيان مسئله

توصیف وضعیت موجود

کمرويی مقوله ای ناروشن است که هرچه به آن نزديک شويم تنوع بيشتری در آن مشاهده می کنيم . پس برای درمان و مقابله با آن بايد شناخت بيشتری از مضمون آن داشته باشيم .

هميشه در کلاس دانش آموزانی هستند که خودشان را در حصار کمرويی زندانی می کنند و توانايی آن ها به علت کمرويی ناشناخته باقی می ماند .

بعضی از اوليای دانش آموزان از این وضعيت اظهار نگرانی می کنند و از معلم فرزندشان تقاضای راهنمايی و کمک دارند .

معلمين دلسوز ، می توانند با شناخت بيشتر مقوله ی کمرويی و با کسب اطلاعات لازم در زمينه های مختلف آن و با به کار بردن راه کارهای مناسب کمک بزرگی به این گونه دانش آموزان داشته باشند

فهرست مطالب

چکیده 3

مقدمه. 3

بيان مسئله. 4

اهداف تحقيق. 4

اهميت و ضرورت تحقيق. 4

سؤالات تحقيق. 5

فرضيه های تحقيق. 5

تعاريف عملياتی. 5

ادبيات و پيشينه تحقيق. 6

کمرويی وافعی کيست؟ 6

سنين کمرويی. 7

عدم نداشتن ابتکار عمل. 8

ريشه و علل کمرويي : 10

عوامل اجتماعی: 11

خطرات مهم تر: 13

راه های پيشگيری از کمرويی در کودکان. 14

شکست های تحصيلی. 20

چند پيشنهاد برای کمک به کودکان کمرو و گوشه گير. 21

روش تحقيق. 22

جامعه. 22

نمونه. 22

تجزيه و تحليل نتايج. 22

پيشنهادات.. 23

فهرست منابع. 23adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید