no-img
درسی فایل

دانلود طرح جابر گل شمع دانی


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود طرح جابر گل شمع دانی
zip
آبان ۲۷, ۱۳۹۵
4000 تومان
4000 تومان – خرید

دانلود طرح جابر گل شمع دانی


طرح آماده جابر باموضوع آب دادن به گل شمع دانی به صورت آماده به همراه دفتر کارنما قابل پرینت توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران دبستانی می باشد

طرح جابربن حیان نحوه آب دادن به گل شمعدانی با فرمت ورد و قابل ویرایش

شرح مختصری از مجموعه طرح جابر آب دان گل شمع دانی با آب کثیف:

محتوای این مجموعه شامل:

  • پوستر های طرح جابربن حیان نحوه آب دادن به گل شمعدانی پیرامون طرح
  • تابلوی نمایش طرح جابربن حیان چگونگی آب دادن به گل شمعدانی
  • مطالب علمی آموزشی در باره طرح جابربن حیان نحوه آب دادن به گل شمعدانی
  • این مستندات عنوان شده بر طبق آخرین بخش نامه طرح جابر می باشد.

بخشی از این مجموعه:

نتیجه گیری
کم آبی در گیاهان به صورت علایمی مانند توقف رشد , کوچکتر شدن برگ , کوتاه شدن فاصله میان گره ها , بد شکل شدن برگ ها , سوختگی حاشیه برگ ها و ریزش برگ در گیاهان حساس به ریزش برگ مشاهده می شود . علایم کمبود آب در گل داوودی شامل تیره شدن برگ ها و در بگونیا به صورت خاکستری شدن برگ ها دیده می شود.
پر آبی به صورت علایمی مانند افزایش ارتفاع گیاه , آبدار شدن ساقه و نرم و شکننده شدن و گاهی پژمردگی و مرگ گیاه (در معرض نور ) , کاهش اکسیژن و صدمه به ریشه و عدم جذب آب و مواد غذایی و در نهایت پژمردگی و توقف رشد نمایان می شود . پر آبی به معنی مصرف بیش از حد آب در هر دور آبیاری نیست بلکه نشان دهنده تکرار دفعات استفاده از آب است . در زمستان گیاهان در مدت طولانی در معرض آب و هوای ابری هستند و معمولا یک یا دو روز در معرض هوای آفتابی قرار می گیرند . گیاهانی که به نور کم عادت کرده اند نمی توانند به سرعت به شدت نور زیاد پاسخ دهند در نتیجه مقدار آب کمی که از طریق ریشه ها جذب می شود نمی تواند مقدار آب از دست رفته از طریق تعرق را جبران نماید و پژمردگی اتفاق می افتد در این حالت ممکن است تصور شود که گیاه به آبیاری نیاز دارد ولی آبیاری مشکل را حادتر می کند . کندن خاک نشان می دهد که خاک مرطوب اما سرد است . پس سرما عامل اصلی است و ریشه ها نمی توانند آب جذب کنند .
▪️ باید در زمان مناسب زمین یا گلدان را به خوبی آبیاری کرد . آبیاری ناقص (مثلا اگر نصف آب مورد نیاز داده شود) باعث می شود فقط نیمه بالایی سطح خاک خیس شده و نیمه دیگر آن خشگ باقی بماند و گیاه زود تر از موعد مقرر نیاز آبیاری مجدد پیدا می کند . و تکرار این عمل باعث صدمه به ریشه واز بین رفتن آن می شود . مقدار آب خارجی از گلدان باید حدود ۱۵ – ۱۰ درصد آب داده شده به گلدان باشد تا باعث شستشوی املاح از خاک و جلوگیری از تجمع آن شود .
در آزمایش کنونی بعد از آبیاری گل شمعدانی با آب تمیز و وایتکس متوجه می شویم که گلی که با آب تمیز آبیاری می شود بسیار تمیز تر و بهتر رشد می کند.

4000 تومان – خرید


adsads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید