no-img
درسی فایل

دانلود طرح جابربن حیان انرژی خورشیدی و تصویه آب


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود طرح جابربن حیان انرژی خورشیدی و تصویه آب
امتیاز 3.00 ( 1 رای )دانلود طرح جابربن حیان انرژی خورشیدی و تصویه آب">
zip
آذر ۹, ۱۳۹۶
4000 تومان
4000 تومان – خرید

دانلود طرح جابربن حیان انرژی خورشیدی و تصویه آب


دانلود طرح جابر انرژی خورشیدی, دانلود طرح جابر تسویه آب, دانلود طرح جابر نقش انرژی خورشی در تسویه آب, دانلود طرح جابر پایه دوم دبستان, دانلود طرح جابربن حیان انرژی خورشیدی و تسویه آب, طرح جابر پایه دوم, نمونه طرح جابر تسویه آب, نمونه طرح جابربن حیان دستگاه تسویه کننده آب, نمونه طرح جابربن حیان کلاس دوم،نمونه کامل شده طرح جابر کلاس دوم

دانلود طرح جابر کلاس دوم دبستان با موضوع تسویه آب

موضوع دستگاه تصفیه کننده آب با انرژی خورشیدی

به همراه دفتر کارنمای طرح جابر دوم

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

این مجموعه شامل:

پوستر های طرح جابربن حیان در مورد یک دستگاه تصفیه کننده آب با انرژی خورشیدی
تابلوی نمایش طرح جابربن حیان در مورد یک دستگاه تصفیه کننده آب با انرژی خورشیدی
عکس جابربن حیان در مورد یک دستگاه تصفیه کننده آب با انرژی خورشیدی
مطالب علمی آموزشی در باره طرح جابربن حیان یک دستگاه تصفیه کننده آب با انرژی خورشیدی
این مستندات عنوان شده بر طبق آخرین بخش نامه طرح جابر می باشد.

قسمتی ازین مجموعه

تحقیق زمینه ای

دستگاه تصفیه آب خورشیدی

اگر شما امروز صبح که از خواب بيدار شدید توانستيد به راحتی یک ليوان آب آشاميدنی، چای و … بنوشيد، بدانید که در دسته افراد خوش شانس کره زمین قرار دارید. چرا که آمار نشان می دهد يک هشتم جمعيت کره زمين، اين قدر ها خوش شانس نیستند و نمی توانند به سهولت به يک لیوان آب آشامیدنی سالم دسترسی داشته باشند.

تا آنجا که بررسی ها نشان می دهد 60 تا 80 درصد از بيماری های رايج بين مردمان مناطق محروم کره زمین از جمله کشور هند ناشی از استفاده از آب های آلوده به جای آب شرب سالم است.

راه های زیادی برای تصفیه آب های آلوده وجود دارد اما به مراتب برای جمعیت محروم هزینه بر بوده و مقرون به صرفه نمی باشد. يک کمپانی به نام Sarvajal يک دستگاه تصفيه کن خورشيدی به نام ATM طراحی کرده و به جمعیت محروم هند عرضه کرده است.

این دستگاه آب آلوده را به کمک فيلتر های نفوذی و اشعه فرا بنفش تصفيه می کند و انرژی مورد نياز خود را از انرژی نور خورشيد که در اغلب نقاط کشور هند به وفور يافت می شود تامین می کند. هر منطقه برای داشتن اين دستگاه کافی است که پیش پرداختی را به کمپانی بپردازد و دستگاه را تحويل گرفته و در محل مد نظر نصب کند.

باید گفت که این کمپانی در زمينه ارائه تسهيلات سلامت و بهداشت به مردم هند بسیار فعال بوده و تا کنون 120 امکان و خدمت بهداشتی متفاوت به 60 هزار نفر جمعیت اين کشور ارائه کرده است. این در حالی است که بهره بردن از اين خدمات برای هر خانوادی هندی تنها 3$ در ماه هزينه در بر دارد.

حتی ارائه پشتيبانی محصولات نيز از سوی این شرکت به بهترين شکل ممکن صورت می گیرد و ساکنین نقاط دور افتاده که امکان استفاده از شبکه لوله کشی آب شرب شهری را ندارند می توانند بدون دغدغه خاطر با کمترين هزینه سالمترين آب آشاميدنی را در اختیار داشته باشند.

پایین بودن هزینه ارائه این خدمات به منبع تامین انرژی دستگاه يعنی خورشید برمی گردد. اين نشان می دهد که با نگاهی دقيق به اقليم محیط زيست و به کار گيری خلاقیت می توان مشکلات بزرگی از زندگی را حل کرد تا رفته رفته همه بتوانند سهمی یکسان از زندگی داشته باشند.

ساخت دستگاه تقطیر خورشیدی یکی از بهترین روش هایی است که برای جمع آوری آب آشامیدنی در مناطق کم آب می توانید انجام دهید. البته به شرطی که تجهیزات آن را  همراه خود داشته باشید چون این تجهیزات جایگزین طبیعی ندارند.

لوازم مورد نیاز:

– ورق پلاستیکی شفاف و یا شیری رنگ بسیار کم رنگ به ابعاد حدودا 1.5 * 1.5 متر.

– در صورت امکان یک شلنگ نازک (مانند ست سرم ) به طول حدودا 1.5 تا 2 متر.

– یک مخزن جهت جمع آوری آب مانند یک لیوان تاشو و یا یک لیوان چوبی.

این لوازم می توانند در یک بسته کوچک تمیز قرار بگیرند و به کمرتان بسته شوند.

ساخت دستگاه

1- با استفاده از یک تکه سنگ یا چوب تیز چاله ای به طول و عرض حدودا 120 سانتی متر و به عمق حدودا 90 سانتی متر حفر کنید. سعی کنید این چاله در یک منطقه مرطوب، بستر رودخانه و همانند اینها باشد که جمع آوری آب بیشتر و راحت تر شود.

2- فنجان را در عمیق ترین نقطه چاله قرار دهید.

دسترسی به آب پاک و تصفیه شده با توجه به آلاینده هایی که در آب های سطحی، زیر زمینی و آب چاه ها وجود دارد، بسیاری از کشورهای اروپایی اقدام به تحقیق  و بررسی برای پیدا کردن راه حلی جهت حذف آلاینده ها و شیرین سازی آب دریا نموده اند.

در حال حاضر برترین و مطمئن ترین روش استفاده از اسمز معکوس RO می باشد که طی عملیاتی  آب با فشار وارد فیلتر ممبران می شود و خروجی آن آبی پاک، شیرین و تصفیه شده است، این روش حسن های بسیار زیادی دارد و در بیشتر کشورها از جمله ایران استقبال بسیار زیادی از آن شده است ولی هزینه های اولیه و تامین و نگهداری بسیاری زیادی دارد.

یک تیم تحقیقاتی اروپایی برای کاهش هزینه ها دستگاه تصفیه آب خورشیدی را اختراع که توانایی تولید آب تصفیه شده و حذف نمک از آب دریا با بازده بسیار بالا را دارد.

روند تصفیه آب گفته شده در بالا توسط چرخه آلی رانکین و با دمای پایین کار می‌کند، تصفیه آب خورشیدی بسیار ارزان و کاربردی می باشد. 

 

4000 تومان – خرید


adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید