دانلود درس پژوهي ریاضی پایه دوم ابتدایی آشنایی دانش آموزان با اعداد زوج و فردش
فرمت فایل word و قابل ویرایش
تعداد صفحات 29صفحه
قسمتی از مجموعه
طرح درس
عنوان کتاب :ریاضی
پایه :دوم
مقطع : ابتدایی
عنوان درس :شناخت اعداد زوج و فرد
مدت زمان تدریس :20 دقیقه
فراگیران :
هدف کلی :آشنایی دانش آموزان با اعداد زوج و فرد
اهداف رفتاری :پس از تدریس از یاد گیرندگان انتظار می رود بتوانند:
از عدد1 تا 10 به ترتیب بنویسد و آن ها را 2تا2تا از هم جدا کند .(مهارتی )
از عدد1 تا 15 بنویسند و آن ها را2تا 2تا جداکنند .(مهارتی )
3_تکه های مربع کوچکتر را در کنار یکدیگر قرار دهند و مربع کامل بزرگتر درست کنند .(مهارتی)
ازتکه های مربع به تعداد زیاد ، مستطیل درست کنند.(مهارتی)
به تعداد تکه هایی که تشکیل مربع و یا مستطیل کامل را می دهند دقت کنند و تشخیص دهند تعداد تکه هایی را که شکل (مربع ،مستطیل )کامل را می دهند زوج هستند.(مهارتی )
تشخیص دهند تعداد تکه هایی را که نمی توانند شکل کامل درست کنند فرد می باشند.(مهارتی )
به عدد زوج و فرد علاقه نشان دهند .(نگرشی)
به پیدا کردن وسیله ها ی زوج و فرد در وسایل مدرسه ی خود علاقه پیدا کنند.(نگرشی)
تشخیص دهند در 2تا2تا جدا کردن تکه ی مربع یا مستطیل اگر تکه جدا ماند عدد تکه ها فرد و بر عکس زوج است .(مهارتی )
تشخیص دهند مربع و مستطیل های را که به طور مساوی نمی توان نصف کرد فرد و بر عکس زوج هستند.(مهارتی)
از کیسه ی اعداد به طور تصادفی اعدادی را انتخاب کنند و علت زوج و یا فرد بودن آن را بگویند.(دانستنی )
تعدادی از اعضای بدن را بگویند و زوج یا فرد بودن آن را بگویند.(دانستنی)
زوج یا فرد بودن اعضای خانواده ی خود را بگویند.(دانستنی )
رسانه های آموزشی :گچ،تخته ،کتاب ،مقواهای رنگی ،بسته های نی.
فضا و مدل کلاس :به صورت دایره شکل.
روش تدریس :نمایشی،پرسش و پاسخ ،بحث گروهی.
مفاهیم کلیدی:عدد ،زوج ،فرد.
مقدمات کلاس :با ظاهری آراسته و با انرژی وارد کلاس می شوم.و احوالپرسی و حضور و غیاب می کنم.
ایجاد انگیزه :
اعداد زوج را در مقوایی با رنگ نارنجی و اعداد فرد را در مقوایی با رنگ قرمز نوشته و به مانتوی خود می چسبانم و از بچه ها می خواهم آن ها را جدا کنند و به تخته بچسبانند . اعدا قرمز در یک ردیف و نارنجی در ردیف دیگر.
ارزشیابی تشخیصی :از بچه ها می خواهم در تخته یکبار از 1تا 10 و بار دیگر از 1تا 15 بنویسند و 2تا2تا آن ها را جدا کنند و دو نفر این کار را انجام می دهند وبقیه ی بچه ها اعداد را می شمارند.با این نوشتن پیدا می کنند که در 15عددی ماند که جفت ندارد و لی در عد 10این طوری نیست.
نقد و بررسیها
هنوز بررسیای ثبت نشده است.