no-img
درسی فایل

گزارش کارورزی 3 کنش پژوهی فردی


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

گزارش کارورزی 3 کنش پژوهی فردی
zip
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷
5000 تومان
5000 تومان – خرید

گزارش کارورزی 3 کنش پژوهی فردی


کارورزی 3 تربیت معلم , کارورزی برای تربیت معلم, کارورزی تربیت معلم, کارورزی دانشگاه فرهنگیان, گزارش کارورزی دانشجویان دانشگاه تربیت معلم , نمونه گزارش کارورزی برای دانشجویان معلم , دانلود گزارش کارورزی 3 ,گزارش کارورزی 3 کنش پژوهی فردی , دانلود گزارش کارورزی 3 کنش پژوهی فردی ,نمونه گزارش کارورزی 3 کنش پژوهی فردی , دانلود نمونه گزارش کارورزی 3 کنش پژوهی فردی ,کنش پژوهی فردی ,کارورزی 3 کنش پژوهی فردی ,کارورزی 3 کنش پژوهی فردی با فرمت word ,کارورزی 3 کنش پژوهی فردی با فرمت ورد

گزارش کارورزی 3 کنش پژوهی فردی

فرمت فایل  : word و pdf

تعداد فایل : 3 فایل  word و 3 فایل pdf

مختصری از شرح

الف: بیان مسئله

در این طرح، فصل دوم فیزیک دوم ریاضی، سرعت متوسط و سرعت لحظه ای مورد بررسی و تدریس قرار گرفته است. با توجه به اینکه معلم بعد هر مبحث، زمان کافی برای حل تمرین برای دانش آموزان نداشت، در کلاس سوال کم حل می شد. و مثال های کتاب هم در کلاس حل نمی شد و از آن ها خواسته می شد که در خانه حل کنند و اگر مشکلی داشته باشند، در جلسه ی بعد بپرسند. این امر سبب بی رغبتی دانش آموز در یادگیری می شد. با پیشنهاد و هماهنگی با معلم، مبحث سرعت متوسط و سرعت لحظه ای برای بررسی و تدریس انتخاب شد تا با استفاده از روش های تدریس فعال و توجه به عوامل مربوط به رشد ذهنی دانش آموزان تدریس شود.

ب: تحلیل موقعیت تدریس
این طرح برای تدریس در کلاس دوم متوسطه دوم رشته ریاضی مدرسه دخترانه دولتی ولی اله اردشیری پیش بینی شده است ، مدرسه ای که در منطقه ای مناسب قرار گرفته ( خیابان شهید مطهری – بادی اله 9) و از لحاظ امکانات آموزشی و تهیه وسایل کمک آموزشی کمتر مشکلی به چشم می آید.
این کلاس دارای 30 دانش آموز دختر می باشد که با توجه به بررسی های انجام شده و پرسش از معلم مربوطه، یادگیری و نظم و انضباط دانش آموزان این کلاس به طور معمول در حد متوسط می باشد .
مبحث مورد نظر برای اولین بار در کلاس تدریس شد و قبل شروع درس برای دانش آموزان با مثال هایی ملموس، کاربرد مبحثی که قرار بر تدریس بود را برای آن ها بیان کردم و برایشان روشن شد.

پ: فرضیه ها و ارائه راه حل ها
فرضیه 1: فضای فیزیکی مدرسه در یادگیری دانش آموز و عملکرد دانش آموز موثر است.
تحقیقی که با تازگی توسط محققان دانشگاه سالفورد در انگلستان انجام شد، نشان می‌دهد که علاوه بر موقعیت مکانی مدرسه، فضای فیزیکی مدرسه و کلاس درس نیز نقش بسیار مهمی در یادگیری دانش‌آموزان ایفا می‌کند. در این پژوهش علمی 751 دانش‌آموز در 34 کلاس درس مورد بررسی قرار گرفتند. از دانش‌آموزان قبل از شروع سال تحصیلی و پس از اتمام آن ارزیابی تحصیلی به عمل آمد تا مقایسه‌ی این دو ارزیابی تأثیر فضای آموزشی بر فرایند یادگیری ریاضیات، مهارت خواندن و مهارت نوشتن را روشن سازد. شاخص های کلاس درس که در این تحقیق به عنوان متغیر در نظر گرفته شده بودند شامل تزئینات کلاس، نور طبیعی، کنترل صدای محیط، دما، کیفیت هوا و رنگ می‌شدند.
محققان پس از بررسی نتایج ارزیابی قبل و بعد از سال تحصیلی از دانش‌آموزان به این نتیجه رسیدند که معماری و طراحی کلاس درس تأثیر معناداری روی علمکرد علمی دانش‌آموزان داشت به طوری که این عوامل محیطی 73% روی نمرات دانش‌آموزان تأثیر داشتند. همچنین نتایج تحقیق دیگری نشان داد که میزان انگیزه‌ی دانش‌آموزان برای تحصیل در کلاس های تمیز و مجهز افزایش می‌یابد.
تأثیر فضای آموزشی تنها به یادگیری دانش‌آموزان منحصر نمی‌شود بلکه روی عملکرد معلمان نیز تأثیر می‌گذارد. دیوید سیارا، میر اجرایی مرکز حقوقی آموزش در نیوجرسی امریکا با اشاره به تأثیر فضای آموزشی بر کیفیت کار معلمان عنوان کرد: «کار کردن در محیطی شلوغ، نامرتب و فاقد امکانات استاندارد آموزشی باعث خسته شدن معلمان می‌شود و کیفیت تدریس آنها را پایین می‌آورد.»
انتخاب مکان درست و استاندارد برای ساختن مدارس و رعایت ویژگی هایی همچون نور مناسب، رنگ‌ بندی متناسب با سن دانش‌آموزان و دمای مطبوع می‌تواند در یادگیری دانش‌آموزان تحولی شگرف ایجاد نماید [1].

فرضیه 2: برای تدریس این موضوع باید از روش تدریس های فعال استفاده کرد .
نکته ی دیگری که بایستی در تدریس این مبحث مد نظر قرار گیرد؛ و تدریس فقط معلم محور نباشد و از دانش آموزان در حین تدریس کمک گرفته شود و کلاس دانش آموز محور باشد. چنین عملی سبب عدم خستگی در یادگیرنده می شود و کلاس درس به شکل فعال ارائه می شود. و دانش آموز را به این وادار می کند که خود برای حل مسئله به جست و جو بپردازد.
بنا براین با توجه به توضیحات فوق و مراحل رشد شناختی و ذهنی یادگیرنده بایستی از روش های فعال و عینی در تدریس موضوع مورد نظر استفاده کرد . یکی از روش هایی که بدین منظور می توان از آن استفاده کرد، روش اکتشافی و عملی آزمایش می باشد که برای تدریس درس فیزیک نیز مناسب می باشد.
روش اکتشافی رویکردی است که از طریق آن دانش آموزان تشویق می شوند که به محیط خود به تعامل بپردازند، یعنی با تفحص ، دستکاری اشیاء و چالش و تفکر، روابط بین پدیده ها را کشف کنند و به فهم موضوع برسند.

 

5000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید