no-img
درسی فایل

گزارش کارورزی 1 رشته راهنمایی و مشاوره


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

گزارش کارورزی 1 رشته راهنمایی و مشاوره
zip
اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۷
3000 تومان
3000 تومان – خرید

گزارش کارورزی 1 رشته راهنمایی و مشاوره


کارورزی دانشگاه فرهنگیان, گزارش کارورزی دانشجویان دانشگاه تربیت معلم , نمونه گزارش کارورزی برای دانشجویان معلم , دانلود گزارش کارورزی 1 ,گزارش کارورزی 1 رشته راهنمایی و مشاوره , دانلود گزارش کارورزی 1 رشته راهنمایی و مشاوره ,نمونه گزارش کارورزی 1 رشته راهنمایی و مشاوره , دانلود نمونه گزارش کارورزی 1 رشته راهنمایی و مشاوره ,کارورزی 1 رشته راهنمایی و مشاوره ,کارورزی 1رشته راهنمایی و مشاوره با فرمت word ,کارورزی 1 رشته راهنمایی و مشاوره با فرمت ورد

گزارش کارورزی 1 رشته راهنمایی و مشاوره

فرمت فایل  : word

تعداد صفحات فایل :  28 صفحه

مختصری از شرح

فهرست

چکیده………………………………………………………………………….. 4
مشاور مدرسه و مشاوره در مدارس ………………………………………..5
معرفی محل کارورزی …………………………………………………………6
مشخصات اولیه ی فیزیک مدرسه …………………………………………. 6
هدفهای کارورزی ……………………………………………………………… 7
وظایف کارکنان مدرسه……………………………………………………….. 7
شوراي مدرسه……………………………………………………………….. 12
انجمن اوليا و مربيان …………………………………………………………..12
گزارش کارورزی……………………………………………………………….. 13
مهارت‌هاي مشاوره ای که من در طول کارورزی آموختم…………………. 26
نتیجه گیری……………………………………………………………………..28

 

 

چکیده

امروز آموزش و پرورش در تمام کشورها اهمیت و ارزش زیادی دارد و نقش آن در رشد و توسعه اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی غیر قابل انکار است . این دلیل صاحب نظران تعلیم و تربیت معتقداند که کارکنان آموزشی همچون مدیران و معلمان باید برای دستیابی به هدفهای از پیش تعیین شده شایستگی ها و آمادگی های خاصی داشته باشند.
وضعیت كار ورزی و مدیریت های بدون تجربیات عملی در مدارس كارورزی نه به معنای كاربرد آموخته ها در عمل ، بلكه بمنزله ی مشاهده تعلیمات در محیط واقعی كار ، علی رقم تمام كاستی های خود بویژه در ارتباط با رابطه ی كارورز ، مدیر و استاد راهنما، فرصتی محدود و البته مغتنم را در اختیار دانشجو قرار می دهد تا در اتمسفر و جو (فرهنگ) سازمانی مدرسه تنفس كرده و نسبت به كارآیی ، كاربرد و اجرای آموخته های آكادمیك خود نظری انتقادی بیافكند و ضمن نقد منصفانه مدیریت های موجود ، بر پایه ی معلوماتش پیشنهاداتی برای اصلاح و بهبود آن ارائه كند. عدم وجود همین كارورزی های ناكافی نیز باعث می شود دانشجو با ورود به محیط مدرسه خود را در محیطی ناآشنا ببیند و با فراموش كردن آموخته هایش ، همانند فردی كه غیر از تجربه ، معلوماتی نیز در زمینه مدیریت ندارد عمل كند و آن شود كه بسیاری از مسئولین آموزش و پرورش نسبت به كارآیی آنها دچار شك و تردید شوند.
در واقع یکی از نهادهای اجتماعی نهاد آموزش وپرورش است که مسئولیت مهمی درتربیت کودکان ،نوجوانان وجوانان بر عهده دارد .نگاه گسترده به نقش آموزش وپرورش به عنوان عاملی مؤثر در فعلیت بخشیدن به امکانات بالقوه وذاتی افراد انتقال اندوخته ي تجارب گذشتگان ، ارائه ارزشهای مطلوب،افزایش معلومات وایجاد مهارتهای لازم درافراد برای زندگی وبالاخره تسهیل مسیر حرکت وجودی آدمی به سوی کمال ، اهمیت این نهاد اجتماعی را بیش ازبیش نشان می دهد. گسترش کمی آموزش وپرورش نشانگر گرایش واستقبال همگان به اثر بخشی این نهاد وگسترش کیفی آن ناشی ازتوسعه معارف ،علوم ورشد بی وقفه تکنولوژی است که این دو بر پیچیدگی وظرافت جریان آموزش وپرورش افزوده است.بنا براین برای تحقق اهداف تعلیم وتربیت ورشد شخصیت کودکان ونوجوانان همچنین باید ازخدمات راهنمایی ومشاوره بخوبی استفاده کرد. نقش راهنمایی در آموزش وپرورش افراد به حدی است که عده ای ازصاحب نظران آن را به نوعی تعلیم وتربیت گفته اند وبعضی راهنمایی راتسهیل کننده جریان تعلیم وتربیت میدانند. اگر تربیت را به معنی نشو ونمادادن،زیاد کردن ،برکشیدن وبه حداعتدال سوق دادن آدمی بدانیم ،تعلیم را رشد دادن آدمی درتسهیل کنندهء جریان رشد وکمال آدمی خواهیم یافت.
مشاور مدرسه و مشاوره در مدارس
علم مشاوره سالهاست که در کشورهای پیشرفته راه خود را شناخته و در سالیان اخیر گام های بلندی به سوی تخصصی شدن برداشته است. امروزه دیگر بحث از مشاور حرفه ای است این انجمن در حال حاضر بیش از 31000 مشاور حرفه ای را در مدارس را مورد حمایت قرار داده است.
در رویکردهای جدید به مشاوره مدرسه، فعالیت مشاور مدرسه شامل دو بخش است
الف) پیشگیری
هدف از پیشگیری، ارتقاء شخصی است، پس باید برنامه های مداخله مشاوران کاهش یابد و برنامه پیشگیری اولیه در کلاس بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
ب) مداخله
مشاوران مدرسه معمولاً نمی توانندبه همه دانش آموزان خدمات مداخله ای ارائه کنند؛ زیرا از یک سو زمان، توان، و مهارت مشاوران محدود است و از سوی دیگر برخی از دانش آموزان تقاضایی در این رابطه ندارند.

3000 تومان – خرید

 برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید