no-img
درسی فایل

گزارش تخصصی کاهش تعداد غائبین در مدرسه به کمک روش های خلاقانه و پیشنهادات حرفه ای


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

گزارش تخصصی کاهش تعداد غائبین در مدرسه به کمک روش های خلاقانه و پیشنهادات حرفه ای
zip
فروردین ۲۵, ۱۳۹۷
2000 تومان
2000 تومان – خرید

گزارش تخصصی کاهش تعداد غائبین در مدرسه به کمک روش های خلاقانه و پیشنهادات حرفه ای


تدوین گزارش تخصصی مرتبط با غیبت دانش آموز, تدوین گزارش تخصصی معلمان ابتدایی, تدوین گزارش تخصصی معلمان غیبت دانش آموز,دانلود رایگان گزارش تخصصی آموزگاران ابتدایی غیبت دانش آموز,دانلود رایگان گزارش تخصصی معلمان ابتدایی, دانلود رایگان گزارش تخصصی غیبت دانش آموز, دانلود گزارش تخصصی, دانلود گزارش تخصصی معلمان ابتدایی, نمونه گزارش تخصصی, نمونه گزارش تخصصی ابتدایی, نمونه گزارش تخصصی معلمان, نمونه گزارش تخصصی معلمان ابتدایی, گزارش

گزارش تخصصی گزارش تخصصی کاهش تعداد غائبین در مدرسه

به کمک روش های خلاقانه و پیشنهادات حرفه ای

فرمت ورد و قابل ویرایش 

تعداد صفحات:  35 صفحه 

شرح مختصر فایل

فهرست مطالب

چکیده 4
مقدمه 5
اهداف گزارش : 6
هدف کلی : 6
اهداف جزئی : 6
تشریح کلیات ( بیان مسئله ، جمع آوری اطلاعات ) 6
توصیف مشکل 7
جمع آوری اطلاعات 8
• مشاهده: 8
• مصاحبه: 8
یافته های علمی 9
• مهمترین خصوصیات آدم های شاد عبارت است از: 10
عوامل مؤثر بر شور و نشاط دانش آموزان 10
– خانواده 10
– مدرسه شاد و با روح 10
الف) شاداب سازی ظاهری مدرسه 10
ب) دبیر شاد و با روحیه: 11
پیشینه تحقیق: 11
تجزیه تحلیل اطلاعات 12
بررسی نقاط ضعف و موانع مدارس که باعث غیبت دانش آموزان می شود 13
چرا بچه ها از مدرسه فراری اند؟ 13
علل تنفر بچه ها از مدرسه: 14
اضطراب 14
تنهایی 14
قلدرها 15
مشکل یادگیری 15
ناسازگاری با خلق و خوی آموزگار 16
ارائه راه حل ها : 16
مراحل اجرا 17
اقدام اول: 17
اقدام دوم: 17
اقدام سوم: 18
مراحل پیگیری غیبت دانش آموز توسط اولیاء محترم : 18
ارزیابی 22
برخی از اقداماتی که کارکنان مدارس می توانند انجام دهند عبارتند از: 24
شکوفایی خلاقیت در کلاس درس : 25
چگونگی ایجاد فضای شاداب در مدارس 26
نتیجه گیری : 27
پیشنهاداتی جهت ایجاد شادی و نشاط و تحقق مدرسه زندگی 28
نکته‌هایی‌ برای‌ تأمل‌ در غنی‌سازی برنامه درسی و‌ فرهنگ‌ آموزش‌ 28
منابع: 30

چکیده

دانش آموزان ممکن است در سنین مختلف به علل مختلفی مثل دبیران ضعیف، توقعات‌ زیاد از دانش آموز‌ وعدم‌ پیشرفت‌ تحصیلی‌. پاسخ‌ دادن‌درس‌ توسط دانش‌آموز در کلاس و… ممکن است در پی غیبت از کلاس و مدرسه برایند . اکثر صاحبنظران‌معتقدند که‌ بهترین‌ درمان‌ جذاب نمودن محیط آموزشی در اسرع‌ وقت‌ و به‌ هر وسیله‌ ممکن‌ است‌. مشخص‌ و رفع‌کردن‌ علت‌ غیبت ‌ (مثلا اذیت‌ و آزارسایر دانش آموزان‌) البته‌ مفید خواهد بود. باوجود این‌ حتی‌ وقتی‌ علت‌ آن‌ روشن‌نیست‌، مدیران و معاونینی جدی‌ وفهمیده‌ می‌توانند به‌ تدریج‌ دانش‌آموزرا برای‌ آمدن‌ به‌ کلاس‌ درس‌ ترغیب‌نمایند. اینچانب ………………. با چنین مشکلی در مدرسه …………. مواجه شدم. در سال تحصیلی اخیر بسیاری از دانش آموزان به بهانه های مختلف سعی می کردند در مدرسه و کلاس درس حاضر نشوند و در صدد غیبت کردن غیر موجه بر می آمدند. بنده با ارائه راهکار های جذاب مدرسه محور و اجرا ی آن تصمیم گرفتم غیبت دانش آموزان را به کمترین مقدار ممکن برسانم . و این کار جز با جذاب نمودن محیط آموزشی مدرسه ممکن نبود.

مقدمه

مدرسه‌ گریزی‌ اگر همراه‌ با رفتارهای‌ضد اجتماعی‌ و گاهی‌ بزهکارانه‌ مثل‌نزاع‌، قشقرق‌ راه‌ انداختن‌، یاتهدید کردن‌ و فرار کردن‌ از خانه‌ باشدمی‌تواند نشان‌ دهنده‌ یکی‌ از اختلالات‌رفتاری‌ دوران‌ دانش آموزی‌ به‌ نام‌ اختلال‌سلوک‌ باشد. ویژگی‌های‌ اصلی‌ اختلال‌سلوک‌ شامل‌ رفتارهای‌ ضد اجتماعی‌،پرخاشگرانه‌ و خودسرانه‌ است‌. چنین‌دانش آموزانی‌ اغلب‌ به‌ نظر دبیرانشان‌بی‌علاقه‌ به‌ مدرسه‌، فاقد اشتیاق‌ به‌ادامه‌ تحصیل‌ و بی‌توجه‌ به‌ کار هستند.آنها اغلب‌ مردود می‌شوند و در مقایسه‌با همسالان‌ خود زودتر ترک‌ تحصیل‌می‌کنند. همه دانش آموزان گاه و بی گاه درباره مدرسه غر می زنند اما طبق آماری که کارشناسان کلینیک اختلالات عصبی دانشگاه نوادا در آمریکا اعلام کرده اند ۵ تا ۱۰ درصد دانش آموزان آنقدر از مدرسه بدشان می آید که نمی خواهند به مدرسه بروند. به گفته روانشناسان متخصص اگر متوجه شدید فرزندتان وقتی حرف مدرسه می شود افسرده یا مضطرب می شود ، خودش را به مریضی می زند تا مدرسه نرود و در خانه بماند، در مدرسه مدام از اتاق بهداشت یا دفتر سر در می آورد یا عمدا از صحبت کردن درباره بخش بزرگی از اتفاقات مدرسه سر باز می زند باید مراقب باشید.
خوشبختانه معمولا می توان این مشکل را حل کرد و گاهی اوقات راه حل بسیار هم ساده است. مثلا ممکن است دبیر فقط به شاگردانی که جلوی کلاس می نشینند توجه داشته باشد و از آنها سوال کند. به این ترتیب دانش آموزانی که ته کلاس می نشینند احساس می کنند مورد بی توجهی و بی مهری قرار گرفته اند و ممکن است علاقه خود را به درس از دست بدهد. در چنین موردی فقط با عوض کردن جای دانش آموز و آوردن او به ردیف های جلوی کلاس مشکل حل می شود و او دوباره به درس و مدرسه علاقمند می شود اما گاهی اوقات مشکل اساسی تر و پیچیده تر از این هاست و حل آن هم به تلاش و صرف وقت بیشتری نیاز دارد. در زیر به تعدادی از مهمترین علل تنفر دانش آموزان از مدرسه اشاره شده است.

 

2000 تومان – خرید

 برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید