no-img
درسی فایل

گزارش تخصصی دبیر تربیت بدنی علاقه مند کردن دانش آموزان به انجام ورزش صبحگاهی


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

گزارش تخصصی دبیر تربیت بدنی علاقه مند کردن دانش آموزان به انجام ورزش صبحگاهی
zip
فروردین ۱۱, ۱۳۹۷
2000 تومان
2000 تومان – خرید

گزارش تخصصی دبیر تربیت بدنی علاقه مند کردن دانش آموزان به انجام ورزش صبحگاهی


تدوین گزارش تخصصی مرتبط با تربیت بدنی ,تدوین گزارش تخصصی دبیران تربیت بدنی ,تدوین گزارش تخصصی دبیران متوسطه تربیت بدنی ,دانلود رایگان گزارش تخصصی تربیت بدنی ,دانلود رایگان گزارش تخصصی مربی ورزش ,دانلود رایگان گزارش تخصصی معلمان متوسطه تربیت بدنی ,دانلود گزارش تخصصی معلمان متوسطه تربیت بدنی ,گزارش تخصصی معلم ورزش انجام ورزش صبحگاهی,گزارش تخصصی مربی ورزش متوسطه ,گزارش تخصصی متوسطه ,گزارش تخصصی متوسطه رایگان ,گزارش تخصصی انجام ورزش صبحگاهی

گزارش تخصصی دبیر تربیت بدنی

علاقه مند کردن دانش آموزان به انجام ورزش صبحگاهی

فرمت ورد و قابل ویرایش 

تعداد صفحات: 34 صفحه 

شرح مختصر فایل

چکیده

همانطور که می دانیم، هم گام با رشد فن آوری و علوم گوناگون، علم تربیت بدنی نیز وارد عمل شده و با رشد و بالندگی خود در جهت جلوگیری از صدمات و آسیب های ضعف حرکتی و هم چنین درمان بسیاری از بیماری ها، گام های بسیار مهمی برداشته است. علم تربیت بدنی، مباحثی هم چون فعالیت های حرکتی در جنبه های شخصیتی انسان را شامل می شود و به عنوان یکی از ارکان بسیار مهم تعلیم و تربیت مطرح است. تربیت بدنی در مدارس، با فعالیت های جسمانی و حرکتی سازمان دهی شده، می تواند به عنوان عامل بسیار مهمی در حفظ سلامتی و روند تکامل و رشد استعدادهای جسمانی ایفای نقش کند. تربیت بدنی، هم گام با گسترش فعالیت های حرکتی، پرورش جنبه های شخصیتی را، با اتکا به فعالیت های گروهی موجب می شود. در چند دهه ی اخیر، مقوله ی ورزش و تربیت بدنی و نقش آن در تندرستی و شادابی، یکی از مباحثی بوده که مورد توجه صاحب نظران علوم ورزشی قرار داشته و تحقیقات متعددی در این زمینه صورت گرفته است. نتایج به دست آمده دال بر این موضوع است که ورزش و فعالیت های منظم بدنی و سازمان یافته، عامل مؤثری در توسعه سلامتی و نشاط و شادابی تمام اقشار جامعه است و شادابی و نشاط دانش آموزان و نوجوانان که قشر عظیمی از جامعه را تشکیل می دهند، تضمین کننده ی سلامت روحی و روانی جامعه ی آینده است. دست یابی به این مهم در سایه ی درس تربیت بدنی واجرای فعالیت های منظم ورزشی در مدارس و آموزشگاه ها ممکن می شود و ورزش صبحگاهی نیز می تواند به عنوان یکی از فعالیت های سازمان یافته که بی نیاز از امکانات پیشرفته و فضای ورزشی مجهز است، اجرا شود. ورزش صبحگاهی از نظر مدت زمان اجرایی ، وقت چندانی نمی گیرد، بنابراین می تواند در برنامه ی روزانه ی مدارس ، بدون این که خللی در روند کلی کار مدارس ایجاد کند، جای گیرد اینجانب …. در گزارش تخصصی حاضر تصمیم بر این گرفته ام که ورزش صبحگاهی را در آموزشگاهم به صورت پویا و فعالی به اجرا درآورم.

مقدمه

ورزش صبحگاهی در شروع فعالیت آموزشی مدارس می تواند عـامل مهمی در ایجـاد نشاط و شـادابی وتأمین سـلامت جسم و روح دانش آموزان باشد.این برنامه با توجه به ویژگیهایی خاص آن در ۳ بخش گـرم کردن ، پیـاده کـردن هـدف و بازگشت به حـالت اولیه طـراحی می گردد ، انجام این برنامه در ابتـدا بـا افـزایش تـدریجی ضربـان قلب توأم است که به آستانه تحریک برای افزایش استقامت عمومی می رسد و سرانجام به حالت اولیه بر می گردد .
اجرای ورزش صبحگاهی بطور منظم و روزانه می تواند نقش بسیار مهمی درکسب آمادگی جسمانی ، روانی و نشاط و شـادابی دانش آموزان داشته باشد . انجام فعالیتهای مداوم اثرات مثبتی بر بافت استخوانی دارد . یافتـه های پژوهشی بیـان داشته اند که ورزش در رشد طـولی استخـوان ونیز آرایش سلولهـای استخـوانی تـأثیر بسیار نـاچیزی دارد ، امـا تأثیر فعـالیتهای ورزشی در افزایش تراکم و رشد عرضی استخوان با افزایش مواد معـدنی در آن تـأیید شده است و بـی تحـرکی و حـذف فشار مکانیکی از استخوان ها باعث کاهش مواد معدنی و کاهش استحکام آنها می شود .
بخشی از فواید ورزش صبحگاهی
• ورزش صبحگاهي مي تواند تأثير زيادي بر افزايش سرعت يادگيري داشته باشد.
• ورزش صبحگاهي به طور متوسط بر ميزان نکته سنجي دانش آموازن تاثير دارد.
• ورزش صبحگاهي مي تواند در برقراري ارتباط نزديک تر بين دبیر و دانش آموز مؤثر باشد.
• ورزش صبحگاهي تأثير متوسطي بر افزايش مهارت هاي درسي و غير درسي دارد.
• ورزش صبحگاهي به ميزان زيادي در کاهش افسردگي دانش آموزان نقش دارند• ورزش صبحگاهي در تقويت احساسات دانش آموزان نقش به سزايي دارد .
• ورزش صبحگاهي در تقويت صداقت دانش آموزان تقريباً تأثير دارد.
• ورزش صبحگاهي تأثير زيادي بر ايجاد آرامش در دانش آموزان دارد
• ورزش صبحگاهي تأثير فوق العاده اي بر کاهش فشارهاي رواني دارد.
• ورزش صبحگاهي در ايجاد نشاط و شادابي تأثير به سزايي دارد.
• ورزش صبحگاهي تأثير مهمي در ايجاد روابط اجتماعي دارد.
• ورزش صبحگاهي اهميت متوسطي در پيشرفت درسي دارد
• ورزش صبحگاهي تا حدودي بر ميزان علاقمندي به درس هاي ديگر تأثير دارد.

 

2000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید