no-img
درسی فایل

گزارش تخصصی معاون پرورشی با موضوع ترغیب به شرکت در گروه سرود


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

گزارش تخصصی معاون پرورشی با موضوع ترغیب به شرکت در گروه سرود
امتیاز 5.00 ( 1 رای )گزارش تخصصی معاون پرورشی با موضوع ترغیب به شرکت در گروه سرود">
zip
اسفند ۱۹, ۱۳۹۵
2000 تومان
2000 تومان – خرید

گزارش تخصصی معاون پرورشی با موضوع ترغیب به شرکت در گروه سرود


گزارش تخصصی معاون و مربی پرورشی با موضوع علاقمند کردن دانش آموزان به شرکت در گروه سرود

فرمت فایل ورد ( word) و قابل ویرایش

 تعداد صفحات28

 قیمت 2000تومان

 قسمتی از فایل

چکیده :

معاون پرورشی متولی همه مسایل تربیتی نیست ولی بخشی از تربیت است بنابراین همه باید برای تربیت نسل امروز همگام شوند. معاون پرورشی برای دانش آموزان پسر یک پدر است و ضرورت دارد برای همه نیازهای دانش آموزان برنامه داشته باشد.معاون پرورشی یک شغل نیست بلکه یک تفکر و اندیشه به شمار می رود و به همین خاطر در سند تحول بنیادین به عنوان نظام تربیت مطرح شده است.مربی موفق کسی است که مدیریت تربیت کرده و دانش آموزان را در کنار همدیگر تنظیم کند تا فعالیت ها و کارهای تربیتی مدرسه را انجام دهند.

گام نخست این است که معاونان پرورشی خودشان به لحاظ علمی و آموزشی بالا بکشند و چنانچه یک قدم از دانش آموزان جلو نباشند، نمی توانند هدایت آنان را به عهده بگیرند.در دوره جدید فعالیت های پرورشی لازم است و توسعه و تعمیق تربیت به معنای حذف پرورش و تربیت نیست.

اینجانب ……………………. در سال تحصیلی اخیر متوجه شدم دانش آموزان علاقه و انگیزه ای جهت شرکت در
گروه سرود مدرسه ندارند و بیشتر به مسائل درسی و آموزشی بسنده می کنند. در این رابطه تصمیم گرفتم
تغییراتی در برنامه های پرورشی آموزشگاه ایجاد کنم تا در جهت بهبود و پیشرفت بهتر برنامه ی این مدرسه در سال تحصیلی جدید ، گام های موثرتری برداشته شود.

مقدمه (طرح مساله و بیان موضوع )

نشستن، برخاستن، راه رفتن، دویدن، بازی کردن و هر نوع فعالیت دیگر وی، ریتم مخصوص خود را دارد. صدا و زبان کودک نیز از موسیقی برخوردار است، به همین جهت او به صورا فطری از هر نوع حرکت و صدای موزون، زمینه و واسطه خوبی برای ایجاد عاطفه، حرکت و نشاط در کودکان است.

با توجه به آثار مثبت و سازنده سرود خوانی، این فعالیت به عنوان یکی از برنامه های هنری جذاب در مدارس پیشنهاد می شود. در این فعالیت وجه غالب و مسلط کار، سرود خوانی و هم آوایی است که حتی بدون همراهی صدای سازها و بدون ابزار موسیقی نیز قابل اجراست.

استفاده از موسیقی و سرود در مدارس و کانون های پرورشی و مراکز فرهنگی هنری، از برنامه های مفید و مثر تربیتی است که با رعایت ضابطه های خاص خود بهره مناسبی در بر دارد.

در سرود و هم آوایی ویژه مدارس و دانش آموزان آن چه باید اصل قرار گیرد صدای انسان است، یعنی صدای سازها و آلت موسیقی نباید بر صدای بچه ها مسلط باشد.

به همین منظور ابزارها و سازهای موسیقی دانش آموزان، مخصوصا کودکان، در حد امکان باید ساده و مخصوص آنان باشد. ( مانند سازهای ارف ) حتی می توان از سازهای ابتکاری و دست ساز بچه ها نیز استفاده کرد و لزومی ندارد که این سازها خیلی پیجیده و فنی باشند. مثلا از ترکیب شیشه، چوب، سنگ، فلز و اشیای دم دستی دیگر نیز می توان آن ها را ساخت.

کودکان و نوجوانان، نیازمند توجه و شخصیت دادن هستند. آن ها تمایل دارند به بهانه های مختلف مطرح شوند و مورد عنایت دیگران قرار گیرند. برنامه سرود خوانی و هم آوایی جمعی، این امکان را به سادگی در اختیار آنان قرار می دهد تا در مقابل تماشاگران و شنوندگان قرار گیرند و تشویق شوند. لذت ناشی از اجرای چنین برنامه هایی در مدارس و کانون های پرورشی به اندازه ای زیاد است که بیش تر دانش آموزان را مشتاق در برنامه های سرود خوانی می سازد.

فهرست

چکیده : 4

مقدمه (طرح مساله و بیان موضوع ) 5.

بیان مسئله.6

توصیف وضعیت موجود : 7

اهداف گزارش تخصصی : 7

هدف اصلی : 7

اهداف جزئی : 7

سواﻻت گزارش : 7

مقایسه با شاخص : 8.

پیشینه گزراش : 8

ارزیابی از وضع موجود (جمع آوری اطلاعات و بررسی موانع ) 9

از جمله مسائل موجود در مدرسه در گروه سرود : 9

تجزیه و تحلیل اطلاعات 9

راه حل پیشنهادی: 10

آهنگ سازی: 11

ساختار سرود 12

مراحل تمرین سرود: 12

انتخاب راه حل مناسب 15

بیانات مقام معظم رهبری درباره اهمیت هنر های آوایی مثل سرود 17
اجرای راه حل با ذکر جزئیات و چگونگی اجرا :.18
ارزیابی بعد از اجرای طرح:.18
.اعتبارسنجی اقدامات انجام شده:19
نقاط ضعف فعالیت های پرورشی در مدارس 20
کمبود وقت برای انجام فعالیت های پرورشی:20
نقاط قوت 20
تیجه گیری و پیشنهادها 20
.برخی ازراهکارهای کیفیت بخشی به امورتربیتی وپرورشی درمدارس:21
راهکارهای متعددی برای افزایش مشارکت دانش آموزان در امور مدرسه وجود دارد، از قبیل ایجاد:22
در تنظیم فعالیت پرورشی برنامه این آموزشگاه مراحل ذیل انجام می گیرد:
1-نیاز سنجی:26
2-انتخاب نوع فعالیت.26
3-تعیین اهداف: 27
– اجرای فعالیت: 27
– ارزیابی : 27
منابع:28

راهنمای خرید :   برای خرید انلاین ابتدا بر روی لینک خرید زیر کلیک نمائید .   تا وارد صفحه خرید آنلاین شوید .درصفحه خرید آنلاین نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل و ایمیل خود را وارد کنید .و بر روی خرید کلیک نمائید. تا وارد صفحه در گاه بانک شوید .بعد از وارد کردن مشخصات کارت ، وارد صفحه دانلود فایل می شوید که بصورت مستقیم می توانید آن را دانلود کنید ، همچنین علاوه بر دانلود مستقیم ، لینک دانلود به ایمیل شما نیز فرستاده می شود –   لینک خرید

2000 تومان – خرید

 adsads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید