no-img
درسی فایل

دانلود گزارش تخصصی تشویق به درس خواندن دانش آموزان خوابگاهی


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود گزارش تخصصی تشویق به درس خواندن دانش آموزان خوابگاهی
zip
اسفند ۲۷, ۱۳۹۵
2000 تومان
2000 تومان – خرید

دانلود گزارش تخصصی تشویق به درس خواندن دانش آموزان خوابگاهی


دانلود گزارش تخصصی 
ایجاد انگیزه برای یادگیری دانش آموزان خوابگاهی در درس زبان انگلیسی

فرمت فایل word و قابل ویرایش 

تعداد صفحات 31

قيمت 3000 تومان

قسمتی از مجموعه

 

چکیده:

مدارس شبانه روزی از جمله مدارسی هستند که به منظور ایجاد فرصت مناسب برای تحصیل دانش آموزان روستایی و حاشیه نشین شهرهاو جلوگیری از هدر رفتن استعدادهای افراد در مناطق محروم به دلیل نبود مراکز آموزشی مناسب و فراهم کردن زمینه تربیتی نیروی انسانی مورد نیازمناطق محروم از میان دانش آموزان همان مناطق تأسیس شد (میکائیلی منیع، .( 1389 هر ساله بسیاری از دانش آموزان خانه را برای ورود به این نوع مدارس ترک میکنند و با فرصتها،چالشها و محرک های استرس زای بسیاری همچون جا به جایی روبرو می شوند. دانش آموزان شبانه روزی در جریان جابه جایی و انتقال از خانه به محیط شبانه روزی، غربت زدگی را تجربه می کنند. غربت زدگی مجموعه حالتهای شناختی، رفتاری و هیجانی می باشد که با نشخوار ذهنی درباره خانه، میل شدید به برگشتن به خانه، حالات افسردگی و نشانه های جسمی مربوط می شود (ونتیلبرگ، وینگرهوتس و ون هک ) دانش آموزان خوابگاهی در این نوع مدارس نیاز به مراقبت بیشتری چه از لحاظ آموزشی و چه از لحاظ عاطفی می باشند.اینجانب ………….. دبیر درس زبان انگلیسی یکی از این مدارس شبانه روزی به نام آموزشگاه …….. واقع در شهرستان ………. می باشم. در سال تحصیلی اخیر تصمیم گرفتم به ایجاد انگیزه بیشتر در درس زبان انگلیسی در دانش آموزان خوابگاهی بپردازم..مساله ی مورد نظر بی علاقگی و کم کاری دانش آموزان خوابگاهی در آموزش و یاد گیری واژگان و درک مفاهیم زبان انگلیسی بوده و هدف از انجام این پژ و هش ،افزایش میزان علاقه مندی این دانش آموزان به درس زبان انگلیسی و یادگیری درک مفاهیم آن بوده است .

بر این اساس ، با استفاده از روش های علمی از منابع گوناگون تحقیق مانند : مدیر، همکاران، دانش آموزان، کتابها ، مجلات و اینترنت به تجزیه و تحلیل آنها جهت شناسایی عوامل موثر در ایجاد مساله و یافتن راه حل های پیشنهادی پرداختم .سپس به انتخاب چندین راه کار عملی از میان راه حل های پیشنهادی پرداخته و پس از اعتبار بخشی توسط گروه پژوهش ، به اجرای آنها اقدام نمودم.

مقدمه :

طی سالیان اخیر به دلایل مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، زبان انگلیسی تبدیل به وسیله ی ارتباط مردمانی از فرهنگ ها و ملیت های متفاوت شده است. در دنیای امروز، اگر بخواهید در رشته ی پزشکی تحصیل کنید یا مدیری موفق باشید، دانستن زبان انگلیسی برایتان یک ضرورت به شمار می آید. چرا که در آن صورت می توانید در تجربیاتی که دیگر مردم دنیا به دست آورده اند سهیم شوید و در ارتباطی تنگاتنگ با آنان، دانش خود را به روز نگه دارید.

علاوه بر آن، در دنیایی که پیشرفت وسایل ارتباط جمعی رفته رفته آن را به دهکده ای فرضی بدل می کند، نیاز به زبانی مشترک برای برقراری ارتباط و پیشبرد اهداف علمی- اجتماعی بشر، بیش از پیش احساس می شود. بنابراین یادگیری زبان انگلیسی که خواهی نخواهی به زبان ارتباط مردم دنیا بدل شده است در اولویت کاری تاجران، دانش پژوهان و …. قرار می گیرد. البته منظور از یادگیری، کسب تواناییهای لازم به اندازه ی سخن پردازانی مانند شکسپیر و میلن نیست. بلکه تا حدی است که بتوان دریافت کدام واژه چه مفهومی می توا ند داشته باشد.
فهرست مطالب

چکیده: 4

مقدمه : 5

بیان مساله : 7

اهمیت موضوع 9

اهداف گزارش تخصصی 10

هدف اصلی : 10

اهداف جزئی 10

مقایسه با شاخص : 10

ارزیابی از وضع موجود10

الف – شاخص های کیفی وضع موجود : 10

ب – شاخص های کمی وضع موجود : 11

سواﻻت مصاحبه چنین بود : 12

گردآوری داده ها : 12

تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها : 15

گردآوری داده ها جهت ارایه راه حل ها : 16

ادبیات موضوع : 17

الف – پیشینه نظری: 18

پیشینه عملی 18

راه حل های پیشنهادی 19

انتخاب راه حل ها : 22

اعتبار بخشی به راه حل ها : 23

اجرای راه حل های انتخابی :23

ایجاد انگیزه و رابطه دوستانه با دانش آموزان بخصوص دانش آموزان روستایی و خوابگاهی 23

گروه بندی دانش آموزان و بهره از کار گروهی به صورت گروه های 3 یا 4 نفره 24

تهیه ی فلش کارت ، پاور پوینت ،پوستر های رنگی،سی دی های آموزشی و فیلم در کلاس.24

اصلاح ، تعدیل و تغییرات در اجرای راه حل ها : 25

ارزیابی بعد از اجرای طرح (نقاط قوت اجرای طرح ) 25

الف – شاخص های کیفی وضع مطلوب 25

ب- شاخص های کمی وضع مطلوب 26

نقاط ضعف اجرای طرح26

نتیجه گیری : 26

پیشنهادها و راه کارها 27

منابع و مآ خذ : 28

 adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید