no-img
درسی فایل

گزارش تخصصی حل مشکل گوشه گیری یکی از دانش آموزان با روش های مناسب


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

گزارش تخصصی حل مشکل گوشه گیری یکی از دانش آموزان با روش های مناسب
zip
فروردین ۳۰, ۱۳۹۷
2000 تومان
2000 تومان – خرید

گزارش تخصصی حل مشکل گوشه گیری یکی از دانش آموزان با روش های مناسب


تدوین گزارش تخصصی مرتبط با گوشه گیری, تدوین گزارش تخصصی معلمان ابتدایی, تدوین گزارش تخصصی معلمان گوشه گیری,دانلود رایگان گزارش تخصصی آموزگاران ابتدایی گوشه گیری,دانلود رایگان گزارش تخصصی معلمان ابتدایی, دانلود رایگان گزارش تخصصی گوشه گیری, دانلود گزارش تخصصی, دانلود گزارش تخصصی معلمان ابتدایی, نمونه گزارش تخصصی, نمونه گزارش تخصصی ابتدایی, نمونه گزارش تخصصی معلمان, نمونه گزارش تخصصی معلمان ابتدایی, گزارش, گزارش تخصصی

گزارش تخصصی حل مشکل گوشه گیری یکی از دانش آموزان 

فرمت ورد و قابل ویرایش 

تعداد صفحات:  27   صفحه 

شرح مختصر فایل

 فهرست

چكيده 4
مقدمه 5
توصيف وضعيت موجود(تشخيص مسئله) 6
اهداف پژوهش : 6
هدف اصلی : 6
اهداف جزئی : 7
مقایسه با شاخص : 7
جمع آوری اطلاعات 7
مشاهده رفتار فاطمه : 7
مصاحبه از والدین ودوستان: 8
اسناد و مدارک موجود: 9
مباني نظري پژوهش 9
گوشه گیری 10
علایم و نشانه ها 11
علائم گوشه گیری را بطور خلاصه به شرح ذیل می توان بر شمرد: 12
علل 12
معالجه گوشه گیری 13
انواع وعلل خجالتی و گوشه گیر بودن در کلاس درس 14
کارگروهی : 14
خلاصه مطالعات 15
تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده به روش نقشه ی مفهومی 16
ارائه راه حل: 18
اجرای راه حل: 19
ارزیابی بعد از اجرا 20
مشاهده : 20
مصاحبه با والدین: 20
نمونه مصاحبه با پدر فاطمه : 20
دوستان فاطمه و همکلاسی ها: 21
نقاط قوت اجرای طرح 21
ارزیابی نتایج وگزارش نهایی: 22
نتيجه گيري 22
پيشنهادات 23
منابع وماخذ: 24

چكيده

بسیاری از دانش آموزانی که در مقایسه با هم کلاسی هایشان، در کلاس غیرفعال اند، از نظر آموزشی و اجتماعی از رفتار مناسبی برخوردارند، اما نسبت به دیگر دانش آموزان آرام تر بوده ، از انجام کار با دیگران سرباز می زنند. بعضی از این دانش آموزان به درجات مختلف ، با مشکل خجالتی یا گوشه گیر بودن مواجه اند و عده کمی از آن ها ممکن است به سمت اسکیزوفرنی سوق پیدا کنند. این مقاله حد واسط این دو گروه از دانش آموزان را مد نظر قرار داده است، دانش آموزانی که عموماً به عنوان بچه های خجالتی (فاقد اعتماد به نفس و نگران از نظر اجتماعی ) یا گوشه گیر (کسانی که حاضر جواب نیستند، تمایلی به برقراری ارتباط ندارند و خیالباف اند) شناخته می شوند. همان طور که می دانیم هر جا که انتظارات اجتماعی جدید و مبهم باشند، درجاتی از خجالت کشیدن ، طبیعی است اما خجالتی بودن وقتی تبدیل به یک مشکل می شود که صرفاً وابسته به موقعیت نبوده، بلکه اختیاری باشد، تا جایی که به فرد برچسب خجالتی زده شود. به ویژه در موقعیتی که فرد این برچسب را پذیرفته ، آن را درونی کند، ممکن است الگوی جامعی از خجالتی بودن در او ایجاد شود و علائم دیگری مثل : عدم اعتماد به نفس در ورود به موقعیت اجتماعی و ناراحتی و سرباز زدن از ظاهر شدن در حضور دیگران ، در وی ظاهر گردد.
امسال مسئله اي كه من تصميم گرفتم راجع به آن پژوهش انجام دهم مشكل گوشه گيري يكي از دانش آموزان کلاسم به نام فاطمه بود كه توانستم به كمك راه حل هاي مختلف و كمك گرفتن از همكاران و افراد با تجربه اين مهم را انجام دهم.

مقدمه

در هر طبقه و صنفی و در هرگروه و جمعی ، اشخاص نامتعادلی زندگی می کنند. بنابراین در مورد همه افراد، اعم از کارگر و دانش پژوه، پزشک و مهندس، زارع ، استاد دانشگاه و غیره، خطرابتلا به ناراحتیهای روانی وجود دارد. به عبارت دیگر هیچ فرد انسانی در برابر امراض مصونیت ندارد (شاملو، 1378،ص 11).
رفتار گوشه گيري و انزواطلبی ، یکی از رفتارهای نسبتاً شایع است که فرد را به شدت آزار می دهد و اگر درمان نشود نوجوان را به سمت و سوی مشکلات دیگری مثل عدم اعتماد به نفس، افسردگی، اضطراب و زود رنجی سوق خواهد داد. عدم احساس توانمندی و کمی عزت نفس و نیز ناتوانی در بروز احساسات، بیان افکار و نظریات، خود باعث جدایی فرد از فعالیت های گروهی است.
گوشه گیری از نظرلغوی به معنای تنها و مجرد و در خلوت نشستن و از جمع کناره گرفتن است. گوشه گیر کسی است که از مردم دوری می کند وعزلت می گزیند و بدان وسیله خود را با محیط اطراف سازگار می سازد,البته هرنوع عزلت و در تنهای ماندن گوشه گیری تلقی نمی شود هر انسان گاه گاهی دوست دارد تنها باشد تا به خود شناسی وحل مشکلات زندگی بپردازد گوشه گیری زمانی حالت بیماری پیدا می کند که فرد از آمیزش با جمع و همنوعان بیزار و بیمناک باشد در این مورد اگر گوشه گیری بموقع درمان نشود به پیدایش حالات روانی شدید و افسردگی منجر می شود. (شفیع آبادی ، 1374، ص 94) .
کم بود محبت در خانواده می تواند یکی از علل بروز کم رویی باشد که توجه به به کودک و بر طرف کردن خواسته های او هم چنین تشویق و مورد مشاور ه قرار دادن می تواند در درمان این نقیصه کمک کند.
امسال با شروع سال تحصيلي قصد داشتم شروع به يك كار پژوهشي كنم . كه پس از چندي با مشكل قابل توجهي در يك دانش آموز مواجه شدم.مشکل فاطمه گوشه گیری و انزوا طلبی بود، پدرش چندین بار مراجعه کرده بود و از افت تحصیلی و بی علاقگی او در انجام تکالیف صحبت کرده بود و از اینکه علاقه ای ندارد که با سایر دانش آموزان دوست شود و همیشه توی لاک خودش است، نگران بود و خواستار حل مشکل دخترش شده بود.حس انسان دوستان و مقتضیات شغل اینجانب ایجاب می کرد که نسبت به حل این مشکل باید احساس وظیفه نموده و تمام سعی و فکر خود را بکار انداخته تا مشکل این دانش آموز را حل کنم .

 

2000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید