no-img
درسی فایل

گزارش تخصصی حل مشکل رفتاری و روانی یکی از دانش آموزان به وسیله ورزش


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

گزارش تخصصی حل مشکل رفتاری و روانی یکی از دانش آموزان به وسیله ورزش
zip
فروردین ۱۱, ۱۳۹۷
2000 تومان
2000 تومان – خرید

گزارش تخصصی حل مشکل رفتاری و روانی یکی از دانش آموزان به وسیله ورزش


تدوین گزارش تخصصی مرتبط با تربیت بدنی ,تدوین گزارش تخصصی دبیران تربیت بدنی ,تدوین گزارش تخصصی دبیران متوسطه تربیت بدنی ,دانلود رایگان گزارش تخصصی تربیت بدنی ,دانلود رایگان گزارش تخصصی مربی ورزش ,دانلود رایگان گزارش تخصصی معلمان متوسطه تربیت بدنی ,دانلود گزارش تخصصی معلمان متوسطه تربیت بدنی ,گزارش تخصصی معلم ورزش حل مشکل رفتاری و روانی,گزارش تخصصی مربی ورزش متوسطه ,گزارش تخصصی متوسطه ,گزارش تخصصی متوسطه رایگان ,گزارش تخصصی حل مشکل رفتاری و روانی ,گزارش تخصصی معلم ورزش متوسطه ,گزارش تخصصی تدریس تربیت بدنی , گزارش تخصصی دبیران ورزش حل مشکل رفتاری و روانی

گزارش تخصصی حل مشکل رفتاری و روانی یکی از دانش آموزان به وسیله ورزش

فرمت ورد و قابل ویرایش 

تعداد صفحات: 37 صفحه 

شرح مختصر فایل

فهرست مطالب

چكيده 5
مقدمه 6
طرح مسأله 7
پیشینه تحقیق 8
جمع آوری داده ها و گردآوری اطلاعات (شواهد 1 ) 8
یافته های علمی 11
تأثير ورزش بر متغيرهاي روان‌شناختي 11
انرژي براي يادگيري 12
اهميت و نقش ورزش در تسريع روند يادگيري 13
فعاليت‌هاي جسماني و افزايش عملكرد تحصيلي 16
جايگاه تربيت ‌بدني دوره ابتدايي در جهان معاصر 16
اهداف درس تربيت بدني 17
اهميت تربيت بدني در تعليم و تربيت دانش آموزان 18
ورزش و نقش آن در سلامت روان 20
تنظيم ساعت زنگ ورزش با نيازهاي دانش‌آموزان 21
زنگ ورزش، زنگ سلامت 22
ارائه ی راه حل های مناسب 24
چگونگی اجرای راه حل های جدید و پیشنهادی 25
راه حل انتخابی 28
اجرای بهترین راه حل 28
ارزیابی (شواهد 2 ) 28
گردآوری اطلاعات (2) 28
پیشنهادها 29
بحث و نتيجه‌گيري 30
فهرست منابع 32

چكيده

آمادگي جسماني دانش‌آموزان يك امر بنيادي و اساسي است كه سلامت و قدرت افراد و اجتماع را تضمين مي‌كند. دانش‌آموزي كه قدرت و كارآيي لازم بدني را دارد، قادر است وظايف و كارهاي روزانه خود را بدون احساس خستگي انجام دهد و توانايي لازم را براي گذراندن اوقات فراغت يا مقابله با پيشامدهاي ناگهاني به دست آورد. چنين فردي از بيماري‌ و نارسايي‌ها و نواقص جسمي به دور خواهد ماند و استقامت، چابكي، انعطاف‌پذيري و سرعت از ويژگي‌هاي چنين دانش‌آموزي است.
دانش‌آموزان بايد هر روز به فعاليت‌هاي منظم ورزشي براساس قدرت بدني‌شان بپردازند تا قدم‌هاي صحيح به سوي آمادگي و كارآيي بدني برداشته شود زيرا توجه به كارآيي بدن موجب مي‌شود استخوان‌ها، مفاصل و عضله‌هاي بدن براي انجام حركات و فعاليت‌ها نيرومند شوند. دستگاه‌هاي تنفس و جريان خون نيز تا حد بسياري از اجراي برنامه‌ها و حركت‌هاي صحيح ورزشي سود مي‌برد.
هرچه برنامه‌هاي مناسب ورزشي، زودتر و در سنين كمتري اجرا شود، ابتلا به امراض قلبي و ديگر نارسايي‌ها كمتر خواهد بود. ارتباط بين آمادگي بدن و سرعت انتقال، يادگيري، انظباط، سازگاري با محيط، ايجاد صفات اجتماعي و تعاون با ديگران غيرقابل ترديد است و مربيان بايد به آن توجه كنند. مهارت‌هاي بدني زاييدن قدرت استقامت و چابكي بدن است و با اجراي برنامه‌هاي صحيح ورزشي به دست مي‌آيد.

مقدمه

مطالعات جديد در مورد مغز و شيوه يادگيري مغز براي معلمان و والدين، ديدگاه‌هاي جديدي درباره تدريس و يادگيري ايجاد كرده است پژوهش‌هاي جديد نه فقط يافته‌هاي نويني را عرضه كرده است، بلكه به نوسازي برداشت‌هاي قديمي درباره يادگيري هم كمك كرده است.
پژوهش‌هاي مغز محور، جدا از جنبش آموزش و پرورش نيستند، بلكه آنها رويكردهايي هستند كه آموزش و پرورش را مرتفع مي‌سازند. (كاني 1990). با آن كه برخي پيشنهادهاي پژوهشي مغز محور، دير به بار مي‌نشينند، ولي بينش‌ها و چشم‌اندازهاي عملياتي هم عرضه مي‌كنند حتي براي ساختمان‌سازي و آماده‌سازي فضاي بازي در مدارس.
اريك جنسن (1995) در كتاب جديد خود تحت عنوان تدريس مبتني‌بر مغز اظهار مي‌كند كه همگي درصدد هستيم تا راه‌حل‌هايي براي مسائل و چالش‌هاي آموزش و پرورش بيابيم و بايد در كاربرد يافته‌هاي جديد تا حدودي احتياط كنيم. آن‌گاه كه فردي رويكرد خاص سازگار با مغز براي ارتقاي يادگيري معرفي مي‌كند، به واقع، آن نمي‌تواند گام نهايي درباره يادگيري و تدريس باشد.
حال‌ آن‌قدري كه معلمان ورزش مي‌توانند در ميدان ورزش بچه‌ها را تربيت كنند، در كلاس واقعاً نمي‌شود آن‌ها را تربيت كرد، براي اين‌كه در كلاس، بچه‌ها خودشان را جمع‌وجور مي‌كنند و آدم نمي‌فهمد كه ذات آنها چيست. (شهيد بزرگوار رجايي)
يادگيري و عملكرد مهارت‌هاي حركتي همواره مورد توجه بوده است زيرا مهارت‌هاي بنيادي و ابتدايي از همان اوايل دانش آموزي كسب مي‌شوند و به تدريج به كنترل قامتي دست مي‌يابند و براي رسيدن به اين مرحله دانش آموز بايد مراحل رشدي خود را به طور متوالي طي نمايد و اين مهم در بدو تولد نوزاد با انجام حركات غيرارادي در دستان نوزاد شروع و به تدريج به كنترل گردن و در سنين بالاتر به كسب مهارت‌هاي پيشرفته مثل مهارت‌هاي دست‌كاري (دريافت، پرتاب و …) و مهارت‌هاي جابجايي‌ مي‌شود.
دانش آموز همچنان، روابط اجتماعي و مهارت‌هاي مرتبط به آن را كسب مي‌نمايد عملكرد مهارت‌هاي حركتي نيز سازگارتر و متعادل‌تر مي‌گردد. حركت جزء اساسي‌ترين عوامل زندگي انسان است و نقش مهمي در رشد عمومي و به خصوص رشد ذهني دارد. (حركت يعني زنده بودن و زندگي كردن).

 

2000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید