no-img
درسی فایل

دانلود گزارش تخصصی تقویت مهارت های مهم تربیت بدنی


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود گزارش تخصصی تقویت مهارت های مهم تربیت بدنی
zip
شهریور ۲۱, ۱۳۹۶
2000 تومان
2000 تومان – خرید

دانلود گزارش تخصصی تقویت مهارت های مهم تربیت بدنی


دانلود گزارش تخصصی آموزش تربیت بدنی در مدرسه 

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

 تعداد صفحات 35 صفحه

مقدمه

در جامعه ماشینی امروز فقر حرکتی به همراه عادات حرکتی نادرست در کودکان و نوجوانان، تهدیدی اساسی برای تندرستی حال و آینده این گروه سنی بوده، که جامعه را مستعد گسترش انواع گوناگون ضعف های عضلانی و ناهنجاری های اسکلتی طی دهه های آینده می کند.

طناب بازی یک ورزش ساده است که کودکان و نوجوانان برای بازی یا ورزش از روی طناب میپرند. در طناببازی یک یا چند شرکتکننده طناب را طوری تاب میدهند که از زیر پاها و بالای سرشان بگذرد. ممکن است یک شرکتکننده طناب را بچرخاند و خود از رویش بپرد یا چند شرکتکننده (دستکم سه نفر) به ترتیب دو نفر طناب را بچرخانند و یکی از روی آن بپرد. شکل چند نفره ی این بازی را با دو طناب هم انجام میدهند.

از زمان پیدایش بشر، انسان به دلایل مختلف پریده است، چه به شکل رقص، بازی کردن، یا فرارکردن از دست دشمن. پرش روی دو پا یا پرش رو یک پا (لیلی) عملی ساده و طبیعی است که برای بقاء، رشد و توسعه ی بشر ضروری بوده است.اولین دلیل ملموس طنابزنی را در نقاشیهای قرون وسطی، جایی که بچهها حلقه یا تسمههای دور بشکه را میچرخاندند و در خیابانهای ناصاف اروپا طناببازی میکردند، میتوان دید. گرچه منشاء دقیق طنابزنی نامشخص است، نخستین کاوشگران برای اولین بار در سفرهای مأموریتی خود مشاهده کردند که بومیان یا ساکنان اولیه (به ویژه در استرالیا) با نی و مو انگور نرم طناب بازی میکردند. طنابزنی به سال 1600 میلادی، یعنی هنگامیکه مصریها از موانگور برای طنابزنی استفاده میکردند، برمیگردد. زمانی، طنابزنی فقط به عنوان یک بازی دخترانه، که همراه با آوازهای همقافیه اجرا میشد، تصور میگردید. بازی که پسرها آن را دخترانه میپنداشتند. از آنجائیکه بشر همیشه پذیرای هنجارهایی (اصولی) است که جامعه تعیین میکند، ابتکار و خلاقیت، خطرناک و حتی منع شده (حرام) در نظر گرفته میشود. طنابزنی، مانند سایر فعالیتهای دیگر، در زمان باستان، مراسمی مردانه بود و برای زنان ممنوع میبود.

با توجه به مطالب بالا و از سوی مشکل کم تحرکی دانش آموزان و عدم علاقه به ورزش باید به طناب زنی به عنوان یک امر مهم که حتی در منازل نیز قابل انجام است نام برد . و با آموزش مناسب آن به دانش آموزان سبب تحقق اهدافی همچون ، سلامتی دانش آموزان ، تقویت قوای جسمانی دانش آموزان برای ورزش های حرفه ای ، نهادینه کردن این ورزش در دانش آموزان و والدین آنها شد .عادات حرکتی نامناسب، فقر حرکتی، شرایط نامناسب محیطی و با مشخصه تدریجی بودن به ویژه در دوران کودکی و سنین رشد در دانشآموزان بروز میکند؛ رشد روز افزون تکنولوژی و ماشینی شدن زندگی و آپارتمان نشینی باعث ایجاد فقر حرکتی و نیاز شدید به پرداختن به راهکارهای سهل الوصول و اثربخش در جهت جبران این مشکلات را بیشتر میکند.یکی از ساده ترین و در عین حال موثرترین ورزش که حتی در منزل نیز می توان انجام داد ورزش طناب زنی می باشد . طناب زنی یک فعالیت بدنی کامل است ،آمادگی قلب و عروق را بهبود می بخشد ،موجب تعدیل و تترکیب بدن میشود. هماهنگی عصب و عظله را بهبود میبخشد ،چابکی را زیاد میکند،موجب بهبود ریتم حرکت می شود،سرعت عمل و عکس العمل را زیاد میکند و توان بدنی را توسعه میدهد. فشارههای عصبی راکم میکند،اعتماد بنفس را زیاد میکند و دلواپسی و افسردگی را کاهش میدهد.

فعالیتی آسان و کم هزینه است برای اجرا نیاز به فضا و امکانات خاصی ندارد و در تمام فصول سال اجرا است .از نظر ایمنی بی خطر است.به عنوان یک رقابت و تفریح سالم مورد استفاده قرار گیرد به تنهایی و یا به صورت گروهی قابل اجرا است و کار گروهی و مهارت های ارتباطی را بهبود می بخشد.

یکی از از جاهایی که می تواند فرهنگ طناب زنی را در دانش آموزان نهادینه سازد مدرسه می باشد و لذا باید برای این ورزش در مدارس اهمیت ویژه ای قائل شد .

اینجانب در سال تحصیلی .. به عنوان معلم ورزش مشغول به خدمت بودم . یکی از مهم ترین و ساده ترین روشها برای حفظ سلامتی و تندرستی دانش آموزان ورزش طناب زنی است که بنده در ابتدای هر جلسه کلاس اجرا می کردم . در همان ابتدا چیزی که توجه مرا به خود جلب کرد ، ضعف دانش آموزان در طناب زنی بود . با دیدن این مشکل به فکر افتاد با بررسی و تجریه تحلیل آن ، مهارت طناب زنی را در دانش آموزان افزایش دهم .

آنچه که در این مجموعه موجود است
چکیده
· کلیدواژه
· مقدمه
· بیان مسأله
· پیشینه تحقیق درباهر دانش آموزان استثنایی
· الف) مبانی نظری
· تعریف تبیین واژه‌های کلیدی درباره دانش آموزان استثنایی
· ب) پیشینه‌ی عملی
· اهمیت وضرورت حل مشکل دانش آموزان استثنایی
· گردآوری اطلاعات
· اقدامات راه حل‌های پیشنهادی
· یافتن راه حل مناسب
· اجرای راه حل‌های انتخاب شده
· ارزیابی نتایج بدست آمده
· بررسی میزان موفقیت
· نتیجه‌گیری

2000 تومان – خرید


adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید