no-img
درسی فایل

گزارش تخصصی درس تربیت بدنی (شطرنج)


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

گزارش تخصصی درس تربیت بدنی (شطرنج)
zip
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷
2000 تومان
2000 تومان – خرید

گزارش تخصصی درس تربیت بدنی (شطرنج)


تدوین گزارش تخصصی مرتبط با تربیت بدنی, تدوین گزارش تخصصی معلمان ابتدایی, تدوین گزارش تخصصی معلمان تربیت بدنی,دانلود رایگان گزارش تخصصی آموزگاران تربیت بدنی,دانلود رایگان گزارش تخصصی معلمان ابتدایی, دانلود رایگان گزارش تخصصی شطرنج, دانلود گزارش تخصصی, دانلود گزارش تخصصی معلمان ابتدایی, گزارش‌ تخصصی ابتدایی,گزارش‌ تخصصی جدید,گزارش‌ تخصصی جدید شطرنج,گزارش‌تخصصی ویژه ی معلم,گزارش‌تخصصی ویژه ی معلم ورزش

گزارش تخصصی درس تربیت بدنی (شطرنج)

فرمت ورد و قابل ویرایش 

شرح مختصر فایل

چکیده:

این گزارش بر اساس مطالعات روانشناسی و آموزشی، تاثیرات شطرنج بر دانش آموزان را بررسی کرده و در نهایت نشان می دهد که شطرنج، هوش intelligent quotient و توانایی حل مساله را افزایش داده و تصمیم گیری مستقل و سریع در موقعیتهای دشوار را آموزش می دهد. همچنین مهارت های خواندن، حافظه، زبان و ریاضیات را تقویت کرده تفکر منتقد و خلاق را تغذیه می کند. شطرنج تمرینی برای تصمیم گیری سریع و دقیق در تنگی وقت فراهم می آورد و می تواند از این طریق نتایج دانش آموزان در امتحانات مدرسه را بهبود بخشد.

شطرنج نحوه تفکر منطقی و کارآمد را آموزش می دهد و انتخاب بهترین گزینه از میان گزینه های موجود را نشان داده و اهمیت برنامه انعطاف پذیر، تمرکز و نتیجه انتخاب و تصمیم گیری را به نمایش می گذارد. همچنین دختران و پسران را صرف نظر از قابلیتهای طبیعی یا سابقه اجتماعی-اقتصادی آنها تحت پوشش می گیرد.

مقدمه:

بازی شطرنج امتیازات زیادی را در زندگی پیش روی قرار می دهد. برای هر کاری ابتدا آن را از تمام زوایا مورد بررسی قرار داده و سپس به خوبی به آن فکر و برنامه ریزی می کنیم و تاکتیک مورد نظر را پیاده خواهیم کرد و بعد موفقیت یا عدم موفقیت را در این کار مورد ارزیابی  قرار می دهیم. بازی شطرنج هم به همین صورت است با بررسی و طراحی بازی البته با کمی درست اندیشیدن می توان به موفقیت رسید. به همین شکل در مقابل مشکلات زندگی هم کاربرد داشته و با فکری باز به همراه بازنگری مجدد کارها می توانیم با مشکلات تا حد امکان مبارزه کنیم و راه درست را برای حل مشکلات برگزینیم.
– آیا این علم پیشرفتی در زندگی شما بوجود آورد؟
دید من را در رابطه با کار به نوعی باز کرد و باعث پیشرفت در امورزندگی من شد.
شطرنج از جمله قوی ترین ابزار در دسترس جهت تقویت ذهن دانش آموز است

یاد گرفتن حرکات آن نسبتا ساده است. بیشتر دانش آموزان 7-6 ساله می توانند قوانین پایه را به کار ببندند. حتی برخی از آنها در سنین 5-4 سالگی نیز از عهده برمی آیند. شروع به موقع چنانچه در موسیقی و زبان، می تواند در میزان مهارت دانش آموز موثر افتد. در نهایت در هر سنی شطرنج مهارت های تمرکز، صبر و پشتکار را افزایش داده خلاقیت، فراست، حافظه و توانایی تجزیه تحلیل را تقویت کرده تصمیم گیری در موقعیت های دشوار و حل مساله به شیوه انعطاف پذیر را آموزش می دهد.

2000 تومان – خرید

 برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید