no-img
درسی فایل

گزارش تخصصی بهبود تمرکز حواس دانش آموزان پایه سوم با راه حل های مناسب


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

گزارش تخصصی بهبود تمرکز حواس دانش آموزان پایه سوم با راه حل های مناسب
zip
فروردین ۲۳, ۱۳۹۷
2000 تومان
2000 تومان – خرید

گزارش تخصصی بهبود تمرکز حواس دانش آموزان پایه سوم با راه حل های مناسب


گزارش تخصصی, گزارش تخصصی آموزگار سوم ابتدایی, تدوین گزارش تخصصی معلمان, چند گزارش تخصصی, دانلود رایگان گزارش تخصصی پایه سوم, دانلود رایگان گزارش تخصصی معلمان, دانلود رایگان گزارش تخصصی معلمان ابتدایی, دانلود رایگان گزارش تخصصی معلمان سوم ابتدایی, دانلود گزارش تخصصی ارزشیابی سوم ابتدایی, دانلود گزارش تخصصی بهبود تمرکز حواس دانش آموزان سوم ابتدایی, دانلود گزارش تخصصی سوم, دانلود گزارش تخصصی سوم ابتدایی, دانلود گزارش تخصصی پایه سوم ابتدایی, دانلود گزارش تخصصی معلمان, دانلود گزارش تخصصی معلمان ابتدایی

گزارش تخصصی بهبود تمرکز حواس دانش آموزان پایه سوم با راه حل های مناسب

فرمت ورد و قابل ویرایش 

تعداد صفحات: 22 صفحه 

شرح مختصر فایل

فهرست مطالب

مقدمه ( بیان مساله و سابقه موضوع ) 4

بیان مسـئله 5

اهداف گزارش تخصصی : 6

هدف اصلی : 6

اهداف جزئی : 6

مقایسه با شاخص : 7

مختصری راجع به تمرکز حواس : 7

تمرکز حواس 7

جمع آوری مطالب 8

شاخص های کیفی وضع موجود 8

شـاخص هـای کـمی وضـع موجـود 8

راه حـل هـای پیشـنهادی 9

اجـرای راه حـل هـا 10

نتیجه گیری و ارزیابی بعد از اجرای طرح 11

روش های تقویت تمرکز حواس : 13

-1آمادگی برای مطالعه: 13

-2داشتن علاقه به مطالعه: 14

-3 تعیین زمان و مکان مطالعه: 15

-4 یادبگیر که بگویی »نه:«16

-5 ترک افکار منفی و داشتن افکار مثبت: 17

-6 طرح سئوال: .. 18

-7 آگاهی از شیوه های صحیح مطالعه و یادگیری: 18

-8 جدیت در مطالعه 18

-9 استفاده از راهنما: 19

-10 خط کشیدن زیر مطالب مهم: 19

-11 یاداشت برداری هنگام مطالعه: 19

نقاط قوت اجرای طرح : 20

نقاط ضعف اجرای طرح : 20

پیشنهادا ت: 20

منابع و ماخذ 22
مقدمه ( بیان مساله و سابقه موضوع )

تمرکز در لغت یعنی تراکم ، فشردگی مجموعه، چکیده، تمرکز در اصطلاح یعنی حفظ و نگهداری توجه و تمرکز حواس، روی موضوعی معین، بدون تمرکز حواس، یادگیری مثمر ثمر نخواهد بود. بنابر این همه افراد توانایی تمرکز دارند و تمرکز نسبی است یعنی کسی نمی تواند ادعا کند کاملا حواس پرت است ویا همیشه تمرکز حواس دارد.تمرکز گاهی ساده است و گاهی مشکل. تمرکز در موضوع هایی که نیاز به تفکرو تجزیه و تحلیل دارند مشکل و تمرکز در موضوع هایی که جنبه ی تفریحی و سرگرمی دارند، بسیار آسان است.

یعنی عوامل حواس پرتی را به حد اقل رساندن تمرکز هر شخص به نسبت کاهش عوامل حواس پرتی او افزایش می یابد و بنا به تغییرات موقعیت ذهنی و محیطی او تغییر می کند. بیشتر افراد گمان می کنند که تمرکز یک امر ذاتی و تغییر آن ناممکن است، در حالی که تمرکز یک امر اکتسابی است و باید هر روز پرورش و جهت داده شود و هر کس با هوش عادی خود می تواند به آن دست یابد. پس برقراری تمرکز حواس به میزان کاهش عوامل حواس پرتی بستگی دارد. یعنی هر چه عوامل مزاحم و مخل تمرکز بیشتر باشند توانایی حفظ تمرکز حواس کمتر است و بر عکس. لذا حواس پرتی؛ یعنی خارج شدن از روند مطالعه یا جریان کاری و فرو رفتن در افکار و تخیلات و یا انجام کار دیگر.

رهایی از حواس پرتی و ایجاد تمرکز حواس در افراد مختلف، متفاوت است و به حالت درونی، تجربه ها مکان

وموقعیت آن ها بستگی دارد. برخی از افراد اظهار می دارند که من آدم کاملا حواس پرتی هستم و برخی دیگر می گویند نمی توانم تمرکز حواسم را به روی کاری حفظ کنم. در حالی که این تفکر غلط است و هیچ کس نباید خود را فردی کاملا حواس پرت یا فاقد تمرکز حواس بداند بلکه بهتر است وقتی که تمرکز حواس فردی دچار اختلال شد، بگوید در این لحظه و در محیط فعلی حواس پرتی من بیشتر و میزان تمرکزمن کمتر است. لذا حواس پرتی بیشتر علل درونی دارد و به طبیعت خود فرد، ویژگی ها، حالات روحی و روانی،

وعادات فردی بستگی دارد.

بی شک حواس پرتی بیرونی آسانتر از عوامل حواس پرتی درونی بر طرف می شود . پس می توان بدون توجه به عوامل محیطی مانند: سرو صدای زیاد، شلوغ بودن محیط و حتی داخل مترو، سرویس و هنگام مسافرت تمرکز حواس خود را حفظ کرد. اما نمی توان در حال گرسنگی و یا تشنگی شدید، نگرانی و ناراحتی و دگرگونی فکر و اندیشه با تمرکز مطالعه کرد و یا کار دیگری را با تمرکز انجام داد و مطالعات و یا تجربیات زیادی این موضوع را تائید کرده است که یک انسان می تواند در محل پر سرو صدا و نا آرامی با تمرکز و توجه کافی مطالعه کند.

 

2000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید