no-img
درسی فایل

گزارش تخصصی آموزگار و دبیر حل مشکل کم رویی یکی از دانش آموزان با روش های مناسب


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

گزارش تخصصی آموزگار و دبیر حل مشکل کم رویی یکی از دانش آموزان با روش های مناسب
zip
فروردین ۳۰, ۱۳۹۷
2000 تومان
2000 تومان – خرید

گزارش تخصصی آموزگار و دبیر حل مشکل کم رویی یکی از دانش آموزان با روش های مناسب


گزارش تخصصی معلمان پنجم ابتدایی, گزارش تخصصی معلمان حل مشکل کم رویی, گزارش تخصصی معلمان پایه ششم, گزارش تخصصی معلمان پایه دوم ابتدایی,گزارش تخصصی تاثیر مثبت برعملکرد تحصیلی,گزارش تخصصی حل مشکل کم رویی,گزارش تخصصی پایه اول, گزارش تخصصی پایه سوم ابتدایی,گزارش‌ تخصصی ابتدایی,گزارش‌ تخصصی جدید,گزارش‌ تخصصی جدید حل مشکل کم رویی,گزارش‌تخصصی ویژه ی معلم,گزارش‌تخصصی ویژه ی معلم کم رویی

گزارش تخصصی آموزگار و دبیر حل مشکل کم رویی یکی از دانش آموزان 

فرمت ورد و قابل ویرایش 

تعداد صفحات:   21  صفحه 

شرح مختصر فایل

فهرست

چكيده 4
نکات کلیدی : 4
مقدمه 5
انواع وعلل خجالتی و گوشه گیر بودن در کلاس درس 5
بیان مسئله 6
اهداف گزارش 6
اهداف جزئی : 6
اهميت و ضرورت تحقيق 7
سؤالات تحقيق 7
فرضيه های تحقيق 7
تعاريف عملياتی 7
مقایسه با شاخص (وضع مطلوب ) 8
جمع آوری اطلاعات 8
1-مشاهده رفتار دانش آموز در کلاس 8
2-مصاحبه با مدیر و سایر همکاران مدرسه 8
3-مصاحبه با مادر لیلا 9
پيشينه تحقيق : 9
مشخصه های رفتاری کودکان کمرو و گوشه گیر 10
نشانه های دیگر 11
سبب شناسی مشکل 11
تجزیه و تحلیل داده ها واطلاعات جمع آوری شده 12
راه حل های پیشنهادی 13
راه حل های موقت و اجرای آن 14
ارزیابی بعد از اجرای طرح 15
نقاط مثبت اجرای طرح 16
نقاط ضعف اجرای طرح 17
نتیجه گیری 17
– پیشنهادات کاربردی 17
فهرست منابع 18

چكيده

بسیاری از دانش آموزانی که در مقایسه با هم کلاسی هایشان، در کلاس غیرفعال اند، از نظر آموزشی و اجتماعی از رفتار مناسبی برخوردارند، اما نسبت به دیگر دانش آموزان آرام تر بوده ، از انجام کار با دیگران سرباز می زنند. بعضی از این دانش آموزان به درجات مختلف ، با مشکل خجالتی یا گوشه گیر بودن مواجه اند و عده کمی از آن ها ممکن است به سمت اسکیزوفرنی سوق پیدا کنند. این مقاله حد واسط این دو گروه از دانش آموزان را مد نظر قرار داده است، دانش آموزانی که عموماً به عنوان بچه های كمرو (فاقد اعتماد به نفس و نگران از نظر اجتماعی ) یا گوشه گیر (کسانی که حاضر جواب نیستند، تمایلی به برقراری ارتباط ندارند و خیالباف اند) شناخته می شوند. همان طور که می دانیم هر جا که انتظارات اجتماعی جدید و مبهم باشند، درجاتی از خجالت کشیدن ، طبیعی است اما خجالتی بودن وقتی تبدیل به یک مشکل می شود که صرفاً وابسته به موقعیت نبوده، بلکه اختیاری باشد، تا جایی که به فرد برچسب خجالتی زده شود. به ویژه در موقعیتی که فرد این برچسب را پذیرفته ، آن را درونی کند، ممکن است الگوی جامعی از خجالتی بودن در او ایجاد شود و علائم دیگری مثل : عدم اعتماد به نفس در ورود به موقعیت اجتماعی و ناراحتی و سرباز زدن از ظاهر شدن در حضور دیگران ، در وی ظاهر گردد.امسال من هم در كلاس ……… خودم در آموزشگاه با نمونه اي از اين دانش آموزان كمرو و خجالتي روبرو شدم. بنابراین تصمیم گرفتم مشکل کم روئی این دانش اموز را حل نمایم .

مقدمه

اکثر معلمان و مسوولان مدارس، در طول خدمت آموزشگاهی خود با دانش آموزانی برخورد می کنند که رفتارهایی متفاوت با سایر همکلاسان از خود نشان می دهند. یکی از این رفتارها که نگرانی بزرگترها را برمی انگیزد مشکل کمرویی و گوشه گیری دانش آموزان است که در گستره وسیعی جای می گیرد که با سکون، سکوت، غمگینی و درخود فرورفتگی و انزوا همراه است. روان شناسان، کمرویی و گوشه گیری را رفتاری ناسازگارانه تلقی می کنند که بعضاً مزمن و با دوام است. این رفتارها سازگاری کودک را با مشکلات زیادی مواجه می کند و برای زندگی سایر اشخاص که به نوعی با کودک در تماس هستند، عامل مزاحمی به حساب می آید.
کمرویی و کناره گیری کودک، کوششی برای خودداری از ارتباط با محیط اطراف است. کودک کمرو و گوشه گیر ممکن است از برقرارنمودن تماس با افراد و شرکت در فعالیت های اجتماعی، تقلیل یافتن علائق ذهنی و عاطفی به محیط خارج همراه باشد. این دسته از کودکان ممکن است از موقعیت هایی مانند؛ شکست، انتقاد، کمبود، اعتماد به نفس، دستپاچگی یا تحقیر و ترس داشته باشند.
کودکان کمرو و گوشه گیر معمولاً از داشتن دوست محروم هستند و یا تک دوست بوده و بسیار به آن ها وابسته می باشند و به طور کلی از بودن در کنار هم سن های خود لذت نمی برند و به فعالیت های گروه علاقه نشان نمی دهند. متأسفانه کودکان کمرو و کناره گیر معمولاً موردتوجه قرار نمی گیرند، علت نیز آن است که نسبت به کودکان دیگر، کمتر توجه اطرافیان را به خود جذب می کنند. روابط اجتماعی این دسته از کودکان در مقایسه با همسالان در عملکردهایشان دچار کمبود و کاستی است و احتمالاً حالت هایی از افسردگی و ناشادی را تجربه خواهند کرد و با مشکلات آموزشی خود، مواجه خواهند گردید.
انواع وعلل خجالتی و گوشه گیر بودن در کلاس درس
خجالتی بودن یا گوشه گیری ممکن است بخشی از شخصیت کلی یک دانش آموز بوده ، با پاسخ خاص موقعیتی به یک عامل استرس زای مخصوص باشد. کودکان می خواهند بدانند که دیگران در مورد آنان چه می گویند، مخصوصاً درموقعیت های اجتماعی ، که موجب می شود آن ها در معرض دید قرار گرفته ، از نظر روان شناسی بی دفاع باشند. انواع دیگری از عدم تطابق اجتماعی ممکن است از یک تجربه خاص یا علل محیطی ناشی شود. بعضی از کودکان به سبب این که والدینشان به ندرت با آن ها گفت و گو می کنند یا به ندرت آن ها را با این گونه موارد به طور شفاهی آشنا می سازند یا این که شانس کار کردن گروهی با دوستانشان را نداشته اند، از مهارت های ارتباطی موثر بی بهره اند.

 

2000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید