no-img
درسی فایل

گزارش تخصص مقابله بر مشکلات ریاضی پايه ابتدائی


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

گزارش تخصص مقابله بر مشکلات ریاضی پايه ابتدائی
zip
اسفند ۱۴, ۱۳۹۵
4000 تومان
4000 تومان – خرید

گزارش تخصص مقابله بر مشکلات ریاضی پايه ابتدائی


دانلود گزارش تخصص غلبه بر مشکلات ریاضی آموزش ابتدائی(2 عدد)

 فرمت فایل ورد و قابل ویرایش(هر دو فایل)

 چکیده گزارش

درس ریاضی عموماً برای بچه ها مشکل و حتی همراه با ترس و وحشت است. این در حالی است که ریاضی یکی از چند درسی است که در باز کردن ذهن دانش آموز و آموزش چگونه اندیشیدن نقش درجه اول دارد…

درس ریاضی عموماً برای بچه ها مشکل و حتی همراه با ترس و وحشت است. این در حالی است که ریاضی یکی از چند درسی است که در باز کردن ذهن دانش آموز و آموزش چگونه اندیشیدن نقش درجه اول دارد. بسیاری از معلمان فرهیخته که هم به آموزش ریاضی علاقمندند و هم اشتیاق آموختن آن را به بچه ها دارند، همواره دنبال راه و روشهایی هستند که این درس را شیرین و فهمیدنی کنند و در واقع بچه ها را با ریاضیات آشتی دهند.

بیش از 50 درصد دانش آموزان مقاطع مختلف معمولاً در درس ریاضی مشکلات اساسی دارند. بسیاری از دانش آموزان حتی در ساده ترین مطالب ریاضی مربوط به سال های قبل اشکال دارند. در ابتدای سال تحصیلی معمولاً مشکلات یادگیری ریاضی به دلیل فراموشی مطالب پایه بسیار زیاد است و دانش آموزان کشش لازم برای یادگیری ریاضی را ندارند و وقتی که مطالبی را تدریس می کنیم نمی فهمند و با دهان باز و چشمانی گرد شده به معلم و تخته سیاه می نگرند!

وقتی که از چند نفرشان درس می پرسیم به ندرت کسی جواب درستی می دهد و دایم هراسناک بوده و چشمانشان را به زمین میدوزند! اگر یک امتحان پایه از آن ها بگیریم میانگین نمرات امتحانی پایین خواهد بود.

علل بسیاری در پایین بودن نمرات امتحانی نقش دارند. از جمله آنها: 

1- پایه ضعیف در درس ریاضی از سال های قبل.

2- قبولی با استفاده از تک ماده در خرداد سال قبل.

3- قبولی با استفاده از تقلب و گفته شدن سۆالات قبل از امتحانات.

4- کم هوشی و دیرآموزی بعضی از دانش آموزان.

5- نداشتن اعتماد به نفس در درس ریاضی.

6- مشکلات جسمی بعضی از دانش آموزان، سوء تغذیه، ضعف چشم.

اقدام هایی که برای چنین دانش آموزانی می توان انجام داد به قرار زیر است: 

ابتدا باید در چند جلسه اعتماد به نفس دانش آموزان را تقویت کرد. برگزاری امتحانات به صورت کتاب باز (open book) می تواند انجام شود تا دانش آموزان اعتماد به نفس پیدا کنند. باید آنها را تشویق کرد که خودشان مطالب را یاد بگیرند و تمرین ها را حل کنند و زود ناامید نشوند.

اگر دانش آموزی تمرینی را حتی ناقص حل کند، باید او را تشویق کرد و نمرات بیش از حقش به او داد. هر بار که با کوچک ترین مطلبی یک نمره خوب برای دانش آموز گذاشته شود، کم کم این دانش آموز از درس ریاضی و معلم ریاضی خوشش میآید. باید سعی کرد ضعف های دانش آموز را به رویش نیاورد.

 

4000 تومان – خرید


adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید