no-img
درسی فایل

دانلود طرح درس آموزش صحیح خوانی آیات سوره انبیاء پايه پنجم


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود طرح درس آموزش صحیح خوانی آیات سوره انبیاء پايه پنجم
zip
اسفند ۱۹, ۱۳۹۵
1500 تومان
1500 تومان – خرید

دانلود طرح درس آموزش صحیح خوانی آیات سوره انبیاء پايه پنجم


دانلود طرح درس آموزش و یادگیری صحیح خوانی آیات 1 تا 10 سوره انبیاء پايه پنجم

فرمت فایل ورد ( word) و قابل ویرایش

 تعداد صفحات 3

 قسمتی از فایل

موضوع : آموزش قرآن کریم        مقطع: ابتدایی        پایه : پنجم                     محل تدریس : کلاس

زمان پیش بینی شده : 40 دقیقه     روش تدریس : فعال          نوع ارزشیابی : شفاهی       تعداد فراگیران : 20 نفر

–         هدف کلی : آموزش قرآن کریم .

–         هدف جزیی : آموزش و یادگیری صحیح خوانی آیات 1 تا 10 سوره انبیاء

–        هدف رفتاری :

  1. آیات 1 تا 10 سوره انبیاء را با حداکثر 3 غلط بخواند (روانی – حرکتی )
  2. بتوانند آیات را برای اعضای گروه بخوانند و از همکاری با اعضای گروه لذت ببرد ( عاطفی)
  3. بتوانند پیام قرآنی را در بین آیات پیدا کند ( روانی – حرکتی )
  4. معنای پیام قرآنی و برخی از کلمات آیات را درک کند ( شناختی )

–         وسایل مورد نیاز : کتاب- ضبط صوت – گلبرگ های رنگی جهت گروه بندی .

–         رفتار ورودی : معلم با چهره ای گشاده و سلام وارد کلاس می شود و کلاس و درس را با نام و یاد خدا شروع می کند سپس به حضور و غیاب دانش آموزان و دیدن تکالیف آنها می پردازد و اگر اشکالی در کار بود آن را رفع می کند .

–         ارزشیابی تشخیصی : معلم قبل از ارائه درس جدید از دانش آموزان سئوالاتی درباره درس گذشته می پرسد تا مطمئن شود که دانش آموازن آن درس را فرا گرفته اند و آنها را برای درس جدید آماده کنند .

–         گروه بندی کلاس : معلم برای تغییر گروه بندی ها از دانش آموزان می خواهد که هر کدام گلبرگ رنگی از درون کیسه بردارند و گلبرگ هایی که همرنگ هستند نشانه هم گروهی دانش آموزان است و باید کنار یکدیگر بنشینند و تشکیل گروه دهند و کلاس به 6 گروه 3 نفره و یک گروه 2 نفره تقسیم می شود .

–         ایجاد انگیزه : بچه ها تا به حال پیش آمده است که شما درباره ی چیزی اطلاعی نداشته باشید و یا سوالاتی برای شما پیش آمده باشد که جواب آن را ندانسته باشید ؟ در بین بچه ها همهمه ای به وجود می آید . معلم : خوب بچه ها برای همه ما کم و بیش هم چین اتفاقی افتاده است حالا از شما می خواهم گرو هی  و با مشورت اعضای گروه خود به این سوال من بعد از سه دقیقه هم فکری جواب دهید . سئوال : وقتی در مورد چیزی اطلاعی نداشته باشید و چیزی را ندانید چه کار می کنید ؟ معلم با این کار ذهن دانش آموزان را برای ارائه درس جدید آماده می کند بعد از اینکه زمان ارائه شده تمام شد از تک تک گروه ها پاسخ را می پرسد ممکن است این پاسخ ها متفاوت باشد معلم دانش آموزان را تحسین می کند سپس خود به تکمیل گفته های دانش آموزان می پردازد که وقتی چیزی رات نمی دانیم از کسی که آن را می داند می پرسیم از کسی که در مورد آن اطلاعاتی داشته باشد . بچه ها سوال کردن عیب نیست ندانستن عیب است و ممکن است کسی که از او سوال می کنیم پدر و مادر یا برادر و خواهر یا معلم یا . . . باشد مهم این است که اگر چیزی را نمی دانیم از کسی بپرسیم .

 

راهنمای خرید :   برای خرید انلاین ابتدا بر روی لینک خرید زیر کلیک نمائید .   تا وارد صفحه خرید آنلاین شوید .درصفحه خرید آنلاین نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل و ایمیل خود را وارد کنید .و بر روی خرید کلیک نمائید. تا وارد صفحه در گاه بانک شوید .بعد از وارد کردن مشخصات کارت ، وارد صفحه دانلود فایل می شوید که بصورت مستقیم می توانید آن را دانلود کنید ، همچنین علاوه بر دانلود مستقیم ، لینک دانلود به ایمیل شما نیز فرستاده می شود

1500 تومان – خریدadsads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید