no-img
درسی فایل

دانلود طرح جابربن حیان در مورد باران اسیدی


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود طرح جابربن حیان در مورد باران اسیدی
zip
بهمن ۲۴, ۱۳۹۶
3000 تومان
3000 تومان – خرید

دانلود طرح جابربن حیان در مورد باران اسیدی


دانلود طرح جابر پایه پنجم ابتدایی , طرح جابر باران اسیدی, طرح جابر باران اسیدی ,سایت دانلود طرح جابر طرح جابر پایه پنجم ,طرح جابر پایه پنجم ابتدایی ,طرح جابر درس علوم طرح ,جابر درس علوم پایه پنجم ,طرح جابربن حیان ,نمونه طرح جابر نمونه طرح جابر پایه پنجم ابتدایی ,نمونه طرح جابربن حیان, نمونه طرح جابربن حیان پایه پنجم, نمونه طرح جابربن حیان پنجم ابتدایی , انواع باران اسیدی, انواع طرح های جابربن حیان بارش باران اسیدی, دانلود طرح جابر, طرح جابر, طرح جابر باران اسیدی, طرح جابر باران اسیدی چیست, طرح جابر تکمیل شده با موضوع باران های سیدی, طرح جابر تکمیل شده باران اسید ی,طرح جابر در مورد بارش باران اسیدی, طرح جابربن حیان در مورد باران های سیدی, نمونه طرح جابر باران اسیدی

طرح جابر دریاچه باران اسیدی

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

شرح مختصر فایل

این نمونه طرح جابر که برای شما تهیه کرده ایم و با قیمت مناسب در دسترس شما قرار داده ایم این مجموعه که بلافاصله بعد از پرداخت قابل دانلود می باشد.

این مجموعه شامل:

  • عکس جابربن حیان در مورد تاثیر باران های اسیدی
  • مطالب علمی آموزشی در باره طرح جابربن حیان تاثیر باران های اسیدی
  • نتیجه گیری درباره طرح جابربن حیان تاثیر باران های اسیدی
  • این مستندات عنوان شده بر طبق آخرین بخش نامه طرح جابر می باشد.

قسمتی از این مجموعه

شرکت ها،کارخانهها، ماشینها، کامیونها، و وسایلی که دارای دودکش هستند، از سوخت فسیلی نظیر زغال و مواد نفتی استفاده میکنند. سوخت این دو نوع ماده موادی نظیر اکسید گوگرد و اکسیدهای نیتروژن را وارد هوا میسازد.

در فضا این اکسیدها تغییر میکنند. به گرد و غبار و باران اسیدی تبدیل میشوند. سپس به صورت بارشهای خشک یا تر به سطح زمین بر میگردند. گازها و بخارهایی که از دستگاه های دارای سوخت فسیلی وارد هوا میشوند، در هوا خیلی به بالا نمیروند و در صورت عدم ترکیب با آب، به صورت گرد و غبار اسیدی در میآیند.

گرد و غبار اسیدی ضمن فرود آمدن بر زمین به نمای ساختمانها و بناهای سنگی میچسبد و موجب فرسایش آن ها و کاهش عمر مفید آن ها میگردد. گرد و غبار اسیدی حتی به چرم، کاغذ و لباس نیز آسیب میرساند .

این غبارها حیات درختان و حتی گیاهان را مورد تهدید قرار داده و رشد گیاهان و غلات را کاهش میدهند و تا کنون سبب آسیب به میلیاردها تن غلات شدهاند. مواد آلوده کننده هر قدر در فضا بیشتر بمانند ترکیبات زیادتری حاصل میشود که اسیدها یکی از ترکیبات آن ها میباشند.

اسیدها به کمک بادهای شدید میتوانند برای روزهای متوالی در هوا باقی بمانند و صدها کیلومتر مسافت را طی کنند و به این ترتیب از کشوری به کشور دیگر انتقال یابند. اگر غبار اسیدی با ذرات آب موجود در اتمسفر هوا مخلوط شود، به صورت باران اسیدی فرو میریزد و به محیط زیست ما به راههای گوناگون آسیب میرساند.

باران اسیدی مستقیماً به درختان و روییدنیها اثر میکند. در خاک فرو میرود و تعادل شیمیایی آن را به هم میریزد. این باران پس از فرود آمدن بر زمین به داخل رودخانهها و دریاچهها راه مییابد و حیوانات و گیاهان آبزی را به هلاکت میرساند.

البته اگر مقدار اسید این باران کم باشد؛ نه تنها زیان آور نیست بلکه از جهاتی هم مفید است. زیرا به حل کانی های موجود در خاک کمک میکند و گیاهان به راحتی میتوانند از آن تغذیه کنند.

3000 تومان – خرید


adsads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید