no-img
درسی فایل

طرح آماده جابر باموضوع استروسکوپ


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

طرح آماده جابر باموضوع استروسکوپ
zip
تیر ۳۰, ۱۳۹۵
5000 تومان
5000 تومان – خرید

طرح آماده جابر باموضوع استروسکوپ


طرح آماده جابر باموضوع استروسکوپ به صورت کامل و آماده استفاده پرینت توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران دبستانی می باشد که کلیه فایل های این مجموعه قابل ویرایش و در قالب ورد (Word) می باشد

این مجموعه شامل:

  • پوستر های طرح جابربن حیان در مورد استروسکوپ
  • تابلوی نمایش طرح جابربن حیان  در مورد استروسکوپ
  • عکس جابربن حیان در مورد استروسکوپ
  • مطالب علمی آموزشی در باره طرح جابربن حیان استروسکوپ
  • این مستندات عنوان شده بر طبق آخرین بخش نامه طرح جابر می باشد.

قسمتی ازین مجموعه

استریوسکوپ ( Stereoscope)  دستگاهی است مرکب از دو عدسی چشمی که دو تصویر تقریباً مشابه از یک شی را متحد ساخته و به صورت سه بعدی یا برجسته به نظر می رساند.

استریوسکوپ

استریوسکوپ را ” چارلز ویتسون ” اختراع کرد تا بتواند به طور همزمان دو تصویر را جداگانه ( هر یک با یک چشم ) ببیند. این دو تصویر یک صحنه را نشان می دهند، اما با زوایایی که کمی تفاوت دارند.

وقتی تصویر ها را در استریوسکوپ می بینیم، مغز دو تصویر تخت را به یک تصویر تبدیل می کند که سه بعدی به نظر می آید. این خاصیت، ناشی از دید دو چشمی انسان است. به دلیل موقعیت قرار گرفتن چشم ها، هر چشم اشیا را از زاویه ای که اندکی متفاوت است می بیند.

تفاوت بین این دو تصویر را “اختلاف منظر” می نامند و مغز آن را به صورت “عمق ” تعبیر و تفسیر می کند. چنین به نظر می آید که نقاط مختلف در تصویر ترکیبی، با ناظر فاصله های متفاوت دارند. عکس های هوایی را بعضی وقت ها به شکل زوج های استریوسکوپی تهیه می کنند تا در مقایسه با عکس های معمولی، اطلاعات و جزییات بیشتری را به نمایش بگذارند.

استریوسکوپ

انواع استریوسکوپ:

استریوسکوپ ها معمولاً با دو عنوان استریوسکوپ جیبی و آیینه ای بررسی می شوند.

استریوسکوپ جیبی ( Pocket Stereoscopes ):

استریوسکوپ جیبی از دو عدسی بر روی یک پایه تشکیل شده است. در این نوع، فاصله مرکز دو عدسی از یکدیگر ۷۵ – ۵۵ میلی متر، قابل تغییر است. این فاصله معادل فاصله بین مردمک دو چشم است. در بعضی از انواع، این فاصله ثابت و معادل با فاصله متوسط بین دو چشم، یعنی ۶۵ میلی متر می باشد.

5000 تومان – خرید


ads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید