no-img
درسی فایل

زمان ثبت نام جهش تحصیلی 96 -97


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

زمان ثبت نام جهش تحصیلی 96 -97
امتیاز 5.00 ( 2 رای )زمان ثبت نام جهش تحصیلی 96 -97">
zip
فروردین ۳۰, ۱۳۹۶
2000 تومان
2000 تومان – خرید

زمان ثبت نام جهش تحصیلی 96 -97


زمان ثبت نام جهش تحصیلی+ نمونه سوال جهشی سوم 96 – 97

جهش تحصیلی از پایه‌های «دوم به چهارم»، «سوم به پنجم» و «چهارم به ششم» انجام می‌شود. معمولا زمان ثبت نام جهش تحصیلی 96 – 97 در اردیبهشت ماه انجام میشود. مسیر جهش دانش آموزان به این صورت است که مدیر مدرسه اطلاع رسانی می‌کند و معمولا در اوایل سال یعنی در اردیبهشت ماه ثبت نام انجام میشود که با سنجش‌های  اول خرداد ماه آغاز می‌شود، تداخل پیدا نکند. دانش‌آموز باید در همه دروس نمرات خیلی خوب داشته باشد و یک آمادگی تحصیلی و تست هوش در سازمان آموزش و پرورش استثنایی از او می گیرند. به تعداد دانش‌آموزانی که در سال 95 برای جهش تحصیلی ثبت‌نام کردند، اشاره کرد و گفت: 8714 نوبت‌گیری کردند اما 7319 نفر مراجعه کرده و سنجش شدند.

ادرس سایت ثبت نام جهش تحصیلی   sanaadmedu.ir

شرایط ثبت نام در جهش تحصیلی

شرایط ثبت نام دانش‌آموزان متقاضی در جهش تحصيلی به این صورت است که بايد درخواست کتبی خود را به مدير مدرسه ارائه دهند، همچنين ارائه نظر و گزارش تحصيلی از سوی معلم مربوطه همراه با نظر موافق شورای مدرسه و مدير مبنی بر آمادگی و توانمندی دانش‌آموز برای شرکت در ارزيابی جهش به پايه بالاتر به‌همراه کارنامه تحصيلی دانش‌آموز بايد به اداره آموزش و پرورش منطقه ارائه شود.

پس از آن به ارزيابی ذهنی دانش‌آموز بر اساس معيارهای استاندارد اقدام می شود و اگر آی کيو دانش‌آموز بالای 120 بود، اجازه شرکت در آزمون مربوط به جهش تحصيلی را دارد.
نتايج حاصل از ارزيابی ها به اداره آموزش و پرورش استان ارسال مي‌شود و در صورت تأييد توانمندی هوشی، دانش‌آموز می تواند در ارزشيابی تحصيلی بنابر مقررات آيين‌نامه پيشرفت تحصيلی و تربيتی دوره ابتدايی حداکثر تا پايان شهريور شرکت کند و در صورت کسب امتياز لازم مي‌تواند به پايه بالاتر ارتقا يابد.

جهش تحصیلی در دوره ابتدایی با استناد به ماده ۱۸ آیین نامه ارزشیابی توصیفی

قبول شدگان ساعی و برجسته ی پایه های دوم و سوم ابتدایی با رعایت شرایط ذیل و تقاضای کتبی ولی خود می توانند مطابق ماده ی ۶ در ارزشیابی شهریور ماه پایه بالاتر , شرکت نموده و در صورت کسب سطح پیشرفت ” خیلی خوب ” در کلیه دروس , به صورت جهشی به آن پایه ارتقائ یابند.

الف) از کلیه ی دروس آن پایه و پایه (های) قبل , سطح پیشرفت ” خیلی خوب ” را کسب نموده باشند.

ب) آموزش و پرورش استثایی صلاحیت های هوشی و روانی دانش آموز را به این منظور تاییدنماید.

تبصره ۱) دانش آموزان موضوع این ماده از ارزشیابی دروس تربیت بدنی و وضعیت تربیتی معاف می باشند.

تبصره ۲) استفاده از این ماده صرفا یک بار در طول دوره ی ابتدایی و برای یک پایه مجاز می باشد.

تبصره ۳) گزارش پیشرفت تحصیلی دانش آموزانی که با استفاده از مفاد این ماده قبول می شوند در نوبت شهریورماه ارائه شده و در دفترامتحانات با ذکر استناد به مفاد این ماده ثبت و مهرو امضائ می شود.

نمونه سوال جهشی پایه سوم جهت دانلود کلیک کنید

2000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید