no-img
درسی فایل

دانلود درس پژوهي ریاضی ششم ابتدایی درس آمار


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود درس پژوهي ریاضی ششم ابتدایی درس آمار
zip
اسفند ۱۲, ۱۳۹۵
3000 تومان
3000 تومان – خرید

دانلود درس پژوهي ریاضی ششم ابتدایی درس آمار


دانلود درس پژوهي ریاضی ششم ابتدایی درس آمار

فرمت فایل word و قابل ویرایش

تعداد صفحات 29صفحه

قسمتی از مجموعه

طرح درس

به نام خدا

طرح درس روزانه          موضوع درس: آمار      روش تدریس : مکاشفه ای        مدت تدریس : 25 دقیقه

نام درس : ریاضی         کلاس : ششم              تعداد فراگیران :

اهداف کلی : آشنایی فراگیران با چوب خط ، جدول و نمودارها

اهداف جزئی : انتظار میرود فراگیران پس از تدریس

1- برای عددها چوب خط بکشند ، جدول بکشند ،  نمودار آنها را رسم کنند

2-  کاربرد چوب خط و نمودار و جدول را در زندگی روزمره بکار گیرند.

3- تمرینات درس را به خوبی انجام دهند.

4- در انجام تمرینات درس دقت می کند.

معلم در می زند وارد کلاس می شود بچه ها از جا بلند می شود با خواندن سوره ی توحید بر جای خود        می نشینند معلم سلام می کند از آنها احوال پرسی می کند. معلم :  بچه ها حالتون خوب است . بچه ها خدا را شکر . معلم امیدوارم که روز خوبی را آغاز کرده باشید . بچه های عزیز غائب که نداریم خدا راشکر لطف کنید تکالیف جلسه قبل را روی میز بگذارید تا من آنها را نگاه کنم.

ارزشیابی تشخیصی :

ارزشیابی وردی : انتظار میرود فراگیران پیش نیاز درس جدید را آموخته باشند تا درس جدید بر پایه آنها تدریس شود. 1- رسم چوب خط را بدانند. 2- چرا از چوب خط و جدول و نمودار استفاده می کنیم .   3- محور اعداد را یاد گرفته باشند. از این سه مورد سوالاتی از آنها می پرسیم.

4- در مورد درس گذشته که تدریس شده در مورد درصد از تک تک آنها سوالاتی پرسیده می شود یا اینکه تمریناتی به صورت کتبی در برگه به آنها داده شود تامل کنند.

ارزشیابی پیش آزمون : احتمال می رود فراگیران مواردی را که در سالهای قبل خوانده اند تا حدودی درباره درس بدانند . سوالاتی در این باره می پرسیم : آیا می دانید چوب خط چیست . آیا می دانید جدول را چگونه رسم می کنند. آیا می دانید به چه علت نمودار می کشند.

مدل کلاسی و گروه بندی : مدل کلاسی به شکل U ( یو ) بعد دانش آموزان را در گروه های سه نفر          می خواهیم تقسیم شوند و از هر گروه می خواهیم نامی برای گروه خود انتخاب کنند سپس از هر گروه یکی را به عنوان سر گروه انتخاب کنند.

وسایل مورد نیاز : کتاب ریاضی – ماژیک – نخ رنگی – چوب – قیچی

ایجاد انگیزه : دانش آموزان عزیز در زمان های گذشته شمارش اعداد را نمی دانستند برای همین برای شمارش احشام خود را به صورت خط روی دیوار می کشیدند باز هم از این طریق به مشکل بر می خوردند به همین منظور خط ها را به صورت پنج تایی به اندازه دست های خود دسته بندی می کردند. هر خط را پنج تایی دسته بندی کردند و برای شمارش پنج تا پنج تا تقسیم کردند . حالا بچه های عزیز کتاب درسی خود را باز کنید تا اینکه ببینیم خط هایی که از زمان های گذشته استفاده می کردند چقدر پیش رفت کرده و چقدر با موضوع درس ما مربوط می شود.

 

3000 تومان – خرید


adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید