no-img
درسی فایل

دانلود گزارش تخصصی دبیران و آموزگاران کلیه دوره ها


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود گزارش تخصصی دبیران و آموزگاران کلیه دوره ها
امتیاز 4.00 ( 1 رای )دانلود گزارش تخصصی دبیران و آموزگاران کلیه دوره ها">
zip
فروردین ۳, ۱۳۹۶
2000 تومان
2000 تومان – خرید

دانلود گزارش تخصصی دبیران و آموزگاران کلیه دوره ها


دانلود گزارش تخصصی ویژه کلیه آموزگاران ابتدایی و دبیران متوسطه ، مدیران ،معاونان، و کلیه پرسنل مدارس با موضوع (طراحی سوالات جذاب و کاربردی)

فرمت فایل word و قابل ویرایش

قیمت فایل 2000تومان

تعداد صفحات 34

قسمتی از مجموعه

مقدمه
رضایت خاطری که از انجام یک کار نیک به انسان دست می دهد، به خصوص وقتی که آن کار برای خدا و رضای او صورت می گیرد، بالاترین اجر و پاداش معنوی است. معلم نیز آنگاه به پاداش خود می رسد که نتیجه کار خود را مطلوب و مناسب یابد و این مهم میسر نمی شود مگر آنکه روی یافته های خود با اطمینان کافی در باره شاگردانش قضاوت کند.

در گذشته این تصور وجود داشت که هرگاه فردی در یک موضوع دانش وتخصص لازم را دارا باشد می تواند آموزش آن را موضوع را نیز بر عهده بگیرد.

امروزه داشتن دانش وتخصص در یک موضوع برای اشتغال در شغل خطیر معلمی در آن زمینه اگرچه شرط لازم به شمار می رود اما کافی نیست. کسی که به کار آموزش و پرورش اشتغال می ورزد علاوه بر دانش و تخصص در موضوع مورد تدریس می باید به دانش و مهارت عملی در اصول و روش های تعلیم و تربیت نیز مجهز باشد.

از جمله فنون تعلیم و تربیت که هیچ معلمی از آن بی نیاز نیست، آشنایی با شیوه های نوین ارزشیابی است. ارزشیابی از یک طرف به عنوان عامل کنترل کننده تمامی عناصر تعلیم و تربیت مانند هدف، برنامه، روش و وسایل آموزشی و از طرف دیگر به عنوان روشی برای شناخت و هدایت فعالیت های تحصیلی دانش آموزان

به شمار می رود. سنجش و ارزشیابی به عنوان یکی از ارکان اصلی و جدایی ناپذیر آموزش و پرورش است. بنابراین یکی از صلاحیت های فردی برای احراز شغل معلمی داشتن دانش نظری ومهارت عملی در زمینه ارزشیابی است.

تحقیق حاضر به بررسی یکی از عوامل مهم ارزشیابی یعنی امتحان پرداخته و سعی شده است با ارائه تاثیرات طراحی یک نمونه سوال جذاب و استاندارد برافزایش بازدهی تحصیلی دانش آموزان، همکاران محترم را به طراحی سوالات جذاب ودر برگیرنده تمامی سطوح یادگیری ترغیب نماید. امید است همکاران محترم با مطالعه این فعالیت مختصر به ادامه راه و ارائه روش های بهتر بپردازند.

ارزیابی از وضع موجود

اینجانب دارای ……………..سابقه خدمت،فارغ التحصیل رشته در مقطع کارشناسی می باشم . در
سال جاری بعنوان معلم پایه مشغول به خدمت هستم .مشکلی که در همان سال اول تدریس ذهن من را به خود مشغول کرده بود، این مسئله بود که چرا نحوه ارزشیابی و نوع امتحانات مدارس ما یکنواخت و کلیشه ای است؟ و چرا با وجود آنکه معلمان ان در دوره های تحصیل در مراکز تربیت معلم مطالب فراوانی در باره طراحی سوالات استاندارد و سوالات کاربردی و جذاب فرا می گیرند باز هم سوالاتی که در امتحان طرح می شود شامل تعدادی سوالات حفظی و تعریف کنید ها(در سطح دانش) می باشد که نه تنها آموخته هایی که در زندگی آنها کاربرد دارد را نمی سنجد بلکه باعث اضطراب و نگرانی آنها از امتحان می شود؟ و از وجود سوالی که مطالب درسی را به زندگی دانش آموز پیوند دهد یا سوالی که در او شوق خواندن ایجاد کند خبری نیست؟.از آنجا که نوع سوالات امتحانی یکی از عوامل مهم در نحوه بروز تجارب یادگیری در دانش آموز است و در بسیاری اوقات دانش آموز با دیدن برگه امتحانی که دارای تصاویر جذاب و یا سوالاتی که با زبان کودکانه بیان شده واستانداردهای لازم در نگارش ، چینش سوالات و… در آنرعایت شده آرامش خاطر می گیرد و با شوق و لذت به بیان یادگیری هایش پرداخته و در پاسخ به سوالات فقط به مطالب کتاب بسنده نکرده بلکه به همان زبانی که از او پرسش شده است او نیز به همان زبان نتیجه یادگیری ها و تجاربی را که در آن مورد در کلاس درس و حتی خارج از کلاس در ارتباط با آن موضوع کسب کرده بیان می کند، که این خود یکی از مهمترین اهدافی است که در شیوه های نوین یاددهی-یادگیری به دنبال آن هستیم، تصمیم گرفتم آموخته های خود را در مورد طراحی سوالات استاندارد با طرحی جدید بکار گیرم. برای این کار سوالاتی را پیش خود مطرح کردم.

اهداف گزارش تخصصی :
هدف کلی :

افزایش سطح یادگیری دانش آموزان با طرح سوالات جذاب و کاربردی
اهداف جزئی :
– 1 چرا بسیاری از دانش آموزان با وجود مطالعه فراوان باز هم از امتحان ترس دارند.
-2 چرا با وجود آنکه دانش آموز در بخش عملی قادر به انجام بسیاری از مهارت ها است در امتحان نمی تواند به سوالات همان بخش به خوبی پاسخ دهد.

– 3 چگونه می توان با یک ارزشیابی مناسب سطح یادگیری دانش آموزان را افزایش داد

جهت مشاهده لیست کلیه گزارشات تخصصی(کلیک کنید)

فهرست مطالب

مقدمه 4
ارزیابی از وضع موجود 5
اهداف گزارش تخصصی.6
هدف کلی : 6
اهداف جزئی 6
ارزیابی از وضع موجود 7
مصاحبه: 7
آزمون 8
پیشینه تحقیق 8
یافته های علمی 8
اصول ارزشیابی 10
الف) سطوح مختلف هدفهای آموزشی در حیطه شناختی .
ج- سطوح یادگیری در حیطه روانی و حرکتی ( مهارتی) 21
تجزیه و تحلیل اطلاعات

نتایج و عواقب 23
طرح ریزی امتحان 23
ارائه راه حل 24
اجرای راه حل 25
ارزیابی بعد اجرای طرح 27
تفسیر فرم نظر خواهی دانش آموزان 27
نقاط مثبت اجرای طرح .27
نقاط منفی طرح 28.
نتیجه گیری پیشنهادات : 29
فهرست منابع 30

2000 تومان – خریدadsads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید