no-img
درسی فایل

دانلود گزارش تخصصی معاون آموزشی جلوگیری از افت تحصیلی


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود گزارش تخصصی معاون آموزشی جلوگیری از افت تحصیلی
zip
فروردین ۳, ۱۳۹۶
2000 تومان
2000 تومان – خرید

دانلود گزارش تخصصی معاون آموزشی جلوگیری از افت تحصیلی


دانلود گزارش تخصصی معاون آموزشی با موضوع کاهش افت تحصیلی در مدرسه

فرمت فایل word و قابل ویرایش

تعداد صفحات 23

قسمتی از مجموعه

چکیده

افت تحصیلی از مباحث مورد توجهی میباشد که در سنوات اخیر ذهن دلسوزان نظام تعلیم و تربیت را به خود مشغول نموده و جهت جلوگیری از این پدیده راهکارهای متفاوتی ارائه شده است . راهکارهای عملیاتی و کاربردی که بعضا مثمر ثمر بوده و نتایج مثبتی نیز در بر داشته است . در این گزارش تخصصی نیز سعی گردیده که با تجمیع آن دسته از راهکارهای آموزشی که زمینه کم رنگ شدن این پدیده مخرب را بدنبال می آورند ، به بحث و بررسی پرداخته و پیشنهاداتی در این باب که فراخور دانش آموزان، باشد ، ارائه شود.

مقدمه (بیان مساله و طرح موضوع )

افت تحصیلی یکی از مشکلات نظامهای آموزشی است،وهر سال مقادیر معتنابهی از امکانات مالی ونیرو های انسانی،آموزشی وپرورشی به این معضل اختصاص داده می یابد از آنجا که افت تحصیلی با نظام آموزشی ، فرهنگی ، اجتماعی و خانوادگی جامعه ارتباط تنگاتنگی دارد ، بررسی آن مستلزم دقت نظر و ارزیابی دقیق عوامل عدیده ای است.

بسیاری از افراد افت تحصیلی را به معنای ناتوانی دانش آموز در یادگیری مواد درسی می دانند . بدون شک این تصوری نادرست است ناتوانی کودک در فراگیری دروس ممکن است از تواناییهای ذهنی محدود و ضعیف ناشی شود در حالی که افت تحصیلی به معنای نزول از یک سطح بالاتر به سطحی پایین تر در تحصیل و آموزش است .

به منظور تمایز این قبیل ناتوانی ها و افت تحصیلی، ارائه تعریفی از افت تحصیلی لازم وضروری است افت تحصیلی به “کاهش عملکرد تحصیلی دانش آموز از سطحی رضایت بخش به سطحی نامطلوب گفته می شود” . توجه به تعریف فوق نشان می دهد که مقایسه وسنجش سطح عملکرد تحصیلی قبلی وفعلی دانش آموز بهترین شاخص از افت افت تحصیلی است فرض کنید که دانش آموزی در مدرسه دروس خود را به خوبی فرا میگیرد و حتی در بعضی درسها بسیار موفق و ممتاز است اما پس از مدتی سطح نمرات او نزول می کند در اینجا برای معلم و اولیا این سوال پیش می آید که علت این افت تحصیلی چیست و چه علت یا عللی موجب شده تا عملکرد تحصیلی دانش آموز تنزل یابد؟

مشاهده این گونه افت وخیز ها در عملکرد تحصیلی دانش آموزان ، ما را به بررسی علل ان فرا می خواند . از آنجا که نظام اموزش وپرورش یکی از سازمان ها و نهادهای پر هزینه کشور است و نیز به دلید ارزش حیاتی ان در تامین و تربیت نیروی انسانی ماهر ومتخصص جامعه و بطور کلی اعتلای فرهنگی و اقتصادی کشور ، بررسی دلایل افت تحصیلی و روش های مقابله با آن ، می تواند از به هدر رفتن سرمایه های مادی ومعنوی مردم و مسئولان پیشگیری کند و به کارایی هر چه بیشتر افراد جامعه بینجامد

فهرست مطالب

چکیده 3

واژگان کلیدی : 3

افت تحصیلی – تعلیم و تربیت -راهکار های آموزشی 3

مقدمه (بیان مساله و طرح موضوع ) 4

بیان مسئله 5

اهداف گزارش تخصصی 5

هدف اصلی 5

اهداف جزئی 5

مقایسه باشاخص : 5

ارزیابی از وضع موجود . 6

نظر معلم ادبیات: 6

نظر معلم ریاضی : 6

نظر معلم علوم: 6

اقدام راه حل پیشنهادی 6

ادبیات تحقیق : 7

منظور از افت تحصیلی چیست؟ 7

خسارتهای ناشی از افت تحصیلی: 8

عوامل موثر بر افت تحصیلی: 9

برنامه های کوتاه و دراز مدت جهت جلوگیری از افت کاهش افت تحصیلی 11

الف: برنامه های درازمدت یا بنیادی: 11

ب: برنامه های کوتاه مدت: 12

دﻻیل افت تحصیلی از نظر روانشناسان و اندیشمندان 12

تجزیه و تحلیل اطلاعات 16

موانع و محدودیت ها . 17

اجرای راه حل دوم 17

علل افت تحصیلی مسلم 17

اجرای راه حل 18

ارزشیابی و بررسی نتایج کار (نقاط قوت طرح ) 19

نقاط ضعف طرح : 19

پیشنهادات و راهکارها 20

منابع 21

2000 تومان – خریدadsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید