no-img
درسی فایل

دانلود گزارش تخصصی مستخدم و مربی بهداشت با موضوع محیط تمیز


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود گزارش تخصصی مستخدم و مربی بهداشت با موضوع محیط تمیز
zip
اسفند ۲۴, ۱۳۹۵
2000 تومان
2000 تومان – خرید

دانلود گزارش تخصصی مستخدم و مربی بهداشت با موضوع محیط تمیز


گزارش تخصصی (مستخدم مدرسه ،  مربی بهداشت مدرسه )

ترغیب دانش آموزان به داشتن محیط آموزشی تمیز 

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات 24 

قسمتی از فایل

چکیده:

پژوهش مورد نظر در ارتباط با بررسی راهکارهایی برای تمیز نگه داشتن محیط آموزشی مدرسه….. با
…………………..
تعداد 400 دانش آموز (در هر نوبت) انجام شده است .

با توجه به مشکلاتی که عدم رعایت نظافت و بهداشت در مدرسه و کلاسهای درس ایجاد می کند تصمیم بر این شد که مشکل را با کمک دانش آموزان و همکارانی که در مدرسه حضور دارند حل کنیم.

با توجه به اینکه بهداشت فردی و محیطی که دانش آموزان در آنجا تحصیل می کنند و ساعات سازنده ای را که در این محیط به سر می برند تا حد زیادی می تواند در رشد شخصیت آنان مفید باشد لذا بنا بر این شد که تعدادی فرضیه مطرح نموده و در گردآوری شواهد 1 (از طریق پرسشنامه ازدانش آموزان و همکاران ) از آنها استفاده شود و پس از تجزیه و تحلیل پرسشنامه فرضیه هایی را بعنوان راه حلهای موقتی انتخاب و این راه حلها در مدرسه اجراشوددر این راستا قوانینی وضع گردید.که در زیر بصورت خلاصه عنوان می شود.

-1 دانش آموزانی را که در کلاس آشغال میریزند به مدت 2 هفته مسئول بهداشت شوند . -2 دانش آموز خاطی موظف است درس را خلاصه کند -3 از نمره انضباطاین دانش آموز کسر گردد -4 همکاران روی نظافت کلاس حساسیت نشان دهند -5 احادیثی از ائمه و جملات زیبای دیگری بر در و دیوار نصب شود.

مقدمه

مدرسه به عنوان خانه دوم مکانی مقدس که درآن تعلیم وتربیت صورت میگیردشناخته شده است . مکانی که دانش آموزان لحظه هایی بسیارمفیدرادرآنجاسپری میکنندوچیزهایی رامی آموزندکه دربلوغ فکری ورشدشخصیتی انهابسیارمفیداست .

برای اینکه امریادگیری درکلاس درس بهترصورت بگیردمحیط کلاس بایدتمیزوپاکیزه باشدازنظرروشنایی ونورگیربودن بهترین وضعیت راداراباشدتخته سیاه ووسایل آموزشی موردنیازدرمکان مناسب قراربگیرندتادانش آموزان به راحتی بتواننددراین محیط آموزش ببینند.

چناچه محیط کلاس ومدرسه کثیف ونامناسب باشددانش آموزعلاقه وانگیزه ای برای توجه به درس نخواهدداشت وبسیارزودمحیط کلاس برای اوخسته کننده خواهدشد . ازآنجاکه نظافت ورعایت بهداشت دراسلام بسیارسفارش شده است بهتراست دانش آموزان رابه پاکیزگی عادت دهیم وبامربیان بهداشت ومعلمان دلسوزکه درمدرسه حضوردارندبه رشدوشکوفایی عقلی وجسمی دانش آموزان کمک نمائیم.

توصیف وضعیت موجود :

نیاز ، بهترین انگیزه برای پیشرفت جامعه بشری است که این نیاز اقسام مختلفی دارد از جمله : نیاز به نظافت و بهداشت محیط زیست.

اینجانب ………………………………… در سال ……………….. به عنوان ……………………………. مشغول به خدمت بودم .

با توجه به اینکه دانش اموزان این مدرسه از نظر رفاه خانوادگی تقریبا قشر متوسط را تشکیل میدهند اما رفتار های متفاوتی در انها به چشم میخورد ، گاهی عده ای از انها را مشغول خطاطی و نقاشی روی دیوارهای کلاس میبینم ، برخی از انها تریبون معلم را با صندلی اشتباه گرفته روی ان نشسته و پاهای خود را روی بخاری قرار میدهند ، برخی صندلی و تریبون معلم را با زمین یکی دانسته و روی ان راه میروند و هنگامی که معلم با حیرت جای کفش را در جایگاه خود مشاهد میکند و در جواب سوالش که چه کسی اینجا را به این روز دراورده ؟ جز سکوت کلاس چیزی دستگیرش نمیشود و در نهایت با ارجاع دادن به معاون مدرسه و تهدید کسر انضباط از کل کلاس سارا میگوید خانم افتاب افتاده بود میخواستیم پرده را درست کنیم .

در قسمت دیگری ، عده ای از میز به جای چرکنویس و یا ماشین حساب استفاده میکنند و پس از اعتراض میگویند خانم خوب پاک میکنیم و جالب اینکه به جای پاک کردن نوشته ها ، انها را خط خطی میکنند تا نوشته ها معلوم نشود .
فهرست مطالب

چکیده: 4

مقدمه 5

توصیف وضعیت موجود : 6

اهمیت مسئله : 7

اهداف گزارش : 7

هدف اصلی : 7

اهداف فرعی : 7

مقایسه با شاخص : 7

ارزیابی از وضع موجود 8

در کلاسها : 8

علل مشکل: 9

تائید علل: 10

پیشینه نظری 11

بهداشت محیط مدرسه 11

اهمیت تامین بهداشت محیط 11

طرح وبرنامه های زیست محیطی 12

بهداشت یاران : 12

بازیافت کاغذ : 12

ضرورت اجرای بهداشت مدارس 13

راه کارها 13

پرسشنامه باز: 13

تحلیل پرسشنامه برای 40 نفر 14

تعیین راهکارهای پیشنهادی 15

پیشینه پژوهش ازچندین پژوهشگر 15

نتایج بدست آمده ازاین پیشینه : 16

جمع بندی: 16

حذف تعدادی ازراهکارهای پیشنهادی( تجزیه وتحلیل اطلاعات ) 17

انتخاب راه حلهای موفق .. 18

برنامه ریزی اجرا 19

ارزیابی بعد از اجرای طرح 20

ارزیابی تاثیر اقدام جدید و اعتبار بخشی ( نقاط قوت طرح ) 20

نقاط ضعف طرح : 21

نتیجه گیری و پیشنهاد 21

پیشنهاد 21

منابع:21

راهنمای خرید :   برای خرید انلاین ابتدا بر روی لینک خرید زیر کلیک نمائید .   تا وارد صفحه خرید آنلاین شوید .درصفحه خرید آنلاین نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل و ایمیل خود را وارد کنید .و بر روی خرید کلیک نمائید. تا وارد صفحه در گاه بانک شوید .بعد از وارد کردن مشخصات کارت ، وارد صفحه دانلود فایل می شوید که بصورت مستقیم می توانید آن را دانلود کنید ، همچنین علاوه بر دانلود مستقیم ، لینک دانلود به ایمیل شما نیز فرستاده می شود –   لینک خرید

2000 تومان – خریدads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید