no-img
درسی فایل

دانلود گزارش تخصصی دبیر فلسفه و منطق


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود گزارش تخصصی دبیر فلسفه و منطق
zip
فروردین ۳, ۱۳۹۶
2000 تومان
2000 تومان – خرید

دانلود گزارش تخصصی دبیر فلسفه و منطق


دانلود گزارش تخصصی دبیر فلسفه و منطق

فرمت فایل word و قابل ویرایش

قیمت فایل 2000تومان

تعداد صفحات 34

قسمتی از مجموعه

چکیده

در آموزش یادگیری به شیوه فرایندی این باور اساسی وجود دارد که فرایندهای شناختی مانند مشاهده دقیق، جمع آوری و پردازش داده ها و فرضیه سازی پیش بینی استنباط و … اساس یادگیری را تشکیل می دهند. و به همین اساس در تدریس فلسفه باید شرایطی فراهم شود تا این مهارت در یادگیرندگان تقویت شود و مکمل این یادگیری شرایط محیطی، ویژگی های یادگیرندگان، ضرورت های موضوع یادگیری، هدف آموزشی، هدف های یادگیرنده، نحوه سازمان دهی و ارائه موضوع و محتوای یادگیری، فعالیت یادگیرنده و مهم تر از همه شیوه ی تعاملی در فرایند تدریس مورد توجه قرار می گیرند.فلسفه غرب با در دست داشتن چند ویژگی به راحتی توانسته است تا بنیادی ترین مراکز فکری و فرهنگی مسلمانان پیشروی کند از آن جمله:

(1دسترسی به کتابخانه و منابع نوشتاری گسترده و غنی از کهن ترین منابع تا جدیدترین آنها (2در اختیار داشتن فضاهای آموزشی-پژوهشی مناسب و گسترده(3امکانات فرآوان اطلاع رسانی به منظور نشر اندیشه های جدید از طریق کتاب، مجله های تخصصی، سایتهای علمی و…

(4بهره گیری از شیوه های پژوهشی-علمی اما در این سوی دفتر پر برگ اندیشه های ناب فیلسوفان مسلمان به ویژه شیعیان هنوز با کمبودهایی روبرو

است. و این کمبودها برای دانش پژوهشی که بخواهد در زمینه فلسفه اسلام حتی در زمینه فلسفه یونان باستان و … تحقیق نماید محرز و تأثیرگذار است..

مقدمه (طرح موضوع وبیان مساله )
از وقتی درآموزش و پرورش بعنوان دبیر درس فلسفه مشغول به کارشده ام هر وقت پای صحبت دبیران این درس نشسته ام ازگله و شکایت آنها مبنی بر اینکه دانش آموزان نسبت به این درس علاقه نشان نمی دهند رنج برده ام و همیشه این سوال مرا به خود مشغول کرده است که چرا دانش آموزان نسبت به این درس خاص اینگونه رفتارمی کنند؟ و با توجه به آمارهای موجود درصد قبولی و میانگین نمرات این درس نیز پایین است؟ در ذهن خودم تحلیل ها و دلایل خاصی هم برای این رفتار دانش آموزان پیدا می کردم. مانند اینکه:

-این درس برای دانش آموزان خشک و بی جاذبه است.
-کلمات آن سخت و غیر قابل فهم و درک است.
-این درس در سالهای قبل از پایه سوم پیش نیازی ندارد.
-این دو کتاب عاری از عکس و تصاویر جذاب برای جلب توجه دانش آموزان است.
-تدریس این دو کتاب در بیشتر مواقع توسط دبیران غیرمتخصص انجام گرفته است که آنها هم در تدریس این دو کتاب دچار مشکل بوده اند و یا حتی خودشان نیز به تدریس این درس علاقه ای ندارند و به خاطر پرکردن ساعات موظف خود مجبور شده اند که در این کلاسها تدریس کنند.

-دانش آموزان با الفاظ و مفاهیم فلسفه آشنا و مأنوس نیستند و کلماتی که در آن استفاده می شودکاملا تخصصی و دور از ذهن دانش آموزان می باشد.

فهرست

چکیده 3

مقدمه (طرح موضوع وبیان مساله ) 4

بیان مساله 5

ارزیابی از وضع موجود . 6

اهمیت موضوع 8

اهداف گزارش تخصصی : 9

هدف اصلی : 9

اهداف جزئی : 9

مقایسه با شاخص : 10

جمع آوری اطلاعات .. 10

مشکلات کتاب فلسفه دبیرستان از دیدگاه دانش آموزان 10

تجزیه وتحلیل داده ها 13

نظرات همکاران: 13

راهکار های پیشنهادی 15

اجرای راه حل جدید و نظارت بر آن : 16

مراحل الگوی ایفای نقش 17

ارزیابی بعد از اجرای طرح 22

ارزیابی تاثیر اقدام جدید و اعتبار بخشی (نقاط قوت ) 23

نتیجه گیری : 24
راهکار ها و پیشنهادات 25

منابع قابل استفاده : 28

جهت مشاهده لیست کلیه گزارشات تخصصی(کلیک کنید)

2000 تومان – خرید


adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید