no-img
درسی فایل

دانلود گزارش تخصصی برطرف کردن ضعف املای دانش آموان


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود گزارش تخصصی برطرف کردن ضعف املای دانش آموان
zip
اسفند ۱۹, ۱۳۹۵
2000 تومان
2000 تومان – خرید

دانلود گزارش تخصصی برطرف کردن ضعف املای دانش آموان


  • دانلود گزارش تخصصی برطرف کردن ضعف املای دانش آموان

    فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

  • تعداد صفحات 29 صفحه

  • (ویژه کلیه پایه ها)

  • قسمتی از مجموعه

مقدمه

همه ی ما دوران تحصیل و مدرسهی خود را خوب به یاد داریم. کلاسهای پرجمعیّتی که هر نیمکت با زحمت سه دانش آموز را در خود جای میداد. زمانی که زنگ املا فرا میرسید، معلم میگفت: بچّه»ها! نفرات وسط هر نیمکت بیرون بیایند و روی زمین بنشینندبچًه.هایی هم که در نیمکت نشسته اند، کیف هایشان را روی نیمکت بگذارند. سرمیزیها سر میز. ته میزیها هم تهمیز« کوهی از کیف بر روی میزها قرار میگرفت تا مبادا دانش آموزی سرخود را حرکت دهد و چشمش به املای دیگری بیفتد. سپس معلم با حالت دستوری و کلمه به کلمه، متن املا را میخواند.

هنوز هم با گذشت سالها،حتی با تغییر کتابهای درسی، باز هم شاهد برگزاری چنین املاهایی در کلاس درس هستیم. این موضوع باعث تعجّب است که با وجود این همه تغییرات، باز هم به شکل سنتی به دانش آموزان املا میگوییم؟ آیاواقعا روش دیگری برای گفتن املا وجود ندارد؟ چرا سعی نمیکنیم در درس املا به شیوه هایی نو وجذاب هم توجّهی داشته باشیم؟اصلا چرا روشهای سنتی را کنار نمیگذاریم؟ مگر نه این است که ما بایستی این نونهالان باغ مدرسه را برای روزگاری جز روزگار خود تعلیم دهیم و تربیت کنیم.آیا تاکنون از خود آنان پرسیدهایم تا چه اندازه به این روشها علاقهمند هستند؟

چرا زنگ املا در برخی مدارس به زنگی خشک و بیروح تبدیل میشود و هزاران چرا و دریغ دیگر! آیا فکر نمیکنید که دیگر زمان آن رسیده است که باور و نگاهمان را نسبت به درس املا تغییر دهیم؟ دانش آموزانمان را باور کنیم؟ به فکر شکوفایی خلاقیّت آنان باشیم و از املا گفتن سنتی بپرهیزیم و آنها را از این گرداب توالی و تکرار برهانیم؟

در رابطه با موضوع املا، تاکنون پژوهشهای فراوانی صورت گرفته است که درمجلات و کتب گوناگون به چاپ رسیده است. در همه ی آنها به این نکته اشاره شده است که درس املا نیاز به بازنگری توجّهی جدّی از سوی معلمان و دست اندرکاران تعلیم و تربیت دارد. چرا که تمام نگارندگان مقاله ها از افت تحصیلی دانش آموزانشان در این درس شکایت داشتند و راه حلهای که برای برطرف شدن مشکل خود ارائه کرده بودند در جهت شکستن هنجارسنتی درس املا بوده است و در پایان به تغییرات شگرفی در نگرش و بازخورد دانش آموزان دست یافته بودند که در قسمت ادبیّات موضوع به آنها اشاره کرده ام.
اینجانب………….. آموزگارآموزشگاه……………. در این گزارش تخصصی سعی کرده ام ابتدا به
بررسی موانع ومشکلاتی که درتدریس این درس درپایه……. با 15 نفر دانش آموز با آنها مواجه

بوده ام، بپردازم و سپس با استفاده از روشهایی که در مقالات و کتب گوناگون مطرح شده است وتجربیّات و راهکارهای ابتکاری خودم نمره ی دانش آموزانم را در درس املا افزایش دهم.

فهرست مطالب

مقدمه 4

بیان مسأله 5

اهداف گزارش 6

ارزیابی از وضع موجود 7

گرد آوری اطلاعات 7

الف) شاخصهای کیفی وضع موجود 7

ب) شاخصهای کمّی وضع موجود 9

موانع موجود در یادگیری املا 9

بررسی علل غلط نویسی دانش آموزان 9

جمع آوری دادهها 9

ب)نظرسنجی از دانش آموزان 11

ج) مشاهده 12

تجزیه و تحلیل دادهها 12

پیشینه 13

الف) مبانی نظری: 13

ب) پیشینه ی عملی: 15

ارایه ی راهحل های پیشنهادی 17
الف ـ روشهای تقویت حافظه ی دیداری 17

ب ـ روشهای ابتکاری در جهت تقویت حافظه ی دیداری 19

ج ـ روشهای تقویت اعتماد به نفس دانش آموزان ضعیف در املا 21

انتخاب راهحل ها . 22

ارزیابی و اعتبار بخشی به راه حل ها 22

ارزیابی بعد از اجرای راه حل ها 23

الف) شاخصهای کیفی وضع مطلوب 23

مقایشه با شاخص 24

نقاط ضعف 24

نقاط قوت 25

نتیجه گیری 25

پیشنهاد و راهکارها 27

فهرست منابع 28

راهنمای خرید :   برای خرید انلاین ابتدا بر روی لینک خرید زیر کلیک نمائید .   تا وارد صفحه خرید آنلاین شوید .درصفحه خرید آنلاین نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل و ایمیل خود را وارد کنید .و بر روی خرید کلیک نمائید. تا وارد صفحه در گاه بانک شوید .بعد از وارد کردن مشخصات کارت ، وارد صفحه دانلود فایل می شوید که بصورت مستقیم می توانید آن را دانلود کنید ، همچنین علاوه بر دانلود مستقیم ، لینک دانلود به ایمیل شما نیز فرستاده می شود –   لینک خرید

2000 تومان – خرید


ads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید