no-img
درسی فایل

دانلود پیشنهاد ارزشیابی معلمان چند پایه


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود پیشنهاد ارزشیابی معلمان چند پایه
zip
شهریور ۲۷, ۱۳۹۵
2000 تومان
2000 تومان – خرید

دانلود پیشنهاد ارزشیابی معلمان چند پایه


پیشنهاد ارزشیابی با موضوع

روش ها و الگوهای نوین تدریس در کلاس های چند پایه

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات 5صفحه

قسمتی از فایل

مقدمه

تدریس و یادگیری در همه جای جهان در محیطهای اجتماعی به نام كلاس درس انجام می گیرد . در این كلاس‌ها دانش آموزانی وجود دارند ، كه سطح توانایی‌ها و قابلیتهای آنها بسیار یكسان است . این گونه كلاسها ، كلاسهای همگون نامیده می شوند. كلاسهای دیگر شامل دانش آموزانی است كه از نظر قابلیتها ، میزان یادگیری‌های اولیه و سایر ویژگی‌ها بسیار با یكدیگر تفاوت دارند . این گونه كلاسها ، كلاسهای ناهمگون نامیده می شوند . كه كلاسهای چندپایه مثال بارزی از آن است كه حتی چند پایه‌ تحصیلی در یك كلاس قرار می گیرند .

سه عنصر محیط روانی كه مربوط به یادگیری دانش آموزان است عبارتند‌ از :

عاطفه ، وظیفه و سازماندهی . معلمان اثربخش با تركیب این سه عنصر قادر به ایجاد و آفرینش كلاسهای خواهند بود ، كه در نظر دانش آموزان وجهه‌ای جذاب ، وظیفه‌مدار و كاملاً سازمان یافته دارد . كلاسهای جذاب ، كلاسهایی هستند كه در آن دانش آموزان متوجه گونه‌ای احترام متقابل میان خود و معلم می شوند ، روابطی مثبت و منفی بر همكاری و مشاركت میان دانش‌آموزان حاكم است و در نهایت درچنین كلاس هایی ، آنها از رضایت و خرسندی بیشتری بهره‌مند می شوند .

روش های اداره كلاسهای چندپایه:

– روش محوری .

– روش گروهی .

– روش مشترك محوری و گروهی .

ولی هر كدام از این روش دارای محاسن و معایبی است اما به گفته‌ی یكی از صاحبنظران تعلیم و تربیت «همه روشها فقط وسیله هستند» این ما هستیم كه باید در صورت ملاحظه‌ای شیوه‌های بهتر ، خود را در قالب خاص قرار ندهیم .

2000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید