no-img
درسی فایل

دانلود طرح جابر ابیاری قطره ای


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود طرح جابر ابیاری قطره ای
zip
بهمن ۱۱, ۱۳۹۶
3000 تومان
3000 تومان – خرید

دانلود طرح جابر ابیاری قطره ای


دانلود از سایت درسی فایل, دانلود طرح جابر, دانلود طرح جابر آبیاری, دانلود طرح جابر آبیاری قطره ای, دانلود طرح جابر ابیاری, دانلود طرح جابر از سایت درسی فایل, دانلود طرح جابربن حیان, دانلود طرح جابربن حیان از سایت درسی فایل, دانلود طرح جابربن حیان در مورد آبیاری قطره ای, دانلود فایل با فرمت ورد, درسی فایل, طرح جابر, طرح جابر تکمیل شده, طرح جابر تکمیل شده با موضوع آبیاری قطره ای, طرح جابر تکمیل شده در مورد آبیاری قطره ای, طرح جابر علوم آبیاری قطره ای, طرح جابر علوم ابتدایی, طرح جابربن حیان, طرح جابربن حیان در مورد آبیاری قطره ای با فرمت ورد و قابل ویرایش, نمونه کامل شده طرح جابربن حیان

دانلود طرح جابر ابیاری قطره ای

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

شرح مختصر فایل

این مجموعه شامل:

  • عکس جابربن حیان در مورد آبیاری قطره ای
  • مطالب علمی آموزشی در باره طرح جابربن حیان آبیاری قطره ای
  • نتیجه گیری درباره طرح جابربن حیان آبیاری قطره ای
  • این مستندات عنوان شده بر طبق آخرین بخش نامه طرح جابر می باشد.

قسمتی از این مجموعه

آبیاری قطره‌ای عبارت است از روشی که در آن آب با فشار کم از روزنه یا وسیله‌ای به نام قطره چکان از شبکه خارج و به صورت قطراتی در پای گیاه ریخته می‌شود.

گاهی این نوع آبیاری را آبیاری موضعی نیز می‌نامند. شبکه‌ای که آب را در سراسر مزرعه توزیع می‌نماید به کمک قطره چکان و با فشار کم در روی زمین پاشیده می‌شود. از مشخصات این روش تحویل آب به گیاه با فشار کم در منطقه توسعه ریشه‌ها، در سطح زمین (در زیر خاک) می‌باشد تا مساحت و عمق کوچکی از سطح خاک خیس شود.

این روش در دهه پنجاه ترویج شد و سطوح بزرگی با این روش آبیاری شدند ولی با مرور زمان مزایا و معایب این روش مشخص شد. هزینه‌های زیاد و تکنیک‌های نسبتاًَ پیشرفته این روش و نمک‌ها و مواد جامد معلق در آبهای ایران (که سبب گرفتگی قطره چکان‌ها می‌شوند) از معایب آبیاری قطره‌ای بوده و باعث شده که کشاورزان با دقت و تحقیقات بیشتری از این روش آبیاری استفاده کنند؛ ولی این موارد دلیل نمی‌شود که روش آبیاری قطره‌ای را مطرود بدانیم و در پی رفع معایب آن باشیم.

مهمترین تفاوت آبیاری قطره‌ای با سایر روش‌های آبیاری در این است که بین تبخیر-تعرق و مقدار آبی که باید به زمین داده شود، در یک دوره زمانی محدود(۲۴ تا ۷۲ ساعت) توازن برقرار می‌شود.

این امر باعث می‌شود با توجه به محدود بودن میزان آب در دسترس، بیشترین بهره‌وری از آب انجام پذیرد. از آنجا که سیستم‌های آبیاری موضعی/قطره‌ای ثابت هستند، خودکار کردن بسیاری از آنها آسان است.

این سیستم‌ها برای مدیران آبیاری که قصد اختلاط کود و آب (کود آبیاری) را درون سیستم آبیاری دارند، مناسب هستند.

3000 تومان – خرید


adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید