no-img
درسی فایل

دانلود شهید پژوهی درباره سرگذشت شهید محمد برجردی


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود شهید پژوهی درباره سرگذشت شهید محمد برجردی
zip
اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۶
3000 تومان
3000 تومان – خرید

دانلود شهید پژوهی درباره سرگذشت شهید محمد برجردی


انشا در مورد شهیدان , انشا در مورد شهیدان ایران , انشای شهید , تحقیق در مورد شهید پژوهی , تحقیق در مورد یک شهید, تحقیق شهید پژوهی, دانلود سرگذشت پژوهی, دانلود شهید پژوهی , درباره شهید, سرگذشت پژوهی , سرگذشت پژوهی آماده , شهید پژوهی چیست , متن درباره شهدا , مطلب در مورد شهیدان , مقاله آماده شهید پژوهی , مقاله در مورد شهدای دفاع مقدس , مقاله درباره شهید , مقاله سرگذشت پژوهی , مقاله شهید پژوهی , مقدمه ای درباره شهدا , موضوع انشا شهید , نمونه تحقیق شهید پژوهی, نمونه سرگذشت پژوهی

دانلود شهید پژوهی درباره سرگذشت شهید محمد برجردی

فرمت فایل : word و قابل ویرایش

تعداد صفحات فایل :  11  صفحه

مختصری از شرح

سردار سرلشکر پاسدار محمّد بروجردی (۱۳۳۳-۱ خرداد ۱۳۶۲)، یکی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شرکت کننده در جنگ ایران و عراق بود که در کردستان کشته شد.
تاریخ تولد : ۱۳۳۳
محل تولد : دره گرگ، بروجرد، پرچم ایران
تاریخ کشته‌شدن : ۱ خرداد ۱۳۶۲
محل کشته‌شدن : جاده مهاباد به نقده
نحوه کشته‌شدن : برخورد با مین
محل دفن : تهران
فرماندهی : فرمانده سپاه کردستان

زندگی

سردار سرلشکر پاسدار محمّد بروجردی (۱۳۳۳-۱ خرداد ۱۳۶۲)، یکی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شرکت کننده در جنگ ایران و عراق بود که در کردستان کشته شد. محمد بروجردی خلاقیت و نبوغ جنگی زیادی از خود نشان داد و در بازگرداندن کنترل کردستان به دست نیروهای دولتی نقش کلیدی داشت. از این رو، در ایران از وی با عنوان مسیح کردستان نیز یاد می‌شود. همچنین وی معلم و فرمانده محبوب موسسان تیپ ۲۷ محمد رسول الله محسوب می‌شود.

از کودکی تا جوانی
محمد بروجردی به سال ۱۳۳۳ در روستای دره گرگ از توابع بروجرد در خانواده‌ای کشاورز به دنیا آمد. از شش سالگی پدرش را از دست داد. چند سالی پس از مرگ پدر، به همراه خانواده به تهران آمد و در خیابان مولوی ساکن شد. چند سالی به کار کردن در خیاطی و درس خواندن در کلاس‌های شبانه مشغول شد اما نتوانست تحصیلات دبیرستانی را تمام کند. وی در سن هفده سالگی ازدواج کرد و یک سال بعد به سربازی فراخوانده شد ولی از خدمت سربازی فرار کرد و به قصد دیدن آیت‌الله خمینی به مرز ایران و عراق گریخت که در مرز هویزه دستگیر و برای شش ماه زندانی شد. بعد از این مدت،دوباره به تهران برده شد و سربازی خود را به پایان رساند.

 

3000 تومان – خرید


موضوعات :
برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

مطالب مرتبط


    دیدگاه ها


    پاسخ دهید