no-img
درسی فایل

دانلود روایت پژوهی افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس دانش آموز


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود روایت پژوهی افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس دانش آموز
zip
فروردین ۱۳, ۱۳۹۷
2000 تومان
2000 تومان – خرید

دانلود روایت پژوهی افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس دانش آموز


انواع پژوهش روایتی,پژوهش روايت، پژوهش روايت افزایش اعتماد به نفس ، پژوهش روایتی چیست, پژوهش روایتی در کارورزی , پژوهش روایتی یعنی چه , پژوهش روایی ورد افزایش عزت نفس , پژوهش روایی چیست , تحلیل روایت با فرمت ورد افزایش عزت نفس, تحلیل روایت چیست , تحلیل روایت درباره افزایش عزت نفس ,تعریف پژوهش روایی ,تعریف تحلیل روایت, چیستی و چرایی روش تحلیل روایت , دانلود روایت پژوهی افزایش عزت نفس ,روايت پژوهي اعتماد به نفس

دانلود روایت پژوهی افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس دانش آموز

فرمت ورد و قابل ویرایش 

شرح مختصر فایل

چکیده :

اعتماد به نفس از اساسی ترین عوامل در رشد شخصیت دانش آموزان و کسب موفقیت در دوران تحصیل آن هاست. داشتن اعتماد به نفس بدون تردید پیشرفت های تحصیلی و کارآمدی بیشتری را برای دانش آموزان به ارمغان می آورد. در این تجربه ی تربیتی تلاش نگارنده این بوده است که با استفاده از مهارت ایجاد اعتماد به نفس تاثیر مثبتی بر رفتار دانش آموز مورد نظر بگذارد تا تغییر رفتار صورت گرفته و نتیجه ی لازم بدست آید.
نگارنده برای تغییر رفتار در دانش آموز مورد نظر از راهنمایی های همکاران آموزشگاه و کمک اولیاء دانش آموز هم بهره برده است. نگارنده بر این باور است که معلمان و مربیان بر روی شخصیت دانش آموزان بسیار تاثیر گذارند. فردا از آن ما نیست؛ فردا متعلق به آیندگان است اما ما می توانیم در این فردا و آینده نقش داشته باشیم. فردا همین امروزیست که دیروز منتظر آمدنش بودیم. پس تا موقعی که برای امروز و حال فرصت داریم، فعال و موثر برای ساختن فردا مشارکت کنیم تا آیندگان از تعقل و تدبُّر گذشتگان خود استفاده کنند. البته، راه های مشارکت در فردا و آینده متنوع است و تعلیم و تربیت بهترین راه مشارکت در آینده است و در این میان معلمان و مربیان واجد برترین شرایط و دارای بیشترین نقش و اثر می باشند.

مقدمه:

موضوع اعتماد به نفس از اساسی ترین عوامل در رشد شخصیت دانش آموزان و کسب موفقیت در دوران تحصیل آن هاست. داشتن اعتماد به نفس و مجهز بودن به مهارت های زندگی بدون تردید پیشرفت های تحصیلی و کارآمدی بیشتری را به ارمغان می آورد. بسیاری از شکست های تحصیلی دانش آموزان محصول عدم اعتماد به نفسی است که در وجود آن ها رخنه کرده. مقابله با احساس حقارت و خود کم بینی گام مهمی است در اعتماد به « . جهت تقویت اعتماد به نفس و اعتماد به نفس قدم اول در راه موفقیت است فرگوسن، » نفس، اطمینان به خود و ارزش قایل شدن برای خود را به همراه می آورد . 1382 ص، 134
با توجه به مطلب فوق دانش آموزان نیازمند حفظ یا ارتقای اعتماد به نفس خود هستند که ممکن است برای رویارویی با موقعیت های تهدید کننده، راهکارهایی ایجاد جوانان دارای اعتماد به نفس پایین، راهکارهایی را چون گریز از مشارکت « . کنند گروهی، عدم سخت کوشی و تعیین اهداف غیر واقعی اتخاذ می کنند تا بدین وسیله شرایطی را بیافرینند که به کمک آن شرایط، قادر به حفظ همان حداقل احساس اعتماد به نفس و خودباوری باشند. در طول زمان، نوجوانان دارای خودباوری پایین معمولاً راهکارهای مستعد شکست را اتخاذ کرده و نتیجه های غیرموفقیت آمیز را به ناتوانی هندری » خویش و موفقیت ها را به علل محیطی خارج از کنترل خویش نسبت می دهند . 29 و دیگران، 1381 ، صص 30 در طول تدریس هر کدام از ما معلمین به طور حتم اتفاقات خوشایند و یا ناخوشایندی پیش آمده است که از آن ها به عنوان خاطرات خوب و بد یاد می کنیم و به عنوان یک تجربه، سعی در تکرار و یا فراموش نمودن آن داریم. تجربه ی حاضر با عنوان: » چگونه توانستم اعتماد به نفس را در دانش آموزم م زنده کنم « که از آن به عنوان یکی از شیرین ترین تجاربم یاد می کنم.

 

2000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید