no-img
درسی فایل

دانلود تجربه آموزشی و تربیتی دانش آموزان کم توان ذهنی(استثنایی)


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود تجربه آموزشی و تربیتی دانش آموزان کم توان ذهنی(استثنایی)
zip
دی ۱۷, ۱۳۹۶
7000 تومان
7000 تومان – خرید

دانلود تجربه آموزشی و تربیتی دانش آموزان کم توان ذهنی(استثنایی)


 تجارب تربیتی برتر کم توان ذهنی, تجربه برتر استثنایی, تجربه تربیتی برتر دانش موزان استثنایی, دانلود تجارب برتر دانش آموزان کمتر, دانلود تجربه برتر دانش آموزان کم توان دهنی, دانلود تجربه برتر دانش آموزان کم توان ذهنی, دانلود تجربه برتر دیکته نویسی, دانلود تجربه تربیتی برتر ابتدایی کم توان ذهنی, دانلود تجربه تربیتی در مورد دانش آموزان کم توان ذهنی, درسی فایل, فایل درسی, نمونه تجربه برتر دانش آموزان کم توان ذهنی،تجربه برتر،تجربه تربیتی،تجربه آموزشی،تجارب معلم

تجربه های آموزشی معلمان ابتدایی

موضوع :چگونگی بهبود دیکته نویسی در دانش آموز کم توان ذهنی

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات فایل 30 صفحه 

شرح مختصری از فایل

مشخصات طرح تجربیات معلم‌
مدرسه /اداره : آموزشگاه
دوره تحصیلی : ابتدایی متوسطه اول (راهنمایی) متوسطه دوم (دبیرستان) هنرستان
پست سازمانی : آموزگار سابقه خدمت : سال
محور شرکت
ب۱: ابتکارات فردی سنجش و ارزشیابی ب۲: ابتکارات و پیشنهادات حرفه ای
(برای خرید و دانلود تجربه های آموزشی معلمان ابتدایی چگونگی بهبود دیکته نویسی در دانش آموز کم توان ذهنی بوسیله ابتکارات و پیشنهادات حرفه ای به انتهای مطلب بروید.)
برای اطمینان شما عزیزان قسمتی از این نمونه تجربه های آموزشی معلمان ابتدایی چگونگی بهبود دیکته نویسی در دانش آموز کم توان ذهنی بوسیله ابتکارات و پیشنهادات حرفه ای به صورت رایگان به شما فرهنگیان عزیز نمایش داده می شود:
مقدمه کوتاه

هدف اصلی از این طرح وابتکار  ، عبارت بود از چگونگی بهبود دیکته نویسی در دانش آموز کم توان ذهنی بوسیله ابتکارات و پیشنهادات حرفه ای

بدین منظور ، پس از طرح این مسئله ، اطلاعات جامعی در رابطه با موضوع مورد نظر ، جهت تغییر وضعیت نامطلوب جمع آوری گردید که هدف از آن به دست آوردن تدابیر لازم ، جهت رفع مشکل بود . پس از جمع آوری اطلاعات از طریق مشاهده ، پرسشنامه ، مطالعه ی منابع مکتوب و مجازی و همچنین مطالعه ی پرونده ی تحصیلی و ارزیابی وی و مشورت با همکاران و گرفتن کمک از آنان و والدین دانش آموزان و سپس تجزیه و تحلیل آن ها ، راه حل های مختلفی ارائه شد و در نهایت برخی از این راه کارها جهت اجرا انتخاب گردید .  در ابتدا ، با تقویت دقت و توجه دانش آموز و سپس افزایش فراخنای حافظه ی دیداری و شنیداری و همچنین افزایش حساسیت شنیداری و دیداری وی ، کار ادامه یافت و با طراحی CD آموزشی به تقویت آگاهی واجی وی پرداختم.  نظارت بر روش های اعمال شده و تثبیت تغییرات مثبت به وجود آمده ای چون ایجاد نگرش مثبت در دانش آموز نسبت به دیکته نویسی ، افزایش فراخنای حافظه ی وی و در نهایت بهبود دیکته نویسی و ارتقای سطح نمرات فراگیر و اظهار رضایتمندی سرپرست آموزشی ، والدین ، معلم کلاس و دانش آموزمذکور،  همگی دال بر این موضوع بودند که جمع آوری اطلاعات و اقدامات به کار گرفته شده ، نتایج خوب و مثبتی را در بر داشته ، بنابراین می توان با استفاده از یافته های آن ، به کودکان دچار این نوع مشکل ، کمک شایانی کرد .

  بیان وضعیت موجود

این جانب …. دارای مدرک …. …  ( با سابقه … سال ) به مدت … سال است که در مدرسه .. .. مشغول به کار می باشم . در ابتدای سال ، پس ازبررسی و تصحیح دیکته ی دانش آموز توسط این جانب و نیز صحبت های والدین و سرپرست آموزشی مرکز مشخص شد ، یکی از دانش آموزان پایه ششم ، به نام علیرضا نیاز به کار و تلاش بیشتری دارد ؛ گفتنی است که علیرضا پسری ۱۵ ساله ، باقدی حدود ۱۶۱ سانتی متر و دارای چشمان  قهوه ای می باشد.   این دانش آموز کم توان ذهنی بوده و از نظر گفتاری مشکلی ندارد . لازم به ذکر است که علیرضا ۱ سال در مدرسه عادی درس خوانده و به علت عدم موفقیت ،به مدرسه استثنایی معرفی شده است که مجدداً در این مدرسه ، ۳ سال در پایه اول بوده و ۱سال در پایه دوم و ۱سال در پایه سوم و ۲ سال در پایه چهارم و ۱ سال در پایه پنجم و امسال اولین سالی است که در پایه ی ششم می باشد و متأسفانه در نوشتن املا بسیار مشکل دارد و نمرات بسیار کمی می گیرد و چنان چه گاهی مواقع از نوشتن املا امتناع می کند و علاقه ای به نوشتن ندارد  و با کو چکترین ناتوانی در نوشتن املا از انجام این تکلیف سر باز می زند ؛ او همچنین در ارائه دروسی که مستلزم نوشتن است کند می باشد . نتیجتاً این مجموعه عوامل باعث شده که وی اعتماد به نفس پایینی داشته باشد و اگر غیراز معلم کلاس ، همکار دیگری ( مثلاً سرپرست آموزشی ) در کلاس حضور داشته باشد ، نامبرده راضی به نوشتن املا نمی شود و یا از نشان دادن املای خود به دیگر همکاران امتناع می ورزد .   پس از انجام ارزیابی ( اشتباهات دیکته ای دانش آموز ) و مشاهدات و شنیدن اظهارات والدین دانش آموز که بیان داشتند به طرق مختلف موفق به آموزش مفید و اثربخش ، به وی نشده اند ، تصمیم گرفتم تا با جمع آوری اطلاعات در این زمینه ، در جهت رفع یا تقلیل این مشکل ، اقدام نمایم . بنابراین تصمیم گرفتم با کمک ابتکارات حرفه ای ، نهایت تلاش خود را جهت بهبود وضعیت دیکته نویسی دانش آموز مذکور به کار گیرم .

 

7000 تومان – خریدadsads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید