no-img
درسی فایل

ثبت نام جهشی دانش آموزان سال تحصیلی 97_96


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

ثبت نام جهشی دانش آموزان سال تحصیلی 97_96
امتیاز 3.00 ( 1 رای )ثبت نام جهشی دانش آموزان سال تحصیلی 97_96">
zip
خرداد ۱۸, ۱۳۹۵
1000 تومان
1000 تومان – خرید

ثبت نام جهشی دانش آموزان سال تحصیلی 97_96


اطلاعیه و سایت جهش تحصیلی

با توجه به اینکه مجوز جهش تحصیلی از طریق آموزش و پرورش استثنایی صادر می شود لازم است دانش آموزان متقاضی جهش تحصیلی به سازمان آموزش و پرورش استثنایی مراجعه کنند تا از امکان ارتقاء به پایه بالاتر آن ها اطمینان حاصل نموده و در سامانه مربوطه سازمان استثنایی مشخصات دانش آموز ثبت گردد.

سامانه سناد با سامانه مربوطه سازمان استثنایی لینک بوده و فقط در صورتی که مشخصات دانش آموز در سامانه مذکور به عنوان فردی که اجازه جهش تحصیلی دارد، ثبت شده باشد امکان ثبت نام جهشی در سناد www.sanaad.medu.ir از تاریخ 20 شهریورماه به بعد مقدور خواهد بود.

قبولی در ارزيابی ذهنی و آزمون مربوط به جهش تحصيلی و داشتن نمرات خيلی خوب در کارنامه، شرط جهش تحصيلی دانش‌آموزان است. بنابر این دانش اموزان برای آگاهی از زمان دقیق ثبت نام جهش تحصیلی 96 – 97 و شرایط و مدارک لازم جهت ثبت نام در جهش تحصیلی عضو کانال آموزش ابتدایی با ادرس amuzeshebtedayi@شوید.

 

جهش تحصیلی از اول به سوم ابتدایی امکان‌ پذیر شد

رییس آموزش و پرورش استثنایی تهران گفت: امسال برای اولین امکان جهش تحصیلی برای پایه اول به سوم امکان پذیر شد روند اجرای طرح جهش تحصیلی و جزییات شرکت متقاضیان در این طرح سامانه برای ثبت نام این طرح و نوبت گیری از اول خردادماه فعال می شود. دستورالعمل جهش تحصیلی برای دانش آموزان نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است و دانش آموزان مقطع ابتدایی می‌توانند برای پایه های اول به سوم، دوم به چهارم، سوم به پنجم و چهارم به ششم اقدام کنند. امسال طرح جهش دانش آموزان در سطح گسترده تری به طور سامانه ای اجرا خواهد شد همچنین امکان جهش تحصیلی برای پایه اول به سوم محقق شده است. دستورالعمل این طرح از سوی اداره کل آموزش استثنایی ابلاغ شده و آماده اجرای طرح از مهلت مقرر است.

متقاضیان این طرح بعد ازمراجعه به مدرسه و از این طریق برای نوبت گیری در سامانه اقدام می کنند که بعد از نوبت گیری درتاریخ اعلام شده و زمان مقرر برای تست هوش مراجعه کرده سپس درصورت تایید شرایط شهریور ماه آزمون پایه مربوطه از آنها گرفته می شود.

 

 

زمان ثبت نام جهش تحصیلی 96 – 97

جهش تحصیلی از پایه‌های «دوم به چهارم»، «سوم به پنجم» و «چهارم به ششم» انجام می‌شود. معمولا زمان ثبت نام جهش تحصیلی 96 – 97 در اردیبهشت ماه انجام میشود. مسیر جهش دانش آموزان به این صورت است که مدیر مدرسه اطلاع رسانی می‌کند و معمولا در اوایل سال یعنی در اردیبهشت ماه ثبت نام انجام میشود که با سنجش‌های  اول خرداد ماه آغاز می‌شود، تداخل پیدا نکند. دانش‌آموز باید در همه دروس نمرات خیلی خوب داشته باشد و یک آمادگی تحصیلی و تست هوش در سازمان آموزش و پرورش استثنایی از او می گیرند. به تعداد دانش‌آموزانی که در سال 95 برای جهش تحصیلی ثبت‌نام کردند، اشاره کرد و گفت: 8714 نوبت‌گیری کردند اما 7319 نفر مراجعه کرده و سنجش شدند.

 

شرایط ثبت نام در جهش تحصیلی

شرایط ثبت نام دانش‌آموزان متقاضی در جهش تحصيلی به این صورت است که بايد درخواست کتبی خود را به مدير مدرسه ارائه دهند، همچنين ارائه نظر و گزارش تحصيلی از سوی معلم مربوطه همراه با نظر موافق شورای مدرسه و مدير مبنی بر آمادگی و توانمندی دانش‌آموز برای شرکت در ارزيابی جهش به پايه بالاتر به‌همراه کارنامه تحصيلی دانش‌آموز بايد به اداره آموزش و پرورش منطقه ارائه شود.

پس از آن به ارزيابی ذهنی دانش‌آموز بر اساس معيارهای استاندارد اقدام می شود و اگر آی کيو دانش‌آموز بالای 120 بود، اجازه شرکت در آزمون مربوط به جهش تحصيلی را دارد.
نتايج حاصل از ارزيابی ها به اداره آموزش و پرورش استان ارسال مي‌شود و در صورت تأييد توانمندی هوشی، دانش‌آموز می تواند در ارزشيابی تحصيلی بنابر مقررات آيين‌نامه پيشرفت تحصيلی و تربيتی دوره ابتدايی حداکثر تا پايان شهريور شرکت کند و در صورت کسب امتياز لازم مي‌تواند به پايه بالاتر ارتقا يابد.

برای دریافت اطلاعات در رابطه با شرایط جهش تحصیلی و کلیه اطلاعات و …

نمونه سوال جهشی پایه سوم جهت دانلود کلیک کنید

بخشنامه ثبت نام جهشی

1000 تومان – خرید


ads

دیدگاه ها


۲ پاسخ به “ثبت نام جهشی دانش آموزان سال تحصیلی 97_96

  1. الهام گفت:

    سلام من میخوام ادامه تحصیل بدم،باید هفتم بخونم میشه راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید