no-img
درسی فایل

تجارب سنجش و ارزشیابی و تدریس دبیر هنر خلاقیت در بهبود خط تحریری دانش آموزان


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

تجارب سنجش و ارزشیابی و تدریس دبیر هنر خلاقیت در بهبود خط تحریری دانش آموزان
zip
اسفند ۲۲, ۱۳۹۶
3000 تومان
3000 تومان – خرید

تجارب سنجش و ارزشیابی و تدریس دبیر هنر خلاقیت در بهبود خط تحریری دانش آموزان


تجارب ارزشیابی دبیر هنر,تجارب برتر دبیر هنر,تجارب سنجش دبیر هنر,تجارب سنجش و ارزشیابی , تجارب سنجش و ارزشیابی دبیر هنر,تجربیات ارزشیابی دبیر هنر, تجربیات برتر دبیر هنر, تجربیات برتر تدریس ,تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی, تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر هنر , تجربیات سنجش دبیر هنر,تجربیات منطبق با آیین نامه ها, تجربیات منطبق با آیین نامه ها دبیر هنر

تجارب سنجش و ارزشیابی و تدریس دبیر هنر

خلاقیت در بهبود خط تحریری دانش آموزان

تعداد صفحات فایل : 35 صفحه

فرمت فایل : ورد (word) و قابل ویرایش

شرحی مختصر از فایل

فهرست مطالب

چکیده : 8
واژه های کلیدی: 8
مقدمه : 9
توصیف وضعیت موجود 12
ادبیات و پیشینه ی تحقیق 13
پس از اجرای راهکارهای فوق نتایج ذیل بدست آمده است: 15
آموزش درست نویسی: 16
گردآوری اطلاعات: 16
تجزیه و تحلیل داده ها 17
ارائه ی راهکارهای عملی برای برطرف کردن مشکل بدخطی دانش آموز 15
اجرای طرح جدید و نظارت بر آن 17
گردآوری اطلاعات(شواهد دو) 20
ارزشیابی تأثیر اقدام جدید و تعیین اعتبار آن 25
پیشنهادات 28
منابع : 31

چکیده :

در بررسی علل بدخطی دانش آموزان دوره ابتدایی، علاوه بر عوامل آموزشی وتربیتی موثر بر دست خط آنان ،بایدعوامل مربوط به وضعیت جسمی وروانی کودکان نیز مورد توجه قرار گیرد.
چه بسا بد خطی دانش آموزان بدلیل ضایعات استخوانی، عصبی یا حالات عاطفی وروانی نامطلوب باشد.در این صورت آموزشهای معلم در زمینه خوشنویسی کافی نخواهد بودوارجاع به یک متخصص، امری ضروری است.از میان همه مهارتهای تحصیلی، نوشتن ملموسترین آنهاست .زیرا فرد با استفاده از این مهارت سندی از خود به جای می گذارد.به همین دلیل مهارت در خوشنویسی اهمیت بسزایی دارد.شناخت علل وعوامل موثر بر بدخطی از آن جهت اهمیت دارد که با ریشه یابی ورفع آنها می توان تا حد زیادی به مهارت در خوشنویسی کمک کرد. اینجانب ،آموزگار پایه اول در اوایل سالتحصیلی با دیدن مشق و املای ” چند دانش آموز بد خط ” متوجه مشکل بدخطی آنها شدم که گاهی تا حد نارسا نویسی نیز می رسید ، شدم . با شواهدی که من از مشکل چند دانش آموز بد خط داشتم با همکارانم تصمیم گرفتیم در جهت بهبود خط نوشتاری اش به آنها کمک نماییم ما در این تجربه و ابتکار سعی کردیم دانش آموز روش صحیح نوشتن ، مداد در دست گرفتن ، شکل صحیح حروف ، اندازه ی بیاض و سواد حروف ، ابتدا و انتهای نگارش حروف و … را یاد بگیرد. و همچنین برای تقویت عضلات ماهیچه ای دست دانش آموز و هماهنگ تر شدن بیشتر چشم و دست او هنگام نوشتن، فعالیت هایی را در زنگ های هنر و ورزش با همکاری و مساعدت های مدیر و مربی تربیت بدنی انجام دادیم.و همچنین برای رفع موانع فیزیکی،جسمی و نگارشی تا رسیدن به وضع مطلوب تلاش کردیم.

مقدمه :

امروزه یکی از ابزارهای برقراری ارتباط با محیط بیرونی، دست نوشته یا خط است. بنابراین لازم است بشر با قواعد و اصول صحیح نگارش آشنا شود. در قرون اخیر با آمدن چاپ و نگارش کتب و مجلات با خط نسخ چاپی، خط اصیل و زیبای فارسی مورد کم لطفی قرار گرفته است و با مرور زمان به خوشنویسی به اندازه دروس دیگر اهمیت نمی دهند. از آنجا که خط خوش در روحیه و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان تاثیر دارد،در پژوهش حاضر ، با توجه به این اصل که کودک بیشتر به بازی علاقه مند است ، بد خطی دانش آموز اصلاح شده است . همچنین به صورت ریشه ای به مشکل پرداخته شده است ، نه این که متوسل به رو نویسی هایبی هدف و خسته کننده شود که در مواردی به تشدید مشکل منجر می شود .
این نوشتار شامل چندین بخش است که پس از بیان مسئله و ارائه ی شواهد و تحلیل داده ها ، راه حلهایی را بطور موقّت در نظر گرفته و سر انجام پس از گزینش روش مؤثّر با نظارت بر آن شواهدی دال بر بهبود مشکل ارائه کرده و پس از تأیید وضع مطلوب از جانب چند مرجع ، توصیه هایی شده است.

3000 تومان – خرید

 برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید