no-img
درسی فایل

تجارب برتر و ابتکار فردی و حرفه ای دبیر مطالعات اجتماعی خلاقیت در کاهش سوء استفاده از آسیب های فضای مجازی


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

تجارب برتر و ابتکار فردی و حرفه ای دبیر مطالعات اجتماعی خلاقیت در کاهش سوء استفاده از آسیب های فضای مجازی
zip
اسفند ۲۲, ۱۳۹۶
3000 تومان
3000 تومان – خرید

تجارب برتر و ابتکار فردی و حرفه ای دبیر مطالعات اجتماعی خلاقیت در کاهش سوء استفاده از آسیب های فضای مجازی


ابتکارات فردی دبیر مطالعات اجتماعی,ابتکارات حرفه ای دبیر مطالعات اجتماعی, ابتکارات فردی دبیر مطالعات اجتماعی,ابتکارات فردی و حرفه ای ,ابتکارات فردی و حرفه ای دبیر مطالعات اجتماعی ,تجارب ارزشیابی دبیر مطالعات اجتماعی,تجارب برتر دبیر مطالعات اجتماعی,تجارب سنجش دبیر مطالعات اجتماعی,تجارب سنجش و ارزشیابی , تجارب سنجش و ارزشیابی دبیر مطالعات اجتماعی,تجربیات ارزشیابی دبیر مطالعات اجتماعی, تجربیات برتر دبیر مطالعات اجتماعی, تجربیات برتر تدریس ,تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی, تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر مطالعات اجتماعی , تجربیات سنجش دبیر مطالعات اجتماعی,تجربیات منطبق با آیین نامه ها, تجربیات منطبق با آیین نامه ها دبیر مطالعات اجتماعی

تجارب برتر و ابتکار فردی و حرفه ای دبیر مطالعات اجتماعی

خلاقیت در کاهش سوء استفاده از آسیب های فضای مجازی

تعداد صفحات فایل : 35 صفحه

فرمت فایل : ورد (word) و قابل ویرایش

شرحی مختصر از فایل

چکیده

در هزاره سوم ویژگی بدیهی دنیای امروزی نفوذ اجتناب ناپذیر فناوری و اطلاعات توسط تکنولوژی مورد استفاده در همه جوانب زندگی انسان می باشد همه شاهد تولد و رشد روز افزون دنیای مجازی و شخصیت های سه بعدی هستیم که به طور روزمره در ارتباط با آن امور زندگی را می گذرانیم یکی از عرصه های مهم و پهناوری که میزبان فناوری و دانش نو می باشد آموزش و پرورش است .
این واقعیت به صورت امری مقبول و پذیرفته شده در اذهان والدین ، مربیان ، معلمان و مسئولین شکل گرفته که دانش آموزان ما برای رشد و ترقی می بایست با فناوری های روز دنیا همگام شده و گام های بلند و اساسی را برداشته تا بتوانند در عرصه کسب علم و پیشرفت دانش جهانی حرفی برای گفتن داشته باشند این تجربه و ابتکار بدین منظور انجام گرفته که به همه ی مخاطبین این تغییر و تحول بزرگ در آموزش ، گوشزد نماید که فقط فراهم آوردن امکانات تکنولوژیکی جدید نمیتواند مسئولیت ما را در برابر فرزندانمان اتمام بخشد بلکه ما را در آغاز راهی پرفراز و نشیب قرار می دهد که دائم باید در حال یادگیری می باشیم تا بتوانیم پا به پای فرزندانمان در عرصه نوین دانش پیش رفته و آنان را از خطراتی که آرام و بی صدا بر سر راهشان قرار می گیرد آگاه سازیم و نحوه ی صحیح برخورد با دنیای مجازی را با همه ی رنگ های فریبنده اش به آنان آموزش دهیم باید بفهمیم که با وجود جذابیت های فراوان محیطی مانند فضای مجازی چگونه فرزندانمان را مجاب کنیم که اصول اخلاقی را در همه ی مراحل ترقی و کسب دانش بکار بگیرد .
در این تجربه و ابتکار سعی بر این بود که چگونه توانستم با افزایش آگاهی دانش آموزان پایه … در زمینه فضای مجازی،میزان آسیبهای ناشی از سوء استفاده از آنرا کاهش دهم؟

مقدمه:

گامهای بلند در پی معلمانی که بهره ای از علم داشتند، قدم زدن در راهروهای باریک کتابخانه و حس کردن بوی کهنگی کتابها، ورق زدن پر از جستجوی پشت سر هم، سؤالات مکرر از هر کسی که می دانستیم حرفی برای گفتن دارد ….. سالهای گذشته و ما هنوز خاطرات فیلم های کوتاه اما پر از جذابیت را که گاهگاهی معلم مدرسه برای ما به تصویر می کشید به خاطر داریم، آموختنی های ما پر بود از نگاههای مستقیم و حس های ملموس که در جریان یاد گرفتن داشتیم اینها همه گذشته ولی آموزش و یاد دادن هنوز پابرجاست اما ………
امروزه فناوری گسترده و پیچیده ای به نام کامپیوتر در جامعه گسترش پیدا کرده و با تمام جنبه های زندگی از مدرسه تا محل کار تلفیق شده است. امروزه این فناوری نقش مهمی را در زندگی کودکان و نوجوانان ایفا می کند و این نقش به سرعت در زندگی آنان پر رنگ تر می شود. آمار نشان می دهد که کودکان 17 – 3 سال در سال 1996 به میزان 48% از کامپیوتر استفاده می کردند در سال 2000 به 70% رسیده اند. استفاده از فضای مجازی نیز از 15% به 52% افزایش یافته است. علی رغم جنبه های مثبت از قبیل جنبه های آموزشی و ارائه خدمات ارتباطی رایانه جنبه های منفی هم دارد استفاده غیر معقول باعث مضراتی 1ی مانند مشکلات بینائی، صدمات سیستم اسکلتی، چاقی و مشکلاتی در ارتباط با خانواده و اعتیاد الکترونیکی می شود.
کشور ما از نظر بهره مندی از فضای مجازی در بین 178 کشور جهان رتبه 87 را دارد بر اساس طبقه بندی اتحادیه جهانی جزء کشورهای متوسط به شمار می رویم. 35% از استفاده کنندگان فضای مجازی را قشر جوان و نوجوان تشکیل می دهند از آنجا که این فناوری در همة عصرهای زندگی دانش آموزانی ما پا گذاشته مهم است که بدانیم چگونه این تکنولوژی می تواند رشد و تکامل نوجوانان را بهبود بخشد بالاخص در محیط گسترده و پر تلاطم مدارس که استفاده از رایانه و فضای مجازی امری بدیهی و رو به افزایش است.
در این تجربه و ابتکار سعی بر این است که مزایا و معایب استفاده از فضای مجازی توسط دانش آموزان بررسی شود سپس به روشهای صحیح برخورد والدین و معلمان در رابطه با مشکلات موجود در این مبحث بپردازیم و راه کارهای اصولی مواجهه با این موضوع را ارائه نمائیم.

3000 تومان – خرید

 برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید