no-img
درسی فایل

اقدام پژوهی معاون آموزشی چگونگی به اتمام رساندن نقش و تاثیر پژوهش و فناوری در وضعیت آموزشی مقطع متوسطه اول


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

اقدام پژوهی معاون آموزشی چگونگی به اتمام رساندن نقش و تاثیر پژوهش و فناوری در وضعیت آموزشی مقطع متوسطه اول
zip
اسفند ۲۳, ۱۳۹۶
2000 تومان
2000 تومان – خرید

اقدام پژوهی معاون آموزشی چگونگی به اتمام رساندن نقش و تاثیر پژوهش و فناوری در وضعیت آموزشی مقطع متوسطه اول


اقدام پژوهی نقش و تاثیر پژوهش و فناوری,اقدام پژوهی آموزگار نقش و تاثیر پژوهش و فناوری,اقدام پژوهی ابتدایی نقش و تاثیر پژوهش و فناوری,اقدام پژوهی برتر کشوری نقش و تاثیر پژوهش و فناوری,اقدام پژوهی به صورت ورد نقش و تاثیر پژوهش و فناوری,اقدام پژوهی جدید نقش و تاثیر پژوهش و فناوری,اقدام پژوهی چند نمونه نقش و تاثیر پژوهش و فناوری,اقدام پژوهی چیست؟,اقدام پژوهی در مقطع ابتدایی نقش و تاثیر پژوهش و فناوری,اقدام پژوهی در مورد نقش و تاثیر پژوهش و فناوری,اقدام پژوهی رایگان نقش و تاثیر پژوهش و فناوری,

اقدام پژوهی چگونه توانستم نقش و تاثیر پژوهش و فناوری را

در وضعیت آموزشی به پایان برسانم؟

تعداد صفحات فایل : 33 صفحه

فرمت فایل : ورد (word) و قابل ویرایش

شرحی مختصر از فایل

چکیده

یکی از ضرورت های نظام آموزشی، موفقیت در ادامه و گسترش مهارتهای لازم تحصیلی در دانش آموزان است. یک راه برای دستیابی به عملکرد بهتر در آموزشگاه، استفاده از روشها و فنون مطالعه و پژوهش ویادگیری است. دو عنصر اساسی معلم و دانش آموز در امر آموزشی و یادگیری وجود دارد و یادگیری مستلزم تعامل فعال و موثر بین این دو عنصر می باشد. در دیدگاه های جدید عصر حاضر وظیفة آموزش و پرورش تنها به پایان رساندن برنامه های درسی سالانه نیست و دیگر نمی توان دانش آموزان را به چند کتاب درسی محدود کرد. ذهن جست و جوگر دانش آموز پاسخ پرسش های بی شماری را از معلم و مدرسه می خواهد ؛ برآوردن این نیاز دسترسی وافر به منابع چاپی و غیرچاپی را در کتابخانه های آموزشگاهی ایجاب می کند. پژوهش ها نشان داده است که در دسترس بودن منابع غیردرسی ارتباط مستقیمی با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دارد. در این زمینه ، بنا بر مقتضیات ، هر جا که منابع و مواد آموزشی در مدرسه وجود دارد و یا به نحوی در دسترس دانش آموزان است ، مردودی دانش آموزان کمتر است.
بنابراین ، باید راه های رشد پیشرفت تحصیلی دانش آموزان را شناسایی و استفاده نمود. کتب غیر درسی و مجلاتی مثل کتب و مجلات درسی و غیر درسی به عنوان یکی از منابع اطلاعاتی که در زمینه‏های گوناگون و برای سطوح مختلف تحصیلی دانش آموزان به طور پیوسته توسط دفاتر انتشارات کمک آموزشی در مجموعة سازمان پژوهش و برنامه‏ریزی آموزشی تهیه می گردند می توانند در بهبود جریان یادگیری و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مؤثر باشند. با توجه به اینکه مطالعه و پژوهش کتب و مجلات درسی و غیر درسی می توانند تاثیر قابل توجهی در فرایند یادگیری دانش آموزان داشته باشند بنده در سال تحصیلی اخیر تصمیم گرفتم بر روی این موضوع خاص کار کنم و این تاثیر قابل درک را بر روی دانش آموزان اجرا نمایم.

مقدمه

مطالعه و پژوهش، همانند هر کار دیگر نیازمند استفاده از روش درست است، رشد و شکوفایی اندیشه، توانائیها و فرهنگ هر انسان به کمیّت و کیفیت مطالعه و پژوهش او بستگی دارد. یکی از دلایل عدم یادگیری برخی از دانش آموزان این است که شیوه مطالعه و پژوهش آنها بر طبق روشها و اصول صحیح مطالعه و پژوهش نیست. رعایت نکردن اصول مطالعه و پژوهش موجب پایین آمدن کارآیی و تضعیف روحیه، کاهش اعتماد به نفس، خستگی و دلزدگی از مطالعه و پژوهش می شود.
واقعیت این است که در دنیای امروز که عصر اطلاعات و نبرد اندیشه هاست و انسان با انبوه اطلاعات مواجه است، نمی توان با همان روشهای قدیمی به پیش رفت، در دنیای امروز مطالعه و پژوهش، ضرورت پیشرفت است. آنچه اهمیّت یادگیری را آشکار می سازد مسأله تطابق و سازگاری است و هر کس که استعداد یادگیری بیشتری دارد و می تواند به خوبی آن را به کار بندد بیشتر می تواند با محیط خود سازگاری داشته باشد.

2000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید