no-img
درسی فایل

اقدام پژوهی بر طرف کردن مشکل عدم اعتماد به نفس دانش آموز پایه دوم


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

اقدام پژوهی بر طرف کردن مشکل عدم اعتماد به نفس دانش آموز پایه دوم
zip
فروردین ۷, ۱۳۹۷
2000 تومان
2000 تومان – خرید

اقدام پژوهی بر طرف کردن مشکل عدم اعتماد به نفس دانش آموز پایه دوم


اقدام پژوهی بر طرف کردن مشکل عدم اعتماد به نفس,اقدام پژوهی آموزگارپایه دوم,اقدام پژوهی ابتدایی پایه دوم درباره کم رویی,اقدام پژوهی برتر کشوری درباره خجالت,اقدام پژوهی به صورت ورد اعتماد به نفس,اقدام پژوهی جدید خجالت,اقدام پژوهی چند نمونه کم رویی,اقدام پژوهی چیست؟,اقدام پژوهی در مقطع ابتدایی عدم اعتماد به نفس,اقدام پژوهی در مورد عدم اعتماد به نفس,اقدام پژوهی رایگان عدم اعتماد به نفس,اقدام پژوهی سال 96 عدم اعتماد به نفس,اقدام پژوهی فرهنگیان عدم اعتماد به نفس,اقدام پژوهی عدم اعتماد به نفس پایه دوم ,اقدام پژوهی درباره خجالت

اقدام پژوهی بر طرف کردن مشکل عدم اعتماد به نفس دانش آموز پایه دوم

تعداد صفحات فایل :32 صفحه

فرمت فایل : ورد (word) و قابل ویرایش

شرحی از فایل

چکیده

علم از آن نقطه و آن زمان آغاز شد كه بشر به فكر حل مسائل مختلف زندگي افتاد. به عبارت ديگر، تاريخ تولد بشر است. بشر اوليه براي حل مسائل و مشكلات خود از ابتدايي ترين مرحله شروع كرد و به كمك برخي از روابط تجربي قادر شد پيرامون خويش را كم و بيش بشناسد و بدين طريق پيچ و تاب و فراز و نشيب هستي آگاه شد یکی از این علوم، علم روانشناسی است. منظور از روانشناسی، علاوه بر پیشرفت علمی و صنفی بهبود بخشیدن به زندگی انسان نیز هست. این علاقه روزافزون روانشناسان به مسائل روزمره و علمی بشر ، موجب شده است که دانش ما در افراد،به ویژه کسانی که دچا مشکلات روانی هستند، به طور قابل ملاحظه ای افزایش یابد.عدم سازش و وجود اختلالات رفتار در جوامع انسانی بسیار مشهود و فراوان است.در هر طبقه و صنفی و در هرگروه و جمعی ، اشخاص نامتعادلی زندگی می کنند. بنابراین در مورد همه افراد، اعم از کارگر و دانش پژوه، پزشک و مهندس، زارع ، استاد دانشگاه و غیره، خطرابتلا به ناراحتیهای روانی وجود دارد. به عبارت دیگر هیچ فرد انسانی در برابر امراض مصونیت ندارد.رفتار کم رویی و انزواطلبی ، یکی از رفتارهای نسبتاً شایع است که فرد را به شدت آزار می دهد و اگر درمان نشود فرد را به سمت و سوی مشکلات دیگری مثل عدم اعتماد به نفس، افسردگی، اضطراب و زود رنجی سوق خواهد داد. عدم احساس توانمندی و کمی عزت نفس و نیز ناتوانی در بروز احساسات، بیان افکار و نظریات، خود باعث جدایی فرد از فعالیت های گروهی است.در سال تحصیلی اخیر بنده در در دبستان ……. با دانش آموزی به نام مریم برخورد کردم که دارای مشکل عدم اعتماد به نفس و کمرویی و عدم ارتباط با سایرین بود . با توجه به مشکلات وی من تصمیم گرفتم که علاوه بر برطرف نمودن مشکلات این دانش آموز اقدام پژوهی خود را نیز در این رابطه بنویسم.
کلیدواژه : اعتماد به نفس-خجالتی –کم رویی-دانش آموز-معلم

مقدمه

کمرویی از نظرلغوی به معنای تنها و مجرد و در خلوت نشستن و از جمع کناره گرفتن است. گوشه گیر کسی است که از مردم دوری می کند وعزلت می گزیند و بدان وسیله خود را با محیط اطراف سازگار می سازد,البته هرنوع عزلت و در تنهای ماندن کمرویی تلقی نمی شود هر انسان گاه گاهی دوست دارد تنها باشد تا به خود شناسی وحل مشکلات زندگی بپردازد کمرویی زمانی حالت بیماری پیدا می کند که فرد از آمیزش با جمع و همنوعان بیزار و بیمناک باشد در این مورد اگر کمرویی بموقع درمان نشود به پیدایش حالات روانی شدید و افسردگی منجر می شود. (شفیع آبادی ، 1374، ص 94) .
کم بود محبت در خانواده می تواند یکی از علل بروز کم رویی باشد که توجه به به کودک و بر طرف کردن خواسته های او هم چنین تشویق و مورد مشاور ه قرار دادن می تواند در درمان این نقیصه کمک کند.در سال تحصیلی اخیر پس از برخورد با دانش آموزم مریم مظاهری و صحبت با تنی چند از آموزگاران در رابطه با حل مشکل وی تصمیم گرفتم به صورت تخصصی و علمی بر روی این قضیه تمرکز نمایم.
در واقع مشکل مریم عدم اعتماد به نفس ،کمرویی و انزوا طلبی بود، پدرش چندین بار مراجعه کرده بود و از افت تحصیلی و بی علاقگی او در انجام تکالیف صحبت کرده بود و از اینکه علاقه ای ندارد که با سایر دانش آموزان دوست شود و همیشه توی لاک خودش است، نگران بود و خواستار حل مشکل دخترش شده بود.
حس انسان دوستان و مقتضیات شغل اینجانب ایجاب می کرد که نسبت به حل این مشکل باید احساس وظیفه نموده و تمام سعی و فکر خود را بکار انداخته تا مشکل این دانش آموز را حل کنم .برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید