no-img
درسی فایل

اقدام پژوهی بهبود بخشیدن به مشکلات روخوانی دانش آموزان پایه دوم


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

اقدام پژوهی بهبود بخشیدن به مشکلات روخوانی دانش آموزان پایه دوم
zip
فروردین ۷, ۱۳۹۷
2000 تومان
2000 تومان – خرید

اقدام پژوهی بهبود بخشیدن به مشکلات روخوانی دانش آموزان پایه دوم


اقدام پژوهی بهبود بخشیدن به مشکلات روخوانی,اقدام پژوهی آموزگار پایه دوم,اقدام پژوهی ابتدایی بهبود بخشیدن به مشکلات روخوانی,اقدام پژوهی برتر کشوری بهبود بخشیدن به مشکلات روخوانی,اقدام پژوهی به صورت ورد بهبود بخشیدن به مشکلات روخوانی,اقدام پژوهی جدید بهبود بخشیدن به مشکلات روخوانی,اقدام پژوهی چند نمونه بهبود بخشیدن به مشکلات روخوانی,اقدام پژوهی چیست؟,اقدام پژوهی در مقطع ابتدایی بهبود بخشیدن به مشکلات روخوانی,اقدام پژوهی در مورد بهبود بخشیدن به مشکلات روخوانی,اقدام پژوهی رایگان بهبود بخشیدن به مشکلات روخوانی

اقدام پژوهی بهبود بخشیدن به مشکلات روخوانی دانش آموزان پایه دوم

تعداد صفحات فایل :29 صفحه

فرمت فایل : ورد (word) و قابل ویرایش

شرحی از فایل

چکیده:

اغلب مشاهده می شود دانـش آموزی مطلبی را می خواند یا اولیـای او عقیده دارند مرتّب درس می خواند اما نمی فهمد یا دانش آموز دیگری با وجود این که تلاش می کند اما در املانویسی مشکل دارد تمام این اشکالات بر می گردد به ضعف دانش- آموز در خوانداری و آگاه نبودن او به روش مطالعه .
یک معلّم آگاه وعلاقه مند به شغل معلّمی باید ابتداروشهای مطالعه وروان خوانی را به دانش آموزان خود بیاموزد وسپس در پی برطرف کردن اشکالات در دروس دیگر باشد و این مقدور نمی باشد مگر این که خود معلّم از روشهای مختلف مطالعه و روان خوانی اطّلاع کافی داشته باشد .بنده آموزگار کلاس پایه دوم در سال تحصیلی اخیر یک دانش آموز داشتم که در خوانداری دروس بسیار مشکل داشت و در خواندن صداها نیز با مشکلات بسیاری برخورد می کرد.او یا تکالیفش را انجام نمیداد و یا اگر انجام میداد همه را اشتباه می نوشت و املایش در حد صفر بود . بنا براین تصمیم گرفتم مشکلات وی را در این خصوص برطرف نمایم.
برای پیدا کردن راه کارها نیاز به یک سری اطلاعاتی داشتم، نظیر این اطلاعات را از طریق خود دانش آموز، پرونده وی ، والدین و مشاور مدرسه جمع آوری کردم با توجه به این اطلاعات راه کارهایی را یافتم و آنها را با دانش آموز به مرحله اجرا در آوردم. جملگی این راه کارها برای تقویت حافظ دیداری، تقویت توالی دیداری و تقویت حافظه شنیداری بود که علی در آنها ضعف داشت. در پایان اجرای این راه حل ها ، نتیجه خوبی از پیشرفت دانش آموز به دست آمد که امیدوارم این را حل ها را هم سایر معلمان برای کاهش ضعف در درس املاء دانش آموز به کار ببرند.

مقدمه

نوشتن و خواندن وسیله ای است برای پی بردن به افکار دیگران و گفتار و نوشتن وسیله ای برای آگاه ساختن دیگران از مقاصد و افکار خود. بنابراین تمام کوششهایی که در زمینه آموزش زبان در دبستان انجام می گیرد، باید در جهت پرورش ارکان چهار گانه آن یعنی، شنیدن ، گفتن و خواندن باشد.
املاء کلمه ای است عربی و به معنای پرکردن، مطلبي را تقرير تا ديگران بنويسند ، طريقه نوشتن درست كلمات و درست نويسي و بكار رفته است.
در این تحقیق در جهت هدف های زیر برای رفع مشکل املای دانش آموز به نام علی انجام گرفته است:
1- تقویت حافظه دیداری دانش آموز
2- تقویت توالی دیداری دانش آموز
3- تقویت حافظه شنیداری دانش آموز
امید که با انجام این راه کارها خود و همکاران بتوانیم در جهت موفقیت دانش آموزان گام برداریم.

 

2000 تومان – خرید

 adsads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید