no-img
درسی فایل

اقدام پژوهی بهبود بخشیدن به مشکل بدخطی و فاصله زیاد بین کلمات بعضی از دانش آموزان مقطع دبستان


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

اقدام پژوهی بهبود بخشیدن به مشکل بدخطی و فاصله زیاد بین کلمات بعضی از دانش آموزان مقطع دبستان
zip
فروردین ۷, ۱۳۹۷
2000 تومان
2000 تومان – خرید

اقدام پژوهی بهبود بخشیدن به مشکل بدخطی و فاصله زیاد بین کلمات بعضی از دانش آموزان مقطع دبستان


اقدام پژوهی بهبود بخشیدن به مشکل بدخطی,اقدام پژوهی آموزگار بهبود بخشیدن به مشکل بدخطی,اقدام پژوهی ابتدایی بهبود بخشیدن به مشکل بدخطی,اقدام پژوهی برتر کشوری بهبود بخشیدن به مشکل بدخطی,اقدام پژوهی به صورت ورد بهبود بخشیدن به مشکل بدخطی,اقدام پژوهی جدید بهبود بخشیدن به مشکل بدخطی,اقدام پژوهی چند نمونه بهبود بخشیدن به مشکل بدخطی,اقدام پژوهی چیست؟,اقدام پژوهی در مقطع ابتدایی بهبود بخشیدن به مشکل بدخطی,اقدام پژوهی در مورد بهبود بخشیدن به مشکل بدخطی,اقدام پژوهی رایگان بهبود بخشیدن به مشکل بدخطی

اقدام پژوهی بهبود بخشیدن به مشکل بدخطی و فاصله زیاد بین کلمات

بعضی از دانش آموزان مقطع دبستان

تعداد صفحات فایل :36 صفحه

فرمت فایل : ورد (word) و قابل ویرایش

شرحی از فایل

فهرست مطالب

چکیده : 8
واژه های کلیدی: 8
مقدمه : 9
بیان مسئله 9
توصیف وضعیت موجود 12
ادبیات و پیشینه ی تحقیق 14
پس از اجرای راهکارهای فوق نتایج ذیل بدست آمده است: 15
آموزش درست نویسی: 16
گردآوری شواهد یک: 16
تجزیه و تحلیل داده ها 17
یافته های تحقیق 18
شیوه های درمانی: 19
ارائه ی راهکارهای عملی برای برطرف کردن مشکل بدخطی دانش آموز 22
اجرای طرح جدید و نظارت بر آن 23
گردآوری اطلاعات(شواهد دو) 24
ارزشیابی تأثیر اقدام جدید و تعیین اعتبار آن 25
نتیجه گیری 26
پیشنهادات 29
فهرست منابع: 31

چکیده :

در بررسی علل بدخطی دانش آموزان دوره ابتدایی، علاوه بر عوامل آموزشی وتربیتی موثر بر دست خط آنان ،بایدعوامل مربوط به وضعیت جسمی وروانی کودکان نیز مورد توجه قرار گیرد.
چه بسا بد خطی دانش آموزان بدلیل ضایعات استخوانی، عصبی یا حالات عاطفی وروانی نامطلوب باشد.در این صورت آموزشهای معلم در زمینه خوشنویسی کافی نخواهد بودوارجاع به یک متخصص، امری ضروری است.از میان همه مهارتهای تحصیلی، نوشتن ملموسترین آنهاست .زیرا فرد با استفاده از این مهارت سندی از خود به جای می گذارد.به همین دلیل مهارت در خوشنویسی اهمیت بسزایی دارد.شناخت علل وعوامل موثر بر بدخطی از آن جهت اهمیت دارد که با ریشه یابی ورفع آنها می توان تا حد زیادی به مهارت در خوشنویسی کمک کرد. اینجانب ،آموزگار پایه …… در اوایل سالتحصیلی با دیدن مشق و املای ” مهدی ” متوجه مشکل بدخطی او و فاصله بین کلمات که گاهی تا حد نارسا نویسی نیز می رسید ، شدم . با شواهدی که من از مشکل مهدی داشتم با همکارانم تصمیم گرفتیم در جهت بهبود خط نوشتاری اش به او کمک نماییم ما در این اقدام پژوهی سعی کردیم دانش آموز روش صحیح نوشتن ، مداد در دست گرفتن ، شکل صحیح حروف ، اندازه ی بیاض و سواد حروف ، ابتدا و انتهای نگارش حروف و … را یاد بگیرد. و همچنین برای تقویت عضلات ماهیچه ای دست دانش آموز و هماهنگ تر شدن بیشتر چشم و دست او هنگام نوشتن، فعالیت هایی را در زنگ های هنر و ورزش با همکاری و مساعدت های مدیر و مربی تربیت بدنی انجام دادیم.و همچنین برای رفع موانع فیزیکی،جسمی و نگارشی تا رسیدن به وضع مطلوب تلاش کردیم.

واژه های کلیدی:
نارسانویسی،خط نوشتاری،اقدام پژوهی

مقدمه :

امروزه یکی از ابزارهای برقراری ارتباط با محیط بیرونی، دست نوشته یا خط است. بنابراین لازم است بشر با قواعد و اصول صحیح نگارش آشنا شود. در قرون اخیر با آمدن چاپ و نگارش کتب و مجلات با خط نسخ چاپی، خط اصیل و زیبای فارسی مورد کم لطفی قرار گرفته است و با مرور زمان به خوشنویسی به اندازه دروس دیگر اهمیت نمی دهند. از آنجا که خط خوش در روحیه و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان تاثیر دارد،در پژوهش حاضر ، با توجه به این اصل که کودک بیشتر به بازی علاقه مند است ، بد خطی دانش آموز اصلاح شده است . همچنین به صورت ریشه ای به مشکل پرداخته شده است ، نه این که متوسل به رو نویسی هایبی هدف و خسته کننده شود که در مواردی به تشدید مشکل منجر می شود .
این نوشتار شامل چندین بخش است که پس از بیان مسئله و ارائه ی شواهد و تحلیل داده ها ، راه حلهایی را بطور موقّت در نظر گرفته و سر انجام پس از گزینش روش مؤثّر با نظارت بر آن شواهدی دال بر بهبود مشکل ارائه کرده و پس از تأیید وضع مطلوب از جانب چند مرجع ، توصیه هایی شده است.

 

2000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید