no-img
درسی فایل

دانلود اقدام پژوهي حل مشكلات دانش آموزان در درس زبان فارسي پايه اول متوسطه


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود اقدام پژوهي حل مشكلات دانش آموزان در درس زبان فارسي پايه اول متوسطه
zip
فروردین ۱, ۱۳۹۶
3000 تومان
3000 تومان – خرید

دانلود اقدام پژوهي حل مشكلات دانش آموزان در درس زبان فارسي پايه اول متوسطه


دانلود اقدام پژوهي چگونه توانستم مشكلات دانش آموزان در درس زبان فارسي برطرف نمايم؟

فرمت فایل word و قابل ویرایش

تعداد صفحات 20

قيمت 3000 تومان

قسمتی از مجموعه

چکیده

فاطمه ، دختري باهوش و زرنگ كه در درس دستور زبان فارسي مشكل دارد . و من در اولين روزهاي ورود به مدرسه دريافتم كه وي در دروس ديگر  موفق هست و تنها در دستور زبان فارسي مشكل دارد.با تدريس چندين ساله ي خود در مدارس دوره ي متوسطه اول، ضعف زبان و ادبيات فارسي تعدادي از دانش آموزان مرا بر آن داشت كه در مورد اين مشكل و علت آن  تحقيقاتي انجام دهم  و بدانم كه علت چيست ؟نمره ي فارسي و دستور زبان فاطمه و پیشرفت وي در اين درس نشان می داد كه راه حل ها مطلوب بوده است .میـزان پیشرفت درسی وي در هر جلسه نسبت به جلسـه ي قبل بيشتـر مي شد و نمره ي او نسبت به جلسه ي قبل بيشتر مي شد.  نمرات  امتحان نوبت دوم نيز كه در خردادماه  گرفته شد نشان گر اين نتيجه است ؛ زيرا نمره ي درسي وي در هر سه ماده ي درسي ؛ املا ، انشا و فارسي و دستور 20 بود.

مقدمه

پژوهش باعث تقويت خودياري، كمك به رشد استعدادهاي بالقوه ، بهبود كيفيت ، كمك به تصميم گيري، افزايش بهره‌وري و كارايي سازمان ، اتخاذ راهبردهاي مناسب، ‌حل مشكلات و كار آفريني می‌شود.هدف اقدام پژوهي نيز پرداختن به مشكلات عملي افراد در وضعيتي است كه در آن نوعي مشكل خاص وجود دارد و افزايش دانش اجتماعي از راه همكاري متقابل توام با احترام و اعتماد در درون يك چارچوب اخلاقي مقبول طرفين است.در واقع اين روش يكي از رويكرد هاي موثر  در تحقيق كيفي است . (منوچهر همايون فر )

چنان چه معلمي با مسائل و امور مربوط به كار و حرفه و حق زندگي شخصي خود و برخوردي اصولي و علمي داشته باشد و پژوهش را براي حل مشكلات كلاس درس خود موثر و كارساز بداند، داراي بينش علمي و علاقه مند به ارتقاي دانش كلاس درس خود است.با معيارهاي ويژه راه حل ها را مي سنجند و راه حل مناسب را انتخاب مي كنند و بعد از اجراي برنامه، فرايند امور را ارزيابي مي كنند. در نتيجه موجب ارتقاي بينش علمي خود و دانش آموزان مي گردند.اينجانب حميرا محبي حسن آبادي  نيز مشكلي را شناسايي كرده و در جهت حل اين مشكل اقداماتي انجام داد ه ام . سپس اثرات اين اقدام را  مورد بررسي قرار داده امadsads

دیدگاه ها


پاسخ دهید