no-img
درسی فایل

ابتکارات فردی و حرفه ای خلاقیت در افزایش سطح تفکر معنوی در خوابگاه


درسی فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

ابتکارات فردی و حرفه ای خلاقیت در افزایش سطح تفکر معنوی در خوابگاه
zip
اسفند ۱۸, ۱۳۹۶
3000 تومان
3000 تومان – خرید

ابتکارات فردی و حرفه ای خلاقیت در افزایش سطح تفکر معنوی در خوابگاه


ابتکارات فردی افزایش سطح تفکر معنوی در خوابگاه,ابتکارات حرفه ای افزایش سطح تفکر معنوی در خوابگاه, ابتکارات فردی افزایش سطح تفکر معنوی در خوابگاه,ابتکارات فردی و حرفه ای ,ابتکارات فردی و حرفه ای افزایش سطح تفکر معنوی در خوابگاه,تجارب ارزشیابی افزایش سطح تفکر معنوی در خوابگاه,تجارب برتر افزایش سطح تفکر معنوی در خوابگاه,تجارب برتر تربیتی,

ابتکارات فردی و حرفه ای خلاقیت در افزایش سطح تفکر معنوی در خوابگاه

فرمت فایل : ورد (word) و قابل ویرایش

تعداد صفحات : 35 صفحه

شرحی مختصر از فایل

مقدمه

نوجوانی دوران پر تلاطم زندگي است؛ زيرا نوجواني بهترين دوران زندگي انسان و بهار زندگاني آدمي است. اين دوره، سرشار از شور و شوق، توانايي جسمي و اوافي و فعاليّت و نوآوري است. دور نماي زندگي آينده انسان را مي‏توان بر اساس عملكرد او در دوره نوجواني پيش‏بيني كرد. در روايت‏هاي امامان معصوم(ع) و در گفتار بزرگان انديشه، اين دوره از حيات انسان بسيار مورد توجّه و سفارش و تأكيد قرار گرفته است. اگر نوجوانان و جوانان كشوري در مسير سازندگي و آباداني آن جامعه گام بردارند، و استعدادهاي بالقوه خود را به فعاليّت برسانند و از تهاجم دشمنان در امان باشند، آن كشور به سمت پيشرفت و بالندگي خواهد رفت و افق‏هاي رشد و كمالي را در پيش خواهد گرفت.
دشمنان فرهنگ و تمدن اسلامي نوجوانان و جوان كشور را هدف گرفته‏اند و براي انحراف آنان سرمايه گذاري كرده‏اند تا اگر بتوانند با منحرف كردن اين قشر تواناي جامعه، به آساني به ديگر اهداف برسند. اين حساسيت و دغدغه در مورد ايران اسلامي و چندين برابر است؛ زيرا 1. نزديك به بيست ميليون نفر از جمعيّت كشور، نوجوان و جوان هستند. 2. ايران كشوري است كه با سياست‏ها و تجاوزگري‏هاي استكبار جهاني و جهان‏خواران مخالف است. براي بر حذر داشتن جوانان از شبيخون فرهنگي دشمن و براي تربيت جواناني برومند، توانا، نوآور، با فكر و انديشه و با غيرت، بايد آنان را هدايت كرد و بر اين منظور بايد با روحيه جوان و نيازهاي عاطفي و رواني او آشنا شد و زبان ارتباطي مناسب با او را جست و جو كرد.
اميد كه اين تجربه و ابتکار بتواند دور نمايي از رمز و رازهاي دوران نوجواني و جواني را ترسيم كند و شمه‏اي از خلق و خوي آنان را بشناساند.
بيان مسئله‏
روحي و رواني جوانان نقش ويژه‏اي دارد، لذا ضروري است كه نظام تربيتي كشور، با در اختيار گذاشتن الگوهاي سازنده و متناسب با روحيه نوجوانان و جوانان، آنان را از گرايش به الگوهاي دروغين و ويرانگر بازدارند. نوجوانان و جوانان نيروهاي سازنده هر جامعه‏اي هستند؛ جامعه‏اي سالم و پويا است كه قشر نوجوان و جوان آن، از تربيت درست برخوردار باشد. دشمنان جامعه اسلامي، با فهم اين واقعيت، از سال‏ها پيش براي انحراف نسل جوان و در نهايت فلج كردن بنيان‏هاي اصلي جامعه برنامه‏ريزي كرده است. لذا بايد برنامه‏سازان فرهنگي كشور، با تمام توان اين معضل بزرگ كه آينده كشور را هدف تير زهرآگين خود قرار داده است، مقابله كنند. گرايش نوجوانان و جوانان به فرهنگ غرب، مي‏تواند عواقب و پيش آمدهايي مانند تأثيرگذاري بر بينش‏ها، نگرش‏ها، منش‏ها، رفتارهاي سياسي، اقتصادي و ديني به همراه داشته باشد.

3000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , ,
adsads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید